סמסונג חושפת את DeX Station – תחנת עגינה שתהפוך את הסמארטפון למחשב

Samsung Dex Station (תמונה: יח"צ סמסונג) Samsung Dex Station (תמונה: יח”צ סמסונג)

באירוע ההכרזה שערכה היום (ד’, 29.3) סמסונג בעיר ניו-יורק, הציגה החברה את DeX Station – תחנת עגינה קומפקטית שתאפשר לסמארטפונים להפוך לכוח המניע של מערכת מחשב מתקדמת. הסמארטפון הראשון שיגיע עם תמיכה בטכנולוגיית Samsung DeX החדשה הוא כמובן ה-Galaxy S8 שנחשף היום, על שני דגמיו, ובעתיד יתווספו לרשימה גם מכשירי הסמארטפון הבאים של החברה.

תחנת העגינה החדשה של סמסונג, חשוב להדגיש, מהווה אך ורק גורם מקשר בין הסמארטפון ובין התקני חומרה אחרים. אם תרצו לחבר לתחנת העגינה מסך, מקלדת, אמצעי אחסון או כל התקן אחר, תוכלו לעשות זאת באופן חוטי או אלחוטי – תלוי ביכולות הקישוריות של ההתקן, כמובן. כדי להתחיל לעבוד, על המשתמש לחבר את הסמארטפון לתושבת ולהמתין מעט עד לטעינת מערכת ההפעלה.

בכדי להעניק למשתמשים חווית מחשוב קרובה ככל שניתן לזו שהם מכירים מהמחשבים הביתיים שלהם, פיתחה סמסונג ממשק משתמש ייחודי עבור מערכת ההפעלה אנדרואיד, המותאם לטענתה טוב יותר לעבודה עם מקלדת ועכבר. ממשק המשתמש יציג יישומים בחלונות הניתנים להקטנה והגדלה, יתהדר בתפריטים תלויי הקשר ויכיל גם גרסה שולחנית של דפדפן אינטרנט.

Samsung Dex Station (תמונה: יח"צ סמסונג)
Samsung Dex Station (תמונה: יח”צ סמסונג)

סמסונג מציינת בנוסף כי שיתופי פעולה שרקמה עם מיקרוסופט ו-Adobe מעניקים לטכנולוגיית Samsung DeX תאימות מלאה אל מול חבילות Microsoft Office והכלים הפרודקטיביים של אדובי. אנשי מקצוע וארגונים הזקוקים ליכולות מתקדמות יותר יוכלו לטענת החברה להנות מהיכולת לחיבור מרוחק ומאובטח לשולחנות עבודה וירטואליים באמצעות פתרונות של שותפים כגון Citrix, VMware ו-Amazon Web Services.

הסמארטפון הפך לצומת מרכזי עבור אנשי מקצוע מודרניים הנמצאים בתנועה. כאשר הם נדרשים להעביר מצגת או לערוך מסמכים מאתר מרוחק, הם יכולים כעת לעבוד באפקטיביות באמצעות הסמארטפון בלבד“, אמר אינג’ונג רי, מנהל הטכנולוגיה הראשי של עסקי התקשורת הניידת בסמסונג אלקטרוניקס, והוסיף: “פיתחנו את Samsung DeX מתוך מחשבה על עובדים ניידים ויצרנו עבורם חוויית שימוש שולחנית נוחה וגמישה מאד“.

סמסונג תשיק את תחנת העגינה ב-21 באפריל, בסמוך למכשירי ה-Galaxy S8.

השוואת מפרטים