הכירו את Xbox One X – הקונסולה החזקה ביותר בעולם

Xbox One X (תמונה: Microsoft)

כצפוי, מסיבת העיתונאים של מיקרוסופט בתערוכת E3 2017 התחילה בחשיפתה של הקונסולה שהייתה ידועה עד עכשיו כ”סקורפיו”. כעת שמה העדכני הוא Xbox One X (לא להתבלבל עם Xbox One S), וכפי שהובטח, מדובר בקונסולה החזקה ביותר בעולם.

קונסולת ה-Xbox One X תעבוד על מעבד בעל 8 ליבות במהירות 2.3GHz, כרטיס מסך שפועל ב-6 טרה-פלופים עם 12 גיגה-בייט של זכרון GDDR5 ו-1 טרה בייט של נפח אחסון. בנוסף, המכשיר יתמוך ברזולוציית 4K/UHD באופן מלא לחלוטין.

מפתחות משחקים יוכלו לאפשר למשחקים שלהם לתמוך ברזולוציית 4K מלאה. מיקרוסופט תוציא עדכונים חינמיים לחלק מהמשחקים שלה, ביניהם Gears of War 4, Halo Wars 2 ו-Minecraft, שיאפשרו להם לרוץ ב-4K “אמיתי”. גם מפתחות צד שלישי עובדות על עדכונים שיאפשרו 4K מלא. משחקי צד שלישי שיקבלו את העדכון כוללים את Final Fantasy XV, Resident Evil 7, Rocket League ועוד.

Xbox One X (תמונה: Microsoft)
Xbox One X (תמונה: Microsoft)

משחקים שלא תומכים ברזולוציית 4K מלאה ירוויחו גם הם מהקונסולה העצמתית, שתגרום להם להראות טוב יותר משהם נראים על קונסולת ה-Xbox One הרגילה. לדברי פיל ספנסר (Phil Spencer), ראש חטיבת ה-Xbox במיקרוסופט, גם שחקנים ללא טלויזיות 4K יהנו מביצועים טובים יותר, גרפיקה משופרת וזמני טעינה מהירים בהרבה.

Xbox One X צפויה להיות זמינה למכירה ב-7 בנובמבר הקרוב. היא תעלה 499 דולר, 100 דולר יותר מ-PlayStation 4 Pro, אך גם תהייה משמעותית חזקה יותר ממנה, והיא תהייה קונסולת ה-Xbox הקטנה ביותר אי פעם.

השוואת מפרטים