גולן טלקום

צילום: גאדג'טי

רשות ההגבלים מאשרת מכירת גולן טלקום לאלקטרה צריכה

רשות ההגבלים הודיעה היום (ה', 9.3) כי תאשר את עסקת הרכישה של ספקית הסלולר גולן טלקום על-ידי אלקטרה צריכה, זאת לאחר בדיקה מעמיקה של העסקה בעקבות התבטאותו של גיל שרון, מי שצפוי להיות יו"ר גולן טלקום, בראיון לגלי צה"ל. באותו ראיון רמז שרון על עליית מחירי החבילות שמציעה כיום גולן טלקום, ולדבריו "מחירים של 30 שקלים כולל מע"מ אינם סבירים".

את האישור מתנים ברשות ההגבלים במגבלה לגולן טלקום, לפיה תידרש החברה להציע לפחות מבצע אחד לחבילה מוזלת במשך 3 הרבעונים הקרובים ובמחיר שאינו עולה על 30 שקלים בחודש למשך תקופה של שנתיים. בנוסף, מבקשת רשת ההגבלים כי המבצע יוצע לציבור למשך תקופה של לפחות 3 שבועות מכל רבעון במהלך שלושת הרבעונים הקרובים. לשם השוואה, כיום מציעה החברה תכנית ללא הגבלת דקות והודעות SMS יחד עם 6GB גלישה במחיר של 25 שקלים עם התחייבות לשמר את המחיר למשך תקופה של שנתיים.

חבילות גולן טלקום מיום 9 במרץ 2017 (מקור: golantelecom.co.il)

חבילות גולן טלקום מיום 9 במרץ 2017 (מקור: golantelecom.co.il)

לצד אישור עסקת הרכישה של גולן טלקום, הודיעה רשות ההגבלים כי תאשר גם את התקשרותה של גולן טלקום עם סלקום לשם שיתוף רשתות הדור ה-3 וה-4 למשך תקופה בת 10 שנים. הסכם זה כולל גם אירוח על רשת הדור ה-2 של סלקום.

במצגת החברה שפורסמה לאחר חשיפת דוחותיה הכספיים של אלקטרה צריכה לסוף שנת 2016, ציינה זו כי תיצור "סינרגיה כוללת בין עולם הקמעונאות ומותג מחסני חשמל לבין גולן טלקום ועולמות הסלולר". מדברים אלו ניתן ללמוד כי יש בכוונתה של החברה למכור את חבילות הסלולר של גולן טלקום דרך חנויות רשת מחסני חשמל.

מתוך מצגת חברת אלקטרה צריכה (מרץ 2017)

מתוך מצגת חברת אלקטרה צריכה (מרץ 2017), מקור: מאיה

על העסקה הודיעה אלקטרה צריכה בחודש ינואר האחרון, אז חשפה כי רכישתה של גולן תתבצע עבור סכום של 350 מיליון שקלים, מהם 80 מיליון שקלים במזומן והיתר באמצעות הלוואות, בהן הלוואה של 130 מיליון שקלים מסלקום, הנושה הגדול ביותר של גולן טלקום.

רכישתה של גולן טלקום אינה היחידה אותה ביצעה אלקטרה צריכה לאחרונה, כאשר בסוף השנה הקודמת הודיעה האחרונה על רכישת 70% מהבעלות על חברת אלפא טלקום, המפיץ הבלעדי של מוצרי הסלולר של וואווי בישראל וברשות הפלשתינית.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות