רשמים ראשונים מ-Mass Effect Andromeda: היכונו להתאכזב?

אם קיוויתם לצלול להרפתקה מרתקת נוספת בעולם Mass Effect עם הגעת הכותר החדש בסדרה, Andromeda, ייתכן שכדאי להוריד את רף הציפיות מהמשחק. לפי רשמים ראשונים שפורסמו ברחבי האינטרנט, נראה כי המשחק רווי בעיות ואינו מציע חוויה מוצלחת במיוחד, לפחות בשעות הראשונות.

לעת עתה, מי שקיבל עותק לביקורת מחוייב לפרסם רק התרשמויות מהשעות הראשונות במשחק. שחקנים אחרים יכולים להתרשם מהצצה למשחק אם הם מנויי שירותי EA, כגון EA Access ו-Origin Access. מאז שנפתחה האפשרות להתנסות בשעות הראשונות של המשחק, עולות עוד ועוד טענות אשר מציגות את Mass Effect: Andromeda באור מביך.

התלונות העיקריות מהרשמים הראשוניים נוגעות לאנימציות באיכות גרועה. הנפשת פני הדמויות, במיוחד בעת שיחות, נראית חובבנית ויכולה ליצור מצג משעשע בו אנימציות הפנים שלהן לא קשורות למתרחש בשיחה. בנוסף על אלו, נראה כי אנימציות של הליכה, ירידה במדרגות ותנועה באופן כללי, סובלות מבאגים משונים שגורמים לדמויות לנוע באופן מוזר. מגוון סרטונים והדגמות המציגות בעיות אלו עלו לרשת בימים האחרונים.

גם אם תוכלו להתעלם מבעיות אלו, נראה כי המשך המשחק פחות מושך ומהנה מקודמיו בסדרה. מבקרי משחקים שהוזמנו לשחק ב-Mass Effect Andromeda הורשו לחלוק פרטים רק אודות המשימות הראשונות במשחק – וזו, לדבריהם, טעות מצידה של EA, היות והמשימות הראשונות חלשות למדי.

"מותר לנו רק לדבר על המשימות הראשונות ב-Andromeda לעת עתה, ואני חושב שכולנו מסכימים שזו טעות של EA. רגעי הפתיחה הם לא השיא של אנדרומדה כלל וכלל", אומר טיילר וויילד (Tyler Wilde) מהאתר PC Gamer. לאחר המשימות הראשונות, העיתונאים חלוקים בדעתם, כאשר חלקם החלו לחבב את המשחק וחלקם אפילו לא מצאו טעם להמשיך.

"שיחקתי רק שש שעות, אבל כעת אני אפילו לא בטוח שאני רוצה להמשיך לשחק הרבה מעבר לכך, וזה כואב בהתחשב בכמה שציפיתי לזה."
– טים קלארק (Tim Clark), מ-PC Gamer

עיקר הביקורת על התוכן של Andromeda מתמקד באקספוזיציה לא מוצלחת ומאולצת, שלא עובדת היטב כמו במשחקים הקודמים. כמו כן, תלונה נוספת שעלתה הינה שחברי היחידה שמלווים את הגיבור פחות חביבים בהשוואה למשחקים הקודמים בסדרה. זו כבר בעיה הרבה יותר חמורה מאשר אנימציות לא משכנעות, אותן ניתן לתקן בקלות בהמשך – למרות שלפי הכרזתה של BioWare, החברה רוצה לשפר קודם את תהליך יצירת הדמות, ואם תטפל באנימציות זה יהיה רק בשלב מאוחר יותר.

אולם לא כל הקולות שליליים. טום פיליפס (Tom Phillips) מהאתר Eurogamer כותב כי גם לאחר כמה שעות, המשחק מראה פוטנציאל רב, מניח יסודות חזקים ומציג דמויות שתרצו לבלות איתן פרק זמן. האם המשחק מצליח לבנות על כך סיפור מעניין ומושך? נגלה בימים הקרובים.

Mass Effect Andromeda הוא ההמשך המצופה של סדרת משחקי התפקידים Mass Effect, המתרחשים בחלל. המשחק מפותח על ידי חברת BioWare ומופץ על ידי Electronic Arts. המשחק צפוי לצאת ב-21 במרץ למחשב האישי, Xbox One ו-PlayStation 4. 

מקורות
EuroGamer
PC Gamer
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות