אפל מרעננת את סדרת iPad Pro עם גרסת 10.5 אינץ’

iPad Pro (תמונה: Apple) iPad Pro (תמונה: Apple)

באירוע המפתחים WWDC שערכה אמש (ב’), הכריזה אפל על רענון לסדרת מכשירי ה-iPad Pro. הרענון כולל מגוון שיפורים חומרתיים וגם גרסה חדשה בגודל 10.5 אינץ’, זו נדחקת למרווח המצומצם שבין גרסאות ה-9.7 אינץ’ וה-12.9 אינץ’. הגרסה החדשה אמנם גדולה רק במעט, אך היא מציעה שטח מסך הגדול ב-20 אחוזים, ובזכות שוליים דקים ב-40 אחוזים היא שומרת על גזרה דקיקה. יחד עם זאת, הגוף מספיק גדול כדי לאפשר שילוב מושלם עם מקלדת פיזית בפריסת מקשים מלאה.

מסכי ה-iPad Pro שודרגו וכעת מציעים בהירות גבוהה במיוחד של 600 ניט, יחד עם תמיכה ב-HDR ומרחב הצבעים הרחב DCI-P3. המסכים תומכים כעת ביכולת בשם ProMotion, המרעננת את המסך בקצב גבוה במיוחד של 120 פריימים בשניה לחווית משתמש חלקה. ProMotion מסוגלת גם להוריד את קצב הרענון ל-24 או 48 פריימים בשניה, זאת על מנת לחסוך בסוללה במצבים נינוחים, דוגמת קריאת ספרים או צפיה בתמונות.

מתחת למכסה המנוע תמצאו את חיית הביצועים Apple A10X, מערכת-על-שבב המשלבת מעבד בעל שש ליבות – שלוש עוצמתיות, ושלוש חסכוניות (בדומה למערך ה-big.LITTLE של חברת ARM). המעבד הגרפי מורכב מ-12 ליבות ומציע ביצועים הגבוהים ב-40 אחוזים בהשוואה לגרסה הקודמת – זאת בעוד שהליבות הראשיות מציעות ביצועים גבוהים ב-30 אחוזים משל קודמותיהן. מדובר בביצועים גבוהים פי 500 משל מעבד ה-Apple A4 הצנום שהושק ב-iPad המקורי, והם מעידים על הגידול המעריכי המתרחש בעולם המחשבים.

iPad Pro (תמונה: Apple)
iPad Pro (תמונה: Apple)

טעינה מלאה במחצית הזמן

כיאה למכשיר דגל המיועד למקצוענים, ה-iPad Pro מציע מערך צילום מתקדם במיוחד – זאת על מנת לספק את פלטפורמת ה-AR הרחבה של אפל, שהוכרזה לצד האייפד ותושק בהמשך השנה יחד עם מערכת ההפעלה iOS 11. תמצאו כאן מצלמה אחורית זהה לשל ה-iPhone 7, עם חיישן ברזולוציית 12 מגה-פיקסל, ייצוב אופטי, צמצם במפתח של f/1.8, פלאש מארבע נורות LED וצילום ב-4K. המצלמה הקדמית מתהדרת בחיישן בעל 7 מגה-פיקסלים ומציעה ייצוב תמונה תוכנתי.

ה-iPad Pro תומך כעת בטעינה מהירה, באמצעות מטעני ה-USB-C של אפל שיועדו במקור למחשבי ה-Macbook וה-Macbook Pro החדשים. באמצעות המטען המהיר, יוכל ה-iPad Pro להיטען בקצב כפול מבעבר. באמצעות תמיכה ב-USB 3, ה-iPad Pro מבטיח גם העברת נתונים מהירה, נוסף על הטעינה הזריזה. חיי הסוללה של ה-iPad Pro עומדים על כ-10 שעות שימוש רצופות, על פי אפל.

וכעת, למחירים

ה-iPad Pro יוצע לרכישה במחיר התחלתי של 649 ו-799 דולרים בהתאמה (כ-2,300 ו-2,800 שקלים בהתאמה) עבור גרסאות ה-10.5 אינץ’ וה-12.9 אינץ’, בנפח בסיסי של 64 גיגה-בייט אחסון וקישוריות WiFi. בעבור שדרוג לדגם בעל קישוריות 4G (כלומר, עם כרטיס סים) תשלמו 779 ו-929 דולרים (כ-2,760 ו-3,290 שקלים), בהתאמה. ישנן גם גרסאות בנפחים גבוהים יותר. פירוט מחירים מלא ניתן למצוא בקטלוג המוצרים באתר של אפל.

יחד עם נפח אחסון מירבי של חצי טרה-בייט, דוק מתרחב, מנהל משימות עוצמתי יותר וניהול חלונות גמיש יותר, ה-iPad ללא ספק עבר תהליך התבגרות ומוצב כעת בשוק ככלי עבודה עוצמתי ויעיל.

השוואת מפרטים