צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

פרטנר מציגה הרעה ברוב הפרמטרים בדוח הכספי, מסתכלת קדימה אל שירות הטלוויזיה
| יום שני, 22 במאי 2017, 11:28 | כלכלי, מפעילות סלולר

חברת פרטנר פרסמה היום (ב’, 22.5) את הדו”ח הרבעוני שלה. בדומה לתוצאות החברות האחרות בענף, גם פרטנר מציגה שחיקה ניכרת ברוב הפרמטרים החשובים ברבעון הראשון.

ההכנסות של פרטנר ברבעון הראשון ירדו ב-18% לעומת אלו של הרבעון המקביל בשנה שעברה והסתכמו ב-803 מיליון שקלים. ההכנסה מאספקת שרותי סלולר ירדה ב-10% ואילו ההכנסות ממכירת מכשירים נפלה ב-39% (הקלות המיסים של כחלון לא נכללות בתקופת הדו”ח).

שיפור תפעולי ניכר בעקבות תהליכים שנקטו כל חברת הסלולר (שכללו גם הקטנת השקעות בתשתיות בעקבות הסכמי שיתוף רשתות), הביא לרווח סופי שעלה ביותר מפי 2 והסתכם ב-51 מיליון ש”ח. מנכ”ל פרטנר, איציק בנבנישתי הסביר זאת כך: “המהלכים הנרחבים שאנו מבצעים כבר מספר רבעונים לייעול ושיפור תהליכים ולאיחוד פעילויות בחברה, מתחילים לשאת פרי“.

מנויים וטלוויזיה

בדומה לכמה מהחברות האחרות שהציגו שחיקה בבסיס המנויים, גם בסיס המנויים של פרטנר נשחק ברבעון הראשון וירד ב-28 אלף לקוחות לעומת סוף 2016. מספר המנויים העדכני שלה נכון לסוף התקופה עומד על 2.658 מיליון. גם ערך ה-ARPU (הכנסה ממוצעת מכל לקוח) נפגע לעומת הדיווח האחרון וירד מ-62 ש”ח ל-61 ש”ח.

בקשר לשירות הטלווזיה שהחברה מתכוונת להשיק, מאשר המנכ”ל כי ההשקה תגיע בשבועות הקרובים. ובנוסף הודיעה החברה על חתימת הסכם עם ספקית התוכן RGE, בעלת ערוצי הספורט המוכרים בישראל, ביניהם ספורט5 ו-5live. לדברי החברה, “הסכם זה יאפשר ללקוחות הטלווזיה של פרטנר לצפות ביותר מ-3,000 שידורים ישירים בשנה. בינהם המשחק המרכזי  מליגת העל, ליגת האלופות, מכבי ת”א ביורוליג, NBA, טורניר וימבלדון ומרוצי פורמולה 1“.

פרטנר מצטרפת למפעילות הסלולר האחרות שדיווחו עד כה על תוצאותיהן הכספיות לרבעון הראשון של השנה והשחיקה בתוצאותיה מתאימה מאוד לתוצאות של שאר המתחרות ובכמה פרמטרים אף קשות יותר. אולי השקת שירות הטלווזיה וכל לקזז את ההשפעות של שירותי הסלולר בטווח הארוך.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות