הסמארטפון המתקפל של סמסונג יוכרז רק ב-2019

חנות הקונספט של סמסונג בקניון איילון, רמת גן (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

לוקחת את הזמן: אם קיוויתם לשים את ידיכם על סמארטפון בעל מסך גמיש הניתן לקיפול מבית סמסונג כבר במהלך השנה הנוכחית או השנה הבאה, נראה כי תאלצו לחכות לכל הפחות עד ל-2019. כך מוסר קים טאי-וונג, המהנדס הראשי בחטיבת המסכים של סמסונג, היא Samsung Display, בדברים שהגיעו דרך המגזין הדרום קוריאני The Korea Herald.

דבריו של בכיר חטיבת המסכים של סמסונג אינם משתמעים לשתי פנים ואם זהו אכן המצב, מפרידות בפנינו לכל הפחות שנתיים עד אשר יחלו להימכר באופן מסחרי סמארטפונים בעלי מסך גמיש וניתן לקיפול בייצורה של הענקית הדרום קוריאנית. הסיבה לכך שהחברה תאפשר לעצמה למשוך את הזמן, מוסר טאי-וונג, היא מכיוון שצגי ה-OLED נטולי השוליים נמכרים בקצב טוב במיוחד, ועד אשר אלו יחלו לדשדש – לחברה יש מספיק זמן על מנת להתגבר על האתגרים הטכנולוגיים שבפיתוח סמארטפונים ומסכים גמישים הניתנים לקיפול.

מדברי המהנדס הראשי ב-Samsung Display, קים טאי-וונג:

מכיוון שמסכים נטולי שוליים נמכרים כרגע היטב, עדין יש לנו מספיק זמן לפתח מסכים מתקפלים. הטכנולוגיה צפויה להיות בשלה בסביבות 2019 […] כשהדרישה למסכים נטולי שוליים תחל לרדת, סמסונג תחשוף את המסכים המתקפלים.

דבריו של טאי-וונג עומדים בניגוד לשמועה מהשבועות האחרונים שהעידה על כך שסמסונג מתכננת לחשוף כבר במהלך הרבעון השלישי של 2017 את הסמארטפון המתקפל הראושן בייצורה, שייקרא Samsung Galaxy X. במהלך השנה האחרונה, מתנגחים אחד בשני דיווחים רבים בעניין הסמארטפונים הגמישים של סמסונג, ובשלב הנוכחי קשה להכריע אילו מביניהם הוא הנכון. עם זאת, לאור דבריו של בכיר החברה, בהחלט ניתן להעריך כי אנו עוד רחוקים מהיום בו נוכל לגשת לחנות הסלולר הקרובה לביתנו ולרכוש סמארטפון בעל מסך גמיש ומתקפל.

השוואת מפרטים