-פרסומת-

פטנט של סמסונג מציג: כך תוכלו להטעין את השעון החכם דרך הסמארטפון

| יום שני, 19 ביוני 2017, 13:30 | מחשוב לביש
כך רוצה סמסונג שתטעינו את השעון החכם דרך הסמארטפון (מקור: Patently Mobile)

כך רוצה סמסונג שתטעינו את השעון החכם דרך הסמארטפון (מקור: Patently Mobile)

ענקית הטכנולוגיה ויצרנית הסמארטפונים הגדולה ביותר בעולם, סמסונג, רושמת לזכותה פטנט חדש שהוגש למשרד הפטנטים האמריקאי (USPTO), ובמרכזו מתארת כיצד יוכלו השעונים החכמים שבייצורה להטען באופן אלחוטי תוך שימוש בסמארטפון. כך חושף אתר Patently Mobile במסגרת ידיעה שפורסמה בסוף השבוע האחרון.

הפטנט מתאר כיצד ניתן יהיה להטעין את שעוני סדרת Gear S מבית ייצורה של סמסונג, באמצעות שימוש בכיסוי ייעודי לסמארטפון, זאת כאשר משתמש המחזיק בשעון החכם של החברה כמו גם בסמארטפון בעל הכיסוי הנ”ל, יוכל פשוט להניח את השעון על גבי הכיסוי וזה יטען דרך הסמארטפון באופן אלחוטי.

הכיסוי בעל יכולות הטעינה הייחודיות יכיל מספר רכיבים, בהם ממיר DC-AC, מחבר USB Type-C המתחבר לסמארטפון ודרכו שואב את האנרגיה החשמלית, מיקרו-מעבד האחראי על ניהול צריכת החשמל ומשדר שמטרתו להעביר את האנרגיה החשמלית מן הסמארטפון לשעון החכם באופן אלחוטי. מהירות הטעינה אינה ידועה בשלב זה.

ביצוע שימוש בטכנולוגיה המוצגת בפטנט של החברה עשוי להיות נוח למדי עבור משתמשי השעונים החכמים של סמסונג. בשוק המחשוב הלביש הנוכחי, אחת מן הבעיות המהותיות ביותר היא חיי הסוללה של השעונים, אותם אנו נדרשים ברבים מן המקרים להטעין מדי יום או יומיים. ביצוע שימוש בטכנולוגיה זו יקל על המשתמשים מהותית, אך פטנטים לחוד ומציאות לחוד, כפי שכבר למדנו לא פעם בעבר. ייתכן מאוד כי בסופו של דבר המוצר המתואר בפטנט כלל לא יהפוך לרשמי.

ומה דעתכם בנושא – האם הייתם רוכשים כיסוי ייעודי שיאפשר לכם להטעין את השעון החכם ישירות מן הסמארטפון שלכם?

מקורות
Sam Mobile
חדש! מעתה ניתן לקבל עדכונים על כתבות בנושאים שמעניינים אתכם דרך פייסבוק מסנג'ר. נסו בעצמכם:
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
אלי כהן
עורך מדור סלולר
eli@gadgety.co.il
מהנדס מערכת בחברת מוטורולה סולושנס האחראי על אינטגרציה והובלה של פרוייקטים בשוק הישראלי. יוצא יחידה טכנולוגית בחיל האוויר, כתב ועורך ראשי לשעבר באתרי טכנולוגיה ומולטימדיה.
סלולרי: Apple iPhone 6S | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
 • Eli Sh

  מעצמה שלא עוצרת אף פעם.

  • מרדכי משיטה

   מאז הבעיות של המכשרים סמסונג בבעיה טכנולוגית בתחום הבטרייה טעינה הם חזרו אחורה חוץ מתחום העיצוב שגם שם זה עניין של טעם הם עדיין לא התקדמו טכנולוגית חבל

   • שגיא

    אתה טועה כל כך הם פשוט נזהרים עם גודל הסוללה כדי שלא יהיו מקרים כמו הנוט 7!! המפרט של המכשירים שלה ממשיך להתקדם ולהיות המוביל בשוק.
    סמסונג חברה מצויינת שבראש ובראשונה דואגת למשתמשים שלה!

   • yarin david

    לא התקדמו טכנולוגית ? כרגע הם מספקים את המכשירים עם החומרה הכי מתקדמת שאפשר והם תמיד היו ככה
    מבחינת סוללה בדיוק כמו שאמרו כבר
    הם מאוד נזהרים כדי שלא יהיה שוב בעיה כמו בנוט 7
    ובנוסף הסוללה של ה s8 לא כזו גרועה היא עובדת אחלה

    • מרדכי משיטה

     עובדה הסינים נותנים מכשרים עם בטרייה הרבה יותר חזקה מסמסונג 4,000mAp וגם 5,000mAp הסינים יכולים וסמסונג לא הם עדיין לא עברו את הבעייה בצורה חלקה וטובה

 • מרדכי משיטה

  מיותר כך גם לא היה עוד יותר מספיק טעינה לטלפון הסלולרי וגם הבטרייה של הטלפון יתחמם ויגמר עוד יותר מהר כך אתה מפסיד פעמיים

גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות