-פרסומת-

שוק הסמארטפונים הציג צמיחה ברבעון הראשון של 2017 הודות ליצרניות הסיניות

| יום ראשון, 30 באפריל 2017, 18:00 | סלולר
חמשת יצרניות הסמאטרפונים הגדולות נכון לרבעון הראשון של 2017

חמשת יצרניות הסמאטרפונים הגדולות נכון לרבעון הראשון של 2017

מזה זמן מה נראה שענקיות הטכנולוגיה השולטות בשוק הסמארטפונים העולמי לא מצליחות להביא לזינוק מהותי במכירות מכשיריהן, כאשר אחוזי הצמיחה של אלו מדשדשים מאחור בהשוואה ליצרניות הסיניות. משהסתיים הרבעון הראשון של 2017, מתפרסמים נתונים מקדימים לסקר חברת המחקר IDC ומציגים תמונה דומה: שוק הסמארטפונים העולמי ממשיך בצמיחה איטית שמתקבלת הודות ליצרניות הסמארטפונים הסיניות.

ענקיות הטכנולוגיה נותרות מאחור

על פי נתוני משלחו הסמארטפונים כפי שפורסמו על ידי IDC, נשלחו במהלך הרבעון הראשון של השנה 347.4 מיליון סמארטפונים ממפעלי היצרניות השונות ברחבי העולם, זאת בהשוואה לנתון של 332.9 מיליון באותו הרבעון ב-2016 – מה שמהווה גידול של 4.3%.

במקום הראשון והשני בטבלה ממשיכות לאחוז בחוזקה צמד ענקיות הטכנולוגיה סמסונג ואפל, ששלחו במהלך הרבעון 79.2 ו-51.6 מיליון מכשירים, בהתאמה. נתון זה מהווה לגידול של 0.8 אחוזים עבור אפל בהשוואה לאותו פרק זמן בשנה שעברה. חשוב לציין כי אפל טרם פירסמה את נתוני מכירות האייפון עבור הרבעון הראשון, אלו יפורסמו עם חשיפת דוחותיה הכספיים של החברה בלילה שבין ה-2 ל-3 במאי.

טבלת התפלגות שוק הסמארטפונים על פי IDC לרבעון הראשון של 2017

טבלת התפלגות שוק הסמארטפונים על פי IDC לרבעון הראשון של 2017

עבור סמסונג מדובר למעשה בנתון זהה לרבעון המקביל של השנה שעברה – כך שזו כלל לא הצליחה להגדיל את משלוחי הסמארטפונים שלה משנה לשנה. הסיבה לכך, ניתן להניח, טמונה בהשקתו המאוחרת של מכשיר הדגל Galaxy S8, שהחל לעלות על גבי המדפים ברחבי העולם רק לפני כשבוע – במהלך הרבעון השני של 2017. בהתאם לכך וכפי שניתן היה לצפות, סביר שיאטו מכירות דור מכשירי הדגל הקודם, Galaxy S7, לקראת השקת מחליפו.

את המקום השלישי בטבלה מחזיקה זו פעם נוספת וואווי, שממשיכה לחזק את מקומה בטבלת ענקיות המובייל ושולחת ממפעליה 34.2 מיליון יחידות במהלך הרבעון, בהשוואה ל-28.1 מיליון ב-1Q16. נתון זה מתורגם לכדי צמיחה של 21.7 אחוזים, ומספק ליצרנית הסמארטפונים הסינית הגדולה ביותר בעולם נתח שוק של 9.8%.

היצרניות הסיניות חוגגות

בזמן שאפל וסמסונג כמעט ולא הציגו כל צמיחה במשלוחי הסמארטפונים שלהן משנה לשנה, יצרניות הסמארטפונים הסיניות Oppo ו-Vivo זוכות לחיזוק משמעותי. אלו, שמחזיקות במקום הרביעי והחמישי בטבלת משלוחי הסמארטפונים ל-1Q17, הצליחו לשלוח ממפעליהן 25.6 ו-18.1 מיליון סמאטרפונים, בהתאמה.

נתונים אלו מהווים לגידול מהותי בנתח השוק של השתיים, שאוחזות כעת ב-7.4% משוק הסמארטפונים עבור OPPO ו-5.2% משוק הסמארטפונים לרבעון הראשון של השנה עבור Vivo. לשם השוואה, באותו הרבעון אשתקד עמדו נתוני השתיים על 19.7 ו-14.6 מיליון עבור Oppo ו-Vivo, בהתאמה.

חדש! מעתה ניתן לקבל עדכונים על כתבות בנושאים שמעניינים אתכם דרך פייסבוק מסנג'ר. נסו בעצמכם:
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
אלי כהן
עורך מדור סלולר
eli@gadgety.co.il
מהנדס מערכת בחברת מוטורולה סולושנס האחראי על אינטגרציה והובלה של פרוייקטים בשוק הישראלי. יוצא יחידה טכנולוגית בחיל האוויר, כתב ועורך ראשי לשעבר באתרי טכנולוגיה ומולטימדיה.
סלולרי: Apple iPhone 6S | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
 • עזרא

  לא היה מזיק אם הייתם מקדישים באתר שורה שתיים לציון יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה. הרבה יותר חשוב מהתחזקותם של הסינים.
  קחו לתשומת ליבכם.

 • pme

  מה עם xiaomi, באיזה מקום היא?

  • Android Developer

   בתוך other

 • idanbiton

  הבעיה עם היצרניות הסיניות או אולי לא בעיה תחליטו אתם, שהשוק שלהם מתבסס בעיקר על סין נטו (וקצת הודו והסביבה).
  חוץ מוואווי שיוצאת מן הכלל.

  מצד אחד הם יכולות לפתוח את שעריהן לחו”ל אבל הבעיה שיש שם כבר נתח שוק קונים שהולך על אותם מותגים (סמסונג, HTC, אפל, LG ווואווי בגדול) יהיה להם מאוד קשה להיכנס ואני לא רואה כיצד הן יוכלו לעשות זאת בעתיד.

גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות