הוכרז: Samsung Notebook 9 Pro – מחשב נייד היברידי עם סטיילוס מובנה

מחשב Notebook 9 Pro (תמונה: Samsung) מחשב Notebook 9 Pro (תמונה: Samsung)

יצרנית המחשבים הקוריאנית סמסונג הכריזה בתערוכת Computex הנערכת בטיוואן על מחשב ה-Notebook 9 Pro, מחשב נייד היברידי עם מערכת Windows 10 המשלב בגופו עט סטיילוס מסוג S Pen.

המחשב החדש מציע מסך מגע על ציר של 360 מעלות, כך שניתן לעשות בו שימוש גם כטאבלט (בדומה לסדרת ה-Yoga של לנובו או ה-Zenbook Flip S החדש של Asus). מתחת למכסה המנוע תמצאו מעבד Intel Core i7 (מדור ה-Kaby Lake האחרון כמובן), ולצידו כמות נאה של זיכרון פעולה (RAM) – שמונה גיגה-בייט בדגם ה-13.3 אינץ’, ו-16 גיגה-בייט בדגם ה-15.6 אינץ’. באחסון מטפל כונן SSD בנפח 256 גיגה-בייט, ועל הגרפיקה מנצח כרטיס חלש מדגם AMD Radeon 450.

בגזרת החיבורים תקבלו חיבור USB-C (המשמש גם לטעינת המחשב), זוג חיבורי USB רגילים, יציאת HDMI למסכים, וקורא כרטיסי זיכרון מסוג microSD. במחשב שולבה מצלמה קדמית התומכת ביכולת הזיהוי הביומטרי Windows Hello, ומאפשרת למשתמשים להתחבר אל חשבונם באמצעות זיהוי פנים בלבד.

מחשב Notebook 9 Pro (תמונה: Samsung)
מחשב Notebook 9 Pro (תמונה: Samsung)

עט ה-S Pen ששולב במחשב מציע רגישות נאה ומסוגל להבחין בין 4,000 רמות שונות של לחץ, וכמו כן גם לזהות נטייה על מנת לספק חווית ציור מציאותית במיוחד. העט מחליק באלגנטיות אל המקום המיועד לו בבסיס המחשב, על מנת שלא יאבד או יפגם בנשיאה. העט כולל גם תמיכה בפונקציית ה-Air Command (הזמינה בטלפונים של סמסונג עוד מימי ה-Note 3), המציגה על המסך מגוון כלים שימושיים כשהעט מקורב אל הצג.

בשלב זה סמסונג לא חשפה את מחירו או שווקי הפצתו של המחשב החדש.

השוואת מפרטים