להתראות: מיקרוסופט נפרדת ממערכת ההפעלה Windows Vista

ווינדוס ויסטה ווינדוס ויסטה (תמונה: BetaArchive)

לאחר אינספור הודעות ואזהרות, חברת מיקרוסופט הפסיקה אתמול (ג’) באופן רשמי את התמיכה במערכת ההפעלה Windows Vista הותיקה עבור מחשבים אישיים. מערכת ההפעלה שהושקה ב-2007 וחולשת עדיין על 3% מנתח השוק של ענקית התוכנה, לא תקבל עוד עדכוני אבטחה ולקוחות החברה שעדיין עושים בה שימוש לא יוכלו לקבל תמיכה טכנית במוקדי השירות, גם לא בתשלום.

יחד עם זאת, מפסיקה החברה את התמיכה גם בדפדפן Internet Explorer 9 – הגרסה הכי חדשה שהיתה זמינה לשימוש על גבי מערכת ההפעלה הותיקה. כמו מערכת ההפעלה עצמה, גם דפדפן האינטרנט לא יקבל עוד עדכונים ולא יתמוך בטכנולוגיות Web חדשות שמגיעות לשוק בקצב מסחרר. יחד עם זאת, מיקרוסופט מצהירה שעדיין ניתן להשתמש במערכת ההפעלה ובדפדפן האינטרנט ללא הפרעה, אך היא מסירה מעצמה כל אחריות לנזק.

ווינדוס ויסטה
ווינדוס ויסטה (תמונה: BetaArchive)

הגיע הזמן עבורנו, יחד עם שותפי החומרה והתוכנה שלנו אנו משקיעים את המשאבים בטכנולוגיות חדשות כדי שנוכל להמשיך לספק חוויות נפלאות”, אמרה מיקרוסופט בהודעתה הרשמית בה בישרה על הפסקת התמיכה במערכת ההפעלה. תחת אותו עמוד, ממליצה מיקרוסופט ללקוחותיה המיושנים לשדרג את מערכת ההפעלה שלהם ל-Windows 10, או לחילופין – לרכוש מחשב חדש לגמרי המגיע עם מערכת ההפעלה מותקנת מראש.

אף על פי שלא היתה אהודה כל-כך בקרב המשתמשים ועוררה הרבה מחלוקות פנימיות בחברה, היוותה Windows Vista ציון דרך משמעותי עבור סביבת “חלונות” של מיקרוסופט. מערכת ההפעלה בעלת השם הייחודי הציעה ממשק משתמש חדיש ומעוצב יותר, מנוע גראפי עצמתי יותר, מערכת חיפוש מתקדמת שמהווה בסיס למערכות ההפעלה החדשות יותר (ביניהן גם Windows 10), ועוד.

השוואת מפרטים