הוכרז: Asus ROG Strix GL702ZC – נייד גיימינג עם מעבד Ryzen

מחשב גיימינג ROG Strix GL702ZC עם מעבד AMD Ryzen (תמונה: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) מחשב גיימינג ROG Strix GL702ZC עם מעבד AMD Ryzen (תמונה: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

יצרנית המחשבים הטיוואנית Asus מרגישה כמו דג במים בתערוכת Computex (הנערכת במגרש הביתי שלה), ומכריזה על ה-ROG Strix GL702ZC – מחשב גיימינג נייד בו משולב מעבד Ryzen חדש ונוצץ.

מתחת למכסה המנוע של המחשב תמצאו כמובן מעבד Ryzen, בתצורה של Ryzen 5, Ryzen 3 או Ryzen 7 – האחרון זהה במבנה לגרסה השולחנית ומציע שמונה ליבות עיבוד (אם כי תדר הפעולה צפוי להיות נמוך יותר). לצד המעבד תמצאו עד 24 גיגה-בייט של זיכרון פעולה (RAM) מסוג DDR4, בעוד שבאחסון מטפל כונן SSD מהיר במיוחד בתקן NVMe בנפח של עד חצי טרה-בייט – עם אפשרות הרחבה דרך כונן SATA רגיל בגודל 2.5 אינץ’.

על העיבוד הגרפי מנצח כרטיס מסך מדגם AMD Radeon RX580, החזק ביותר בדור האחרון של AMD, והוא מהווה שידוך מושלם למעבד ה-Ryzen המתקדם. גודלו של המסך עומד על 17.3 אינץ’, והוא מציע רזולוציית Ultra HD (לחובבי הפיקסלים) או רזולוציית Full HD – לרזולוציה הנמוכה יותר אפשרות לקצבי רענון גבוהים יותר של 75 ואפילו 120 הרץ עם FreeSync (לחווית משחק חלקה כחמאה, גם בסצנות קשות לרנדור).

מחשב ROG Strix GL702ZC (תמונה: ASUS)
מחשב ROG Strix GL702ZC (תמונה: ASUS)

בעובי של 33 מילי-מטר ומשקל של 3.1 קילו-גרם, לא בדיוק מדובר במחשב קומפקטי וקל לנשיאה – גם המסך העצום לא עוזר בנושא. כפיצוי, תקבלו מקלדת מלאה עם לוח מספרים ומרחק הקשה נאה של 1.6 מילי-מטרים. בגזרת החיבורים תמצאו ארבעה חיבורי USB 3.0 רגילים, חיבור USB-C, קורא כרטיסי SD, ויציאות HDMI 2.0 ו-DisplayPort.

המחשב החדש יוצע לרכישה מאוחר יותר הקיץ, ובשלב זה לא נחשפו פרטים אודות שווקי הפצה ומחירי השקה..

השוואת מפרטים