מנכ"ל אפל, טים קוק

מנכ"ל אפל, טים קוק

דיווח: אפל שוקלת להגיש הצעה לרכישת חטיבת השבבים של טושיבה

| יום שישי, 14 באפריל 2017, 09:37 | כלכלי

האם אפל מתכוונת להצטרף למירוץ רכישת חטיבת השבבים של טושיבה? דיווח של סוכנות החדשות הציבורית של יפן טוען שכן. אולם על פי סוכנות החדשות, אפל לא מתכוונת לרכוש את חטיבת השבבים ישירות ובעצמה אלא להשקיע בה דרך שותפה ותיקה.

אפל עשויה לאחד כוחות יחד עם פוקסקון, שמייצרת עבורה חלק גדול מהחומרה, ולתרום כמה מיליארדי דולרים למען המטרה. התוכנית היא לא לרכוש את החטיבה בשלמותה אלא לרכוש קצת מעל ל-20% מהחטיבה כך שטושיבה תישאר בעלת מניות משמעותית. כך גם תוכל ממשלת יפן לשמור על האינטרס שלה לשמר טכנולוגיות מתקדמות יפניות בתוך המדינה. על פי דיווח קודם פוקסקון כבר הגישה הצעה שקשה לסרב לה בסך 27.3 מיליארד דולר.

יחד עם השותפות בין אפל ופוקסקון כרגע העולות לשלב הבא במכרז הרכישה הן גם ברודקום, שניגשת יחד עם קרן ההשקעות הפרטית Silver Lake, חבת השבבים הדרום קוריאנית SK Hnynix ו-Western Digital, שפועלת באותו סגמנט של שבבי זיכרון. WD אגב, הודיעה בשבוע שעבר שעם מכירת חטיבת השבבים, טושיבה למעשה מפרה הסכמים בפרויקט פיתוח משותף איתה. לכן היא דורשת עדיפות וזכויות מיוחדות במו"מ.

שליטה בשרשרת האספקה

כניסתה של אפל לקדירת המציעות אינה מפתיעה. היא משתלבת היטב עם הניסיונות האחרונים שלה לצמצם עלויות ייצור (דרך שליטה במקורות הייצור) ולדאוג שאספקת החלקים לאייפונים/אייפדים לא תיעצר או תעבור למתחרים.

בפעם הקודמת ששמה אוזכר בקשר לרכישת ספקית חומרה יפנית היתה כשמפעלי ייצור המסכים של שארפ עמדו למכירה. גם אז פוקסקון הגישה הצעה נדיבה מאוד ועלתה אפשרות שאפל תשתמש בזכות הוטו שלה כלקוחה ושותפה מרכזית של שארפ כדי לעצור זאת. בסוף העיסקה נסגרה ופוקסקון רכשה את מפעלי ייצור המסכים של שארפ תמורת 3.5 מיליארד דולר. אם הדיווח הנוכחי נכון, אז במכרז של טושיבה הן כבר למדו לשתף פעולה כדי להבטיח שכל הצדדים יצאו מרוצים.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות