שלט קוואלקום

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

קוואלקום מכריזה על Snapdragon 205: דרקון לעולם השלישי

| יום רביעי, 22 במרץ 2017, 16:11 | חומרה, סלולר

יצרנית השבבים קוואלקום אמנם שולטת בשוק הגבוה של הסמארטפונים ביד רמה, אך יש לה גם כמה שבבים המיועדים לשוק הנמוך, המורכב בעיקר מהשווקים המתפתחים. עבור השווקים הללו השיקה החברה את ה-Snapdragon 205, מערכת-על-שבב בסיסית במיוחד שנועדה לשדרג את היכולות של הטלפונים הפשוטים ביותר.

גולת הכותרת של המערכת החדשה היא תמיכה ברשתות הדור הרביעי (LTE), אחד המאפיינים החשובים ביותר שנעדר לרוב ממערכות לשוק הנמוך. ה-Snapdragon 205 תומכת ב-LTE קטגוריה 4, עם מהירות הורדה של עד 150 מגה-ביט בשנייה ומהירות העלאה של עד 50 מגה-ביט בשנייה – מהירויות נמוכות בהשוואה למקובל כיום, אך בהתחשב בעובדה שהשבב צפוי לפעול במכשירים בסיסיים ולתקשר עם רשתות מיושנות סביר להניח שגם אליהן הוא לא יגיע.

מערך העיבוד של השבב מורכב מזוג ליבות הפועמות בתדר צנוע במיוחד של 1.1 גיגה-הרץ. קוואלקום לא ציינה את טיב הליבות, ולכן סביר להניח כי מדובר בליבות מיושנות ובסיסיות במיוחד – חלשות בכמה רמות אפילו מהליבות החסכוניות והחלשות ביותר כיום.

למרבה השמחה, המערכת תומכת ב-Wi-Fi – אמנם תקן 802.11n מיושן ולא 802.11ac עדכני, אך עדיין סיבה למסיבה בשל הקישוריות הנוספת שמוענקת למכשיר. לפחות ה-Bluetooth עדכני למדי עם גרסה 4.1 של התקן. בנוסף, תקבלו כאן גם תמיכה בקליטת שידורי רדיו FM, מה שככל הנראה יישמח רבים בעולם השלישי.

שבב Snapdragon 821

ה-Snapdragon 821, מערכת-על-שבב טיפ-טיפה יותר עוצמתית. תמונה: Qualcomm

המפרט עבור המצלמות והמסך מעידים על אופי המכשירים בהם תשולב המערכת – מצלמה אחורית ברזולוציה של עד 3 מגה-פיקסל עם קדמית ברזולוציית 0.3 מגה-פיקסל, בעוד שעבור המסך תקבלו תמיכה רק ברזולוציית VGA או 480p. ה-Snapdragon 205 מסוגלת להריץ מערכות הפעלה מבוססות לינוקס (לא אנדרואיד כמובן), מעבדת גרפיקה באמצעות מעבד Adreno בסיסי (דגם 304) ותומכת גם בסים כפול (יכולת רצוייה למדי במדינות מתפתחות).

האתגר הגדול ביותר של המערכת החדשה הוא כמובן המחיר. בשוק הנמוך, המחיר הוא החלק הקריטי ביותר עבור כל רכיב, ואם ה-Snapdragon 205 החדשה לא תתומחר נכון סביר להניח שלא תגיע להרבה מכשירים. קוואלקום לא ידועה בדיוק בתור מלכת השבבים המוזלים של שוק הטלפונים, בעוד שיריבתה מדיה-טק מהווה את הבחירה התקציבית עבור יצרניות רבות. רק הזמן יגיד האם המערכת החדשה של קוואלקום תיקלט בשוק כהלכה, ותשולב בטלפונים בסיסיים דוגמת ה-Nokia 3310.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות