תמונה: Microsoft

הוכרז: Windows 10 Fall Creators Update – העדכון הגדול הבא למערכת ההפעלה של מיקרוסופט

באירוע שערכה הערב (ה', 11.5) מיקרוסופט במסגרת כנס המפתחים Build 2017, הכריזה החברה על Windows 10 Fall Creators Update – העדכון הגדול הבא למערכת ההפעלה ווינדוס 10, שיחל להגיע למשתמשים כבר בחודש ספטמבר הקרוב. אף שהוא זוכה להתייחסות כעדכון נוסף המיועד עבור היוצרים, הפרטים המעטים שמספקת מיקרוסופט אודותיו מציגים כמה תכונות משמעותיות במיוחד עבור כלל המשתמשים במערכת ההפעלה.

קל יותר לעבודה במספר מכשירים במקביל

עם העדכון הבא של ווינדוס 10 צפויה מיקרוסופט לצמצם את הקושי במעבר בין מכשירים שונים. החברה הציגה מספר תכונות חדשות שיגיעו לעדכון Fall Creators Update של מערכת ההפעלה ויעבוד במקביל גם על גבי פלטפורמות המובייל המובילות – iOS ואנדרואיד, בעזרתם של מפתחי אפליקציות צד שלישי, כמובן. במיקרוסופט מקווים כי מפתחי אפליקציות לווינדוס הזמינות גם על גבי פלטפורמות המובייל המובילות יקשרו את אלו כך שמשתמשי הקצה יוכלו להתחיל את עבודתם באפליקציה במכשיר אחד ולהמשיך במכשיר אחר, עם מערכת הפעלה אחרת, מאותה נקודה בה הפסיקו.

בנוסף, הציגה מיקרוסופט תכונה בשם Timeline, זו מאפשרת צפייה בלוח משימות המציג את כל האפליקציות והחלונות האחרונים בהם נעשה שימוש, כך שניתן יהיה לשחזר את אלו במהרה, גם אם העבודה החלה במכשיר אחר. תכונה זו תאפשר לכם לצפות בקבצים שהסתכלתם עליהם קודם לכן לשם חיפוש מהיר או חלונות אחרונים לאתרים בהם צפיתם ברשת. לתכונה זו מצרפת מיקרוסופט את האפשרות לשמירת נתונים בלוח עריכה (Clipboard) גלובלי, כך שאלו יהיו זמינים בכל מכשיר העושה שימוש במערכות ההפעלה ווינדוס 10, אנדרואיד ו-iOS.

חלון Timeline החדש ב-Windows 10 Fall Creators Update

חלון Timeline החדש ב-Windows 10 Fall Creators Update (תמונה: Microsoft)

צמצום פערים נוסף תבצע מיקרוסופט בעדכון הסתיו של ווינדוס 10 דרך שירות האחסון בענן OneDrive. שירות זה יאפשר למשתמשים למשוך קבצים מהענן ללא צורך בסנכרון ספריות קבצים שלמות באופן קבוע, וכך ייחסך נפח משמעותי על גבי הכונן הקשיח.

עיצוב חדש ועבודה נוחה עם תמונות וסרטים

עיצוב רענן יגיע יחד עם עדכון הסתיו של ווינדוס 10 גם כן, כאשר מיקרוסופט מכריזה הערב על ה-Fluent Design, זה צפוי להציע שינויים ויזואלים קלים כמו אפקט הטשטוש שמוכר לנו עוד מימי ווינדוס ויסטה העליזים. העדכון הויזואלי יופיע הן במערכת ההפעלה והן באפליקציות שונות שיעודכנו בהדרגה. במיקרוסופט מציינים כי עיצוב ה-Fluent Design יכלול שינויים עדינים שיתמקדו בעומק, תאורה, תזוזה ועוד על מנת לדמות מעבר שוטף בין חלונות.

אפליקציה חדשה שהציגה מיקרוסופט הערב ונקראת Story Remix תאפשר למשתמשים בווינדוס 10, החל מהעדכון הבא, ליצור במהירות סרטונים קצרים שיורכבו מתמונות וסרטונים שצילמו ואף להוסיף להם מוסיקה. האפליקציה תדאג לחבר את הקטעים, אך אלו ניתנים לסידור מחדש דרך גרירה של קטעי וידאו ותמונות מספריית הקבצים.

התכונה דומה למדי לזו שהציגה גוגל באפליקציית Google Photos, ומאפשרת ליצור קטעי וידאו גם בעבודה משותפת בין מספר אנשים וחשבונות משתמש. כך, למשל, תוכלו לאחד קטעים שצולמו על ידי יוצרים שונים לסרטון וידאו יחיד בעבודה משותפת מרחוק.

לצד כל ההכרזות החדשות ציינה מיקרוסופט כי אפליקציית אייטיונס של אפל תגיע גם היא לחנות האפליקציות של ווינדוס 10 עד סוף השנה הנוכחית.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות