הדלפה: דגמי MacBook עם מקלדת E-Ink יוצגו בשנה הבאה, משקפיים חכמים ב-2019

חנות אפל בפאלו אלטו חנות אפל בפאלו אלטו (קרדיט: אפל)

הדלפה חדשה שצצה לה דרך אתר Reddit ומגיעה, לכאורה, ממדליף במפעלי Foxconn – שם מורכבים רבים ממכשיריה של ענקית הטכנולוגיה האמריקאית, אפל, מתיימרת לחשוף מידע מסעיר אודות תוכניותיה של היצרנית עבור חלק ניכר ממוצריה לשנים 2018-19.

MacBook ו-iMac

על פי המידע שחושף המדליף ממפעלי פוקסקון, אפל תציג במהלך 2017 עדכון חומרתי פנימי בלבד עבור סדרות מחשביה השונות, בהן MacBook, MacBook Pro ו-iMac, כאשר עבור 2018 לחברה תוכניות גדולות. ראשית, כך נמסר, מתכננת היצרנית לשלב במחשבי המקבוק מקלדת ייחודית שתכיל מקשים בעל צג E-Ink משתנה, שיאפשר למקשים להפוך ממקשים סטטיים – כפי שקיימים כיום, למקשים חיים ונושמים המשתנים בהתאם לאופי השימוש בהם. מעל למקשים אלו תשאר במקומה שורת ה-Touch Bar.

למעשה, המקלדת החכמה הזו לא תשאר נחלתם של משתמשי המקבוק בלבד, והמקור מוסר כי החברה תשיק מקלדת Magic Keyboard חדשה שתכיל את אותם מקשי E-Ink חכמים ואף תשלב את Touch Bar, שורת מקשי הפונקציה הכוללת קורא טביעות אצבע ומגיעה כיום בחלק מדגמי המקבוק פרו.

עבור דגמי ה-iMac שיוכרזו השנה מתכננת אפל עדכון למפרט בלבד, סביר להניח עם שילובם של מעבדי אינטל מהדור השביעי. עם זאת, מחשבי ה-iMac 2018 שיוכרזו בשנה הבאה יגיעו עם קווי עיצוב חדשים ומעודכנים, שיבצעו שימוש ביותר זכוכית ויגיעו בגימור בצבע שחור, תוך שילובו של לוגו אפל זוהר בגבם.

Siri Speaker

שמועות ודיווחים מהחודשים האחרונים מעידים על כך שאפל תכריז במסגרת כנס המפתחים השנתי WWDC 2017, על רמקול חדש המשלב את העוזרת הוירטואלית סירי. זה עשוי להיקרא בשם Siri Speaker ויגיע כמתחרה ל-Amazon Echo ו-Google Home.

כעת, מוסיף המדליף שמן למדורה שסובבבת את נושא זה ומוסר כי אף על פי שהחברה מקופרטינו בחנה דגמי אב טיפוס למוצר הכוללים מסך מגע ואף מצלמה, הדגם הראשוני לסדרת Siri Speaker החדשה לא יציע את אלו. עיצובו, כך נמסר, יהיה למעיין וריאציה ייחודית של מחשב ה-Mac Pro המעוצב בקפידה.

משקפי Google Glass
משקפי Google Glass

Apple Smart Glasses

אחד מהחלקים המעניינים ביותר בהדלפה נוגע לתוכניותיה העתידיות של אפל בשוק המציאות הרבודה המתפתח. לטענת ההדלפה, היצרנית נמצאת כיום בשלב פיתוח ראשוני של משקפי מציאות רבודה (AR – Augmented Reality) שעשויים להיקרא בשם Apple Smart Glasses.

השקת המשקפיים נמצאת במרחק של כשנתיים מאיתנו, כאשר אלו יוכרזו, לדברי ההדלפה, במהלך 2019. עוד נמסר כי המשקפיים החכמים של אפל יגיעו עם מספר מיקרופונים, סוללה, עדשות המיוצרות בגרמניה וחיישן תנועה שיזהה מחוות אותן יבצע המשתמש בעזרת ראשו כדוגמת נדנוד הראש. נוסף על כך, יציעו המשקפיים רצועת כפתורים קפסטיביים שתשמש עבור מענה לשיחות, ויסות עוצמת הווליום ועוד. בשלב זה הפרטים אודות שאר יכולות משקפי ה-AR אינם ידועים.

ומה דעתכם על תוכניות אפל לשנים הקרובות – שתפו אותנו בתגובות!

השוואת מפרטים