זה רשמי: Skyrim מגיע למציאות מדומה

אחת השמועות המלהיבות טרם תערוכת E3 השנה גרסה כי Skyrim, המשחק המצליח של בת’סדה (Bethesda) יעבור המרה למציאות מדומה. כעת, לאחר מסיבת העיתונאים של סוני בתערוכה, במהלכה הציגה החברה כמה משחקי VR, השמועה התגלתה כנכונה: לאחר שנים של המתנה והשערות, נזכה סוף סוף לסייר בסקיירים במציאות מדומה.

הגרסה החדשה של המשחק תיקרא Skyrim VR ותגיע ל-PlayStation VR, משקפי המציאות המדומה של סוני הפועלים על בסיס ה-PlayStation 4. המשחק יגיע בנובמבר, ויכלול כבר את התוספות שיצאו עד כה: Hearthfire, Dawnguard ו-Dragonborn. גרסת המציאות המדומה תגיע בחודש נובמבר הקרוב, ובכך יצטרף Skyrim לשורת משחקים אחרים של בת’סדה המגיעים למציאות מדומה לאחרונה, כמו Fallout ו-Doom.

בטריילר שצורף להכרזה ניתן לראות את נופי המשחק מעיניו של השחקן במציאות המדומה. ניתן להבחין כי ידי הדמות במשחק נשלטות למעשה על ידי השחקן, כך שניתן ממש לאחוז בחץ וקשת ולירות חצים באופן ידני. קטעים אחרים מציגים הפעלת כשפים וקסמים באמצעות תנועות יד, וכן הלאה.

המעבר למציאות מדומה אינו טריוויאלי. שחקנים שהתנסו עם המשחק בתלת מימד גילו כי אלמנטים רבים ב-Skyrim בנויים למשחק על מסך דו מימדי. משטחים שונים שנראו מפורטים ובעלי עומק על גבי מסך רגיל, לפתע נראו שטוחים כנייר ולא אמינים בצפייה בתלת מימד, בגלל הדרך שבה נבנה המשחק. על מנת להתאימו למציאות מדומה, בה כל אובייקט נבחן בתלת מימד על ידי השחקנים, יש צורך בהתאמות למבנה המשחק ולתכניו.

Skyrim VR מתוכנן לצאת ל-PS VR בחודש נובמבר הקרוב

השוואת מפרטים