-פרסומת-

אוזניות Jabra Halo Smart (צילום: עדן גוטליב, גאדג'טי)

גאדג’טי מסקר: Jabra Halo Smart – חוטים שמשתלמים
| יום שני, 10 באפריל 2017, 12:02 | גאדג'טי מסקר

אפל התחילה את המהפכה, וכעת כולנו מצייתים – שקעי האוזניות מתחילים להיכחד מעולם הסמארטפונים, והעולם עובר לחלופה האלחוטית. בחודשים האחרונים, שלל יצרניות הציגו מגוון רחב של אוזניות אלחוטיות, ביניהן ה-Jabra Halo Smart – אוזניות חצי-אלחוטיות מבית יצרנית הדיבוריות הותיקה. מדובר באוזניות חצי אלחוטיות, אשר שואפות לספק חווית דיבור ושמע המחליפה אוזניות רגילות. האם Jabra הצליחה במשימתה? יצאנו לבדוק.

כיום, קיימים שני סוגים של אוזניות כפתור “אלחוטיות” – כאלו בלי חוטים כלל (דוגמת ה-Apple AirPods וה-Samsung Gear IconX), וכאלה שיש להן חוטים המחוברים ל-“מוח” המכיל את הסוללה ואת הקישוריות האלחוטית למכשיר הניגון (חצי אלחוטיות). בעוד שהאלחוטיות האמיתיות נהנות מנוחות, סטייל וקומפקטיות, יריבותיהן בעלות החוטים מושכות קונים בעזרת חיי סוללה ארוכים יותר, שמע איכותי יותר ומחיר זול יותר.

ה-Jabra Halo Smart הן אוזניות מהסוג השני – בדומה ל-Samsung Level U, הן מחוברות אל רצועת צוואר בה מוטמעים כל הרכיבים החשובים – הסוללה, שבבי הניגון (ממיר דיגיטלי-אנלוגי, מגבר) וכמובן גם שבב התקשורת האלחוטית (הפועל כמעט תמיד בתקן Bluetooth). האוזנייה עצמה (החלק שנכנס לתוך האוזן), אינה שונה מאף אוזנייה חוטית אחרת. כך אוזניות חצי-אלחוטיות יכולות להתהדר באיכות גבוהה יותר ובעלות נמוכה יותר, שכן הן אינן נדרשות לדחוס את כל הרכיבים אל תוך האוזנייה עצמה – אתגר הנדסי מסובך שמעלה את המחיר ומוריד את איכות השמע באוזניות אלחוטיות לגמרי.

מה בקופסה

אוזניותה-Jabra Halo Smart מגיעות בקופסה צהבהבה נאה, בעלת חלון פלסטיק המציג את האוזניות לראווה ומכוסה במכסה מגנטי. בתוך הקופסה תמצאו:

  • אוזניות מדגם Jabra Halo Smart
  • ארבעה גדלים של כיסויי סיליקון לאוזנייה (XS, S, M, L)
  • כבל USB
  • מדריך למשתמש, מידע לגבי אחריות

נוחות שימוש ועיצוב

ה-Halo Smart נמצאות בין אוזניות ה-In-Ear הנוחות ביותר בהן התנסיתי. בעוד שאוזניי לרוב דוחות בתוקף כל סוג של אוזניות In-Ear, האוזניות של Jabra נכנסו ללא שום בעיה ויצרו אטימה מושלמת. מדובר כמובן בעניין אישי, ואוזניות שיתאימו בצורה מושלמת עבור אחד עשויות להכאיב לאחר. עם זאת, ה-Halo Smart מגיעות עם מתאמי סיליקון לאוזן בארבעה גדלים שונים, כך שסביר להניח שהן יתאימו למרבית האנשים.

אוזניות Jabra Halo Smart (צילום: עדן גוטליב, גאדג'טי)

אוזניות Jabra Halo Smart (צילום: עדן גוטליב, גאדג’טי)

רצועת הצוואר נוחה למדי – היא מציעה קימור קל שמאפשר לה לנוח על הכתפיים בבטחה, ללא חשש של החלקה קדימה או אחורה. החוטים המחברים את הרצועה אל האוזניות ארוכים מדי בזמן ישיבה, אך אורכם אופטימלי בזמן עמידה או הליכה – גם כאן מדובר בהתאמה אינדיבידואלית, שעשוייה להשתנות בהתאם לאורך הצוואר שלכם.

למרבה הצער, החוטים יוצאים מקצוות רצועת הצוואר ואין שום דרך להדק אותם לרצועה עם גומייה, זאת בניגוד לדגמים אחרים דוגמת ה-Level U של סמסונג. כך, אם החוטים ארוכים מדי עבורכם, אין שום דרך לקצר אותם והם יתקפלו ויזוזו בין הצוואר לבין האוזניים. לא סוף העולם, אך בהחלט דבר שיש לשקול אם יש לכם צוואר קצר במיוחד.

למרבה השמחה, גב האוזניות שטוח ומשולב בו מגנט. כשהן לא בשימוש, תוכלו להצמיד אותן אחת אל השנייה או לאזורים ייעודיים על גבי רצועת הצוואר, שגם הם ממוגנטים. כך, ניתן להמשיך וללבוש את רצועת הצוואר כשהאוזניות לא בשימוש מבלי שהן תתנדנדה בצורה בלתי נשלטת.

אוזניות Jabra Halo Smart (צילום: עדן גוטליב, גאדג'טי)

אוזניות Jabra Halo Smart (צילום: עדן גוטליב, גאדג’טי)

ייתכן כי מדובר בפגם נקודתי ביחידת הסקירה, אך כיסוי הפלסטיק הנשלף המגן על חיבור הטעינה מחובר אל רצועת הצוואר ברצועת פלסטיק קצרה מדי, מה שמקשה במעט על חיבור כבל הטעינה. הכיסוי נשאר קרוב מדי לחיבור ולא זז ממקומו, והוא אינו מאפשר לכבל להתחבר ללא הפרעה. עדיין ניתן לחבר את הכבל, אך חלק קטן מהכיסוי נדחק בין ראש הכבל לחיבור.

כיוון שמדובר בחיבור רדוד למדי, המחבר אינו נכנס בשלמותו לשקע הטעינה ועדיין מצליח להטעין את האוזניות – אילו היה מדובר בחיבור עמוק יותר, כיסוי הטעינה היה עשוי להפריע לטעינה התקינה של האוזניות. גם כאן, לא מדובר בפגם מהותי בתכנון האוזנייה, אך חווית ההטענה נפגעת במקצת כיוון שלא תקבלו את מנת הדופמין המופרשת לאחר הכנסה מלאה של הכבל לחריץ ההטענה.

התלונה הגדולה ביותר לגבי האוזניות טמונה בתצורה הבסיסית בה הן מתוכננות. רצועת צוואר ממנה יוצאים חוטים, היא לא בדיוק פריט הלבוש האופנתי ביותר ועשוי להקנות לכם מראה מעט “חנוני” וטכנולוגי יתר על המידה. האוזניות אמנם צבועות בשחור סולידי שאינו מנסה להתבלט, ופנים כיסוי הסיליקון של האוזנייה צבוע באדום חביב המשתלב היטב, אך עדיין מדובר בפריט לבוש לא רגיל ומעט מביך שככל הנראה לא תרצו להסתובב איתו בכל מקום.

אחד היתרונות הגדולים של האוזניות הוא נוחות השליטה בהן באמצעות הכפתורים המוטמעים ברצועת הצוואר. באמצעות הלחצן הרב תכליתי, ניתן לנגן/להשהות את המוזיקה וגם לשלוט על מצב השיחה בצורה מתקדמת – ניתן לענות לשיחה, לדחות אותה, לנתק שיחה, ואפילו לנהל מעבר בין שיחות ממתינות.

האוזניות מציעות גם גם לחצן קול ייעודי – לחיצה עליו בזמן שיחה תשתיק/תפעיל את הקלט מהמיקרופון (יכולת חיונית במיוחד במהלך הפרעות בשיחות חשובות ורגישות), בעוד שלחיצה שלא בזמן שיחה תזמן את העוזרת האישית המותקנת במכשיר. העוזרת תבין כמובן את פקודותיכם ללא שום בעיה, הודות למיקרופון המשובח המשולב ברצועת הצוואר.

אוזניות Jabra Halo Smart (צילום: עדן גוטליב, גאדג'טי)

אוזניות Jabra Halo Smart (צילום: עדן גוטליב, גאדג’טי)

ניתן גם לקבל חיווי קולי בלתי מדוייק של מצב הסוללה באמצעות לחיצה על אחד מכפתורי בקרת השמע. פיצ’ר חביב במיוחד של האוזניות הוא היכולת לענות לשיחה באמצעות ניתוק הקשר המגנטי בין האוזניות, או לנתק אותה באמצעות חיבור האוזניות יחדיו – כך ניתן לענוד את רצועת הצוואר בנוחות כל הזמן, ולענות לשיחה אוטומטית כאשר מכניסים את האוזניות לאוזן. כיוון שרצועת הצוואר מציעה התראת רטט לשיחות נכנסות, אין צורך להישאר עם האוזניות בתוך האוזניים על מנת להתוודע לקיומה של שיחה נכנסת.

ה-Jabra מתקשרות עם אפליקציית Jabra Assist ייעודית ל-iOS או לאנדרואיד, הדורשת גם התקנה של שירות Jabra ייעודי. דרך האפליקציה, ניתן לקבל חיווי מדוייק על מצב הסוללה, להדליק או לכבות קריאה של התראות (שלא הצלחנו להפעיל), ואפילו לאתר את האוזניות.

איתור האוזניות נעשה באחת משתי דרכים – ראשית, האפליקציה שומרת את המיקום האחרון לפני שאבד עם הקשר עם האוזניות, כך שניתן לנווט אל המקום בו הן נצפו לאחרונה. בנוסף, במידה והאוזניות מחוברות, ניתן להורות להן לנגן קול צפצוף גבוה אותו ניתן לשמוע בכל רחבי הבית (גם דרייברים קטנים למדי מסוגלים לנגן תדרים גבוהים בעוצמה שנשמעת למרחקים).

איכות שמע ושיחה

איכות השמע ב-Jabra Halo Smart נהדרת, טובה משמעותית ממה שניתן לצפות עבורו באוזניות אלחוטיות. אף על פי שמדובר באוזניות In-Ear, תקבלו כאן מנה מכובדת של באסים, שלא הייתה מביישת אפילו אוזניות On-Ear מסויימות. היא משפרת את חווית השמיעה במוזיקה אלקטרונית ותורמת לחוויה הכללית.

במת השמע באוזניות לא רחבה מאוד (אין הפרדה גדולה בין הכלים השונים), אך היא מספקת למדי עבור שימוש כללי. לטעמי, אין ביטוי מספק לתדרים האמצעיים בטווח השמע (טרבל) והתדרים הגבוהים עשויים לצרום מעט ברגעים מסויימים, אך החוויה הכללית טובה ולא ניתן לדרוש יותר מאוזניות אלחוטיות.

עוצמת השמע באוזניות לא חזקה במיוחד, כך שבמרבית הזמן עשיתי שימוש בעוצמת השמע המירבית. עם זאת, האטימה של האוזניות מצויינת – ברגע שהן נכנסות לאוזניים, העולם כולו הופך לעמום יותר ורמת השמע הכוללת של רעשים מבחוץ יורדת משמעותית. דיבור נשמע רחוק יותר, וצלילי מכוניות מדוכאים ומרוככים. הבידוד הטוב של האוזניות מייתר את הצורך בעוצמת שמע גבוהה יותר, ומבטיח שגם במקומות רועשים למדי תזכו לחווית האזנה נאותה.

Jabra ידועה כיצרניות דיבוריות Bluetooth – לאוטו, לאוזן ולבית. מדובר בעובדה שבהחלט ניכרת ב-Halo Smart – האוזניות סיפקו חווית שיחה מושלמת. בכל רגע, הצד השני נשמע באופן ברור וצלול, ולא היה שום קושי להבין אותו גם במקומות רועשים. כששאלתי על איכות השמע בצד השני של הקו, זכיתי בכל פעם לשמוע תשבוחות על קול צלול וברור ובעוצמה גבוהה – ללא ספק מדובר במכונת שיחות משומנת.

אוזניות Jabra Halo Smart (צילום: עדן גוטליב, גאדג'טי)

אוזניות Jabra Halo Smart (צילום: עדן גוטליב, גאדג’טי)

כאוזניות ספורט

כיוון שלבישת האוזניות בציבור עשוייה להיות מביכה למדי עבור חלק גדול מהאנשים (וגם עבורי), עשיתי שימוש ב-Jabra Halo Smart בעיקר בתור אוזניות ספורט – לא אחד מהשימושים אליהם האוזניות תוכננו במקור. במהירויות ריצה גבוהות, רצועת הצוואר נכנעת במאבק על מקומה וזזה לאחור כל כמה שניות, מוחזקת מליפול אך ורק בידי האוזניות המחוברות לאוזניים.

במהירות ריצה רגילה, רצועת הצוואר נשארת במקומה והשימוש באוזניות נוח בדיוק כמו באוזניות ספורט ייעודיות. כיוון שהאוזניות מציעות בידוד שמע גבוה, יש צורך במשנה זהירות מיוחד במהלך חציית כבישים – קיים קושי בשמיעת מכוניות מתקרבות. מלבד התזוזה של רצועת הצוואר במהירויות ריצה גבוהות, אין שום מניעה מלהשתמש ב-Halo Smart כאוזניות ספורט לכל דבר ועניין.

סוללה

לא הצלחתי לרוקן את הסוללה המכובדת של ה-Halo Smart, המשולבת ברצועת הצוואר. במשך תקופת הסקירה שאורכה היה חודש וחצי, עשיתי באוזניות שימוש מתון של כשעת נגינה בעוצמה מירבית בכל שבוע. לאחר חודש וחצי של שימוש וללא שום טעינה מלבד הטעינה הראשונית, ה-Halo Smart מדווחות על 61 אחוזי סוללה שנותרו. אין ספק כי תוכלו לשרוד איתן שבוע אינטנסיבי אחד לפחות של שיחות ונסיעות ללא כל צורך בטעינה.

סיכום

בסופו של יום, ה-Jabra Halo Smart הן אוזניות מצויינות. הן נוחות לשימוש וללבישה, בנויות היטב, ומציעות איכות שמע ושיחה יוצאת מן הכלל. חיי הסוללה המצויינים רק ממתיקים את העסקה ומבטיחים כי האוזניות ימלאו את תפקידן נאמנה גם בשימוש עמוס ואינטנסיבי.

הסיבה היחידה שלא לקנות את ה-Halo Smart טמונה באופי האוזניות עצמן – לא כולם יתחברו לרצועת הצוואר שעשוייה להצטייר כמביכה ומגושמת, ומי שאופנה נחשבת עבורו מטרה עילאית עשוי לסרב ללבוש אותן בכל תוקף.

כל חסידי האופנה ימצאו ככל הנראה נחמה באוזניות דוגמת ה-EarPods של Apple, שהפכו במהרה לאמירה אופנתית בשוק האוזניות האלחוטיות. עבור כל השאר, ה-Halo Smart מספקות חווית שימוש נהדרת במחיר משתלם, עם איכות שיחה מצויינת שלא תמצאו בשום מקום אחר.

מה אהבנו:

  • איכות שמע ושיחה מצויינת
  • חיי סוללה ארוכים במיוחד
  • שליטה נוחה באמצעות הכפתורים

מה פחות:

  • לא כולם יאהבו את רצועת הצוואר
  • רצועה קצרה מדי לכיסוי הטעינה
  • אין דרך לקצר את חוטי האוזניות

מחיר: כ-350 שקלים.

חדש! מעתה ניתן לקבל עדכונים על כתבות בנושאים שמעניינים אתכם דרך פייסבוק מסנג'ר. נסו בעצמכם:
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
עדן גוטליב
תלמיד תיכון במגמה מדעית הנדסית. טכנולוגיה זורמת בעורקיי מגיל 9. מתעניין בעיקר בתחום הסלולר והחומרה, עם פינה חמה בלב למעבדים. כשהידיים שלי לא על המקלדת, הן אוחזות בכידון האופניים (או במחשבון).
סלולרי: OnePlus One | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות