אנדרואיד על כל מכשיר

גוגל מכריזה על Android Go – נלחמים על השווקים המתפתחים

נוסף על הפרטים החדשים שחשפה אודות Android O, גוגל הכריזה בכנס המפתחים השנתי I/O גם על Android Go – גרסה צנומה וחסכונית של מערכת ההפעלה הפופולרית, המיועדת לשימוש במכשירים חלשים בשווקים מתפתחים.

הדגש החשוב ביותר במערכת ההפעלה החדשה הוא צמצום, חסכון ויעילות – כל החלקים במערכת הונדסו לפעולה בתנאים מוגבלים במיוחד, על מנת שיפעלו כהלכה גם על המכשירים החלשים ביותר ברשתות הסלולריות האיטיות ביותר שקיימות. החל מ-Android O, כל גרסאות האנדרואיד החדשות יזכו לגרסת Android Go מותאמת עם מגוון יכולות שנועדו לצמצום צריכת משאבים.

המערכת החדשה הונדסה במיוחד לפעולה חלקה על מכשירים חלשים בעלי פחות מגיגה-בייט אחד של זיכרון פעולה (RAM). היא מסוגלת לתפקד בצורה חלקה גם על מכשירים בעלי זיכרון פעולה של 512 מגה-בייט בלבד, כמות מזערית במונחים של היום.

יחד עם פיתוח המערכת על מנת שתחסוך במשאבי עיבוד, גוגל תכננה את Android Go גם לחיסכון וצמצום בשימוש באינטרנט – במדינות העולם השלישי קיימות רשתות סלולריות באיכות ירודה ביותר, עם חבילות מידע מצומצמות במחירים אשר נחשבים גבוהים בידי האוכלוסייה המקומית.

לפיכך, פיתחה גוגל גם חבילה של יישומים חסכוניים במשאבים, המותאמים במיוחד עבור השווקים המתפתחים עבור השווקים המתפתחים. כך, לדוגמה, דפדפן Chrome שיותקן במכשירי Android Go יעשה באופן אוטומטי שימוש ב-Chrome Data Saver – פיצ'ר הדוחס מידע ותמונות בענן וחוסך כ-40 אחוזים בצריכת המידע (הוא חוסך 750 טרה-בייט של מידע בכל יום!)

Android Go

תמונה: Google

יוטיוב לרשתות איטיות

בנוסף, חשפה גוגל גם את YouTube Go, גרסה של שירות הסרטונים הפופולרי אשר נתפרה במיוחד עבור פעולה ברשתות סלולריות איטיות ומוגבלות. YouTube Go תאפשר לצופים לזכות בתצוגה מקדימה חסכונית במשאבים (סט תמונות ברזולוציה נמוכה מחלקים שונים בסרטון) על מנת שיוכלו להחליט אם הם רוצים לצפות בסרטון או לא.

לאחר שיחליטו, יקבלו המשתמשים פירוט על כמות המידע הדרושה לצפייה בסרטון באיכויות שונות, ויוכלו גם להוריד אותו לצפייה במועד מאוחר יותר במיקום ללא רשת. נוסף על כך, משתמשים יוכלו לשתף סרטונים בין מכשירי Android Go שונים כך שניתן יהיה להוריד סרטון יוטיוב במכשיר אחד ולהעביר אותו למכשיר אחר על גבי בלוטות', ללא צורך בבזבוז חבילת הגלישה היקרה.

אפליקציות קלות ותרגום מובנה

גרסה מותאמת של חנות היישומים Google Play תקדם גרסאות Lite חסכוניות של אפליקציות פופולריות דוגמת Facebook Lite ו-Skype Lite שנתפרו גם הן עבור צריכת מידע מצומצמת ופעולה על מכשירים חלשים. גוגל תספק למפתחים מדריכים שיעזרו להם לפתח אפליקציה שתפעל ללא רשת, לצמצם את הגודל של חבילת ההתקנה (APK), וגם לעשות שימוש במתזמן האירועים לחסכון בסוללה.

אחרונה חביבה בחבילת היכולות של Android Go היא יכולת שתוצע גם למשתמשי הגרסה הרגילה – תרגום מובנה במקלדת. ניתן לבחור שפת יעד ולתרגם אלייה את הטקסט שנכתב, תוך כדי שהוא נכתב, וכך לשוחח בקלות עם אדם הדובר שפה לא מוכרת. בנוסף, עבור שפות המתפארות במגון ניבים שונים ומשונים (דוגמת הינדית), ניתן יהיה לכתוב בצורה פונטית כיצד המילים נשמעות ולקבל טקסט מומר בצורת הכתיבה הנכונה (לדוגמה, לכתוב ny hao על מנת לקבל 你好).

בהתחלה, תוצע Android Go למכשירים בעלי גיגה-בייט אחד או פחות של זיכרון פעולה, ובהמשך תורחב לכלל המכשירים. מכשיר ה-Android Go הראשון יישלח אל הרוכש המאושר במהלך שנת 2019.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות