מתוך "מהיר ועצבני 8" (תמונה באדיבות גלובוס מקס)

שובר קופות: מהיר ועצבני 8 קובע שיא חדש במכירות כרטיסים לסוף השבוע הראשון
| יום שני, 17 באפריל 2017, 11:32 | בידור ופנאי

"מהיר ועצבני 8" (The Fate of the Furious) של אולפני יוניברסל יצא בסוף השבוע האחרון בארצות הברית וברוב העולם, ורשם מכירות חסרות תקדים. עם סכום של 100.2 מיליון דולר בארצות הברית, ועוד 432.3 מיליון דולר בשאר העולם, הסרט סגר את מכירות הכרטיסים בקופות עם 532.5 מיליון דולר סביב העולם, והוכתר מיד כסרט בעל הפתיחה הגדולה ביותר בכל הזמנים. הסרט האחרון שזכה לתואר הזה היה "מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר" (Star Wars: The Force Awakens) מ-2015, שסוף השבוע הראשון שלו נסגר ב-529 מיליון.

המדינה שתרמה את כמות הצופים הגדולה ביותר הייתה סין, באופן לא מפתיע. "מהיר ועצבני 8" הכניס 190 מיליון דולר בסין, הפתיחה הגדולה ביותר לסרט אמריקאי בסין, והפתיחה השניה בגודלה אחרי הסרט הסיני "בת הים" מ-2016.

אחת מהסיבות ש"מהיר ועצבני 8" זכה לסוף שבוע ראשון כה גדול ביחס לקודמו, היא ש"מהיר ועצבני 7" (Furious 7) נכנס באיחור לסין ולרוסיה, שגם הכניסה לסרט השמיני 14.1 מיליון נוספים. אך גם בלי סין ורוסיה "מהיר ועצבני 8" הכניס 228.2 מיליון דולר, בניגוד ל-218 מיליון של הקודם (בהתחשב בשינויים בחילופי מט"ח).

אחרי סין, ההכנסות הגדולות של הסרט באו ממקסיקו (17.8 מיליון), הממלכה המאוחדת (17 מיליון), רוסיה, גרמניה (13.6 מיליון), ברזיל (12.8 מיליון), צרפת (10.5 מיליון), דרום קוריאה (10.5 מיליון), הודו (10.4 מיליון) וטייוואן (9.7 מיליון).

מתוך "מהיר ועצבני 8" (תמונה באדיבות גלובוס מקס)

מתוך "מהיר ועצבני 8" (תמונה באדיבות גלובוס מקס)

הייתה זו גם הפתיחה הגדולה ביותר בכל הזמנים של סרט בפורמט IMAX, לאחר שהוקרן על 1079 מסכי IMAX ברחבי העולם והכניס 31.1 מיליון דולר מהאולמות הללו ספציפית.

סביר מאד ש"מהיר ועצבני 8" יגיע להכנסות של מיליארד דולר, אך זה לא ודאי. למרות הפתיחה שעקפה את "הכוח מתעורר" ואת "עולם היורה", סרטים שהכניסו הרבה יותר ממיליארד ואף מעל שני מיליארד דולר במקרה של מלחמת הכוכבים, סרטי "מהיר ועצבני" ידועים בכך שרוב ההכנסות שלהם מגיעות מהפתיחה עצמה. אחד הדברים שמשחקים לטובתו הוא שאין לו מתחרים רציניים על הקהל כרגע, לפחות עד ש"שומרי הגלקסיה חלק 2" (Guardians of the Galaxy Vol. 2) לא יתחיל את התפוצה שלו, שתתחיל במדינות מסוימות כבר ב-25 לאפריל.

מקורות
Deadline
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות