מוקדם מהצפוי: שר האוצר כחלון חתם על צו לביטול מס הקנייה על טלפונים סלולריים

תכנית נטו משפחה תמונה: מצגת משרד האוצר

לא מבזבז זמן: יממה לאחר ששיתף שר האוצר משה כחלון את תכניתו הכלכלית החדשה – “נטו משפחה”, הודיע הערב משרד האוצר כי חתם השר על צו לביטול מס הקניה על טלפונים סלולריים כחלק מתכנית זו. הצו עליו חתם הערב (ד’, 19.4) כחלון יביא לביטול מס הקניה על טלפונים סלולריים, מצברים חשמליים (סוללות) לטלפונים סלולריים וכרטיסי SIM וצפוי להיכנס לתוקף מוקדם מהצפוי, ותוך ימים בודדים במקום מספר שבועות כפי שהוצהר בתכנית “נטו משפחה” שפירסם משרד האוצר אתמול.

מס הקניה על טלפונים סלולריים עמד עד כה על 15%, אלו נוספו למחיר המכשירים לצורך ייבואם מחו”ל לישראל יחד עם מס ערך מוסף (מע”מ). לאחר כניסת הצו לתוקף, לא יידרשו יבואני טלפונים סלולריים ארצה לשלם את מס הקניה, אלא רק את המע”מ על סך 17% ממחיר המכשיר (+משלוח).

משמעות כניסת הצו לתוקף הינה בהוזלה משמעותית במחירי טלפונים סלולריים המיובאים לישראל, והדבר קורה במקביל להשקתם של מספר לא מבוטל של מכשירים בארץ. ביטול מס הקניה בגובה 15% עשוי להוריד מחירו של טלפון הנמכר ב-3700 שקלים בכמה מאות שקלים לכדי 3200-3300 שקלים בלבד.

במשרד האוצר מציינים כי לאחר כניסת הצו לתוקף, צפוי לעמוד סך ההפסד מהכנסות ממסים למדינת ישראל על כ-450 מיליון שקלים בשנה. שר האוצר משה כחלון:

במסגרת תכנית “נטו משפחה”, חתמתי על צו שמוריד את מחירי מוצרי הסלולר בעשרות אחוזים. זו בשורה לצרכנים ולמשפחות. כולנו יודעים מה הם המחירים האמתיים של המוצרים האלו בחו”ל ולא נשלים עם המחירים הגבוהים שגובים כאן. במקום שבו ניתן להפחית מסים מבלי לפגוע בתעשייה המקומית – נעשה זאת, במטרה להוזיל את המחירים לצרכנים ולהקל על משפחות עובדות.

השוואת מפרטים