פיצ’ר זיהוי הפנים ב-Galaxy S8 ניתן לעקיפה באמצעות תמונה

זיהוי פנים ב-Samsung Galaxy S8 (תמונה: יח"צ סמסונג) זיהוי פנים ב-Samsung Galaxy S8 (תמונה: יח”צ סמסונג)

האם ישנה פרצת אבטחה חמורה בסדרת הדגל Galaxy S8 מבית סמסונג? בין הפיצ’רים הבולטים שהציגה היצרנית הקוריאנית עם צמד מכשירי הדגל החדשים שלה, היה האפשרות לפתוח את נעילתם באמצעות זיהוי הפנים. כעת, סרטון וידאו חדש שעלה לאתר יוטיוב במהלך הימים האחרונים חושף כיצד ניתן להתגבר על פיצ’ר נעילת מכשירי הגלקסי S8 ו-S8 פלוס בקלילות מדאיגה ביותר.

באופן עקרוני, לאחר הגדרת המשתמשים הראשונית דרך אפליקציית ההגדרות, שם יצולמו וייקלטו פניהם של המשתמשים להם נדרשת הרשאה לפתיחת נעילת המכשיר, כל שאלו נדרשים לעשות על מנת לפתוח את הנעילה זה להסתכל אל חלקם הקדמי של מכשירי ה-S8 ו-S8 פלוס. באמצעות פיצ’ר זה, התגאתה סמסונג במעמד ההכרזה, יכולים המשתמשים לפתוח את הנעילה בזריזות, יעילות ובצורה מאובטחת.

אלא שהסרטון החדש, שמצורף בסוף הכתבה, מציג לנו תמונה הפוכה לחלוטין, כאשר לאחר ביצוע ההגדרה הראשונית, מספיק יהיה להציג אל מול המכשיר תמונה של אדם בעל הרשאה לפתיחת הנעילה, ונעילת מכשירי סדרת ה-S8 תפתח תוך שניות ספורות וללא כל גמגום. למעשה, דיווח של מגזין Korea Herlad מרחיב בנושא וטוען כי גם כאשר יוצג בפני המכשיר אדם ישן אשר פניו הוגדרו במערכת – ידלג המכשיר על מסך הנעילה וכל המידע הפרטי של המשתמש יהיה חשוף.

בתגובה לסרטון, סיפקה סמסונג מענה לנושא וציינה כי השימוש בזיהוי הפנים משמש לפתיחה נוחה של המכשירים מנעילה, ממש כמו אפשרות ההחלקה לפתיחה (ללא הגנת קוד). לפי סמסונג, שתי האפשרויות הנוספות לזיהוי ביומטרי, הן זיהוי באמצעות טביעת אצבע וזיהוי באמצעות קשתית העין, מהוות אפשרויות בטוחות יותר, בעוד זיהוי הפנים בלבד אינו מאפשר גישה לשירות התשלומים Samsung Pay או לספריות המאובטחות במכשיר.

צפו בקטע הוידאו וספרו לנו – האם הייתם סומכים על פיצ’ר זיהוי הפנים של מכשירי ה-Galaxy S8 ו-Galaxy S8 Plus?

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*קישורים בחלק מהפוסטים באתר קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים