הודלף: Google Pixel XL 2 יגיע עם מסך בעל יחס גובה-רוחב של 18:9

Google Pixel ו-Google Pixel XL (תמונה: גוגל) Google Pixel ו-Google Pixel XL (תמונה: גוגל)

בזמן שעיקר הדיווחים ברחבי הרשת מרבים להתמקד במכשירי הפרימיום הבאים מבית שתי ענקיות הטכנולוגיה והסמארטפונים אפל וסמסונג, ישנן מספר יצרניות נוספות המתכננות גם הן לחשוף מאוחר יותר השנה את סדרות הדגל החדשות שלהן. בין אלו נמנית גוגל, שצפויה להכריז רשמית על דור הסמארטפונים הבא בפיתוחה, סדרת Google Pixel 2. כעת, מוצאים דרכם אל הרשת הפרטים הראשונים אודות מפרטו הטכני של אחד ממכשירי הסדרה, שייקרא בשם Google Pixel XL 2.

המידע אודות הפאבלט הבא מבית גוגל התגלה לראשונה בשרתיו של מבחן הביצועים הפופולרי GFX Bench, שם הוא מותיר אחריו פרטים רבים מתוך מפרטו הטכני. ראשית, עולה מתוך המבחן כי המכשיר מגיע עם מסך בגודל 5.6 אינץ’ וברזולוציית 2560X1312 פיקסלים, שיובילו לכדי יחס גובה-רוחב של 18:9. בכך, תיישר גוגל קו עם סמסונג ו-LG שכבר הקפידו להציג מכשירי דגל בעלי יחס צפייה דומה. ייתכן מאוד כי גוגל תקטין את שוליי המסך באופן דומה למתחרותיה, אך נושא זה אינו ברור בשלב הנוכחי.

הצצה לאחור

נוסף על כך, נראה כי Google Pixel XL 2 מציע את יכולותיה של מערכת השבבים Snapdragon 835 בשילוב רכיב זיכרון פעולה בנפח 4GB RAM ורכיב אחסון פנימי בסך 128 גיגה-בייט. עבור מערך הצילום הראשי של המכשיר תבצע גוגל שימוש בחיישן ברזולוציית 12 מגה פיקסל עם יכולות צילום וידאו ב-4K UHD, בעוד מצלמת הסלפי הקדמית מגיעה ברזולוציה של 8 מגה פיקסל ותומכת גם כן בצילום וידאו ברזולוציית 4K.

ה-Google Pixel XL 2 צפוי להפוך לרשמי לצד שני מכשירים נוספים מבית גוגל, הראשון ביניהם הוא ה-Google Pixel 2 ואילו שם המותג של האחרון אינו ברור בשלב זה, אם כי שם הקוד שלו נחשף כ”Taimen”. מועד הכרזתם הרשמי טרם נחשף, אך זו ככל הנראה תתרחש בחודשי הסתיו הקרובים.

השוואת מפרטים