יצרנית המסכים Japan Display תציע מסכים גדולים ללא שוליים לכולם

פאנל מסך Full Active (תמונה: Japan Display) פאנל מסך Full Active (תמונה: Japan Display)

קצב האימוץ של המסכים בעלי הפורמט החריג (18:9), העשויים להפוך לסטנדרט החדש בעולם המובייל, גדל באופן משמעותי הודות למכשירי הדגל מבית LG וסמסונג שהוצגו מוקדם יותר השנה. פורמט מסך זה הוא כנראה המילה החמה ביותר בשוק הסמארטפונים כיום ובהתאם לזאת, מכריז כעת תאגיד Japan Display (או JDI) היפני בו שותפות סוני, טושיבה והיטאצ’י, על תחילת ההפקה ההמונית של פאנלי מסך בפורמט החדש גם כן.

פאנל המסך Full Active של Japan Display מבוסס על טכנולוגיית LCD ומציע ליצרניות הסמארטפונים צג בגודל 6 אינץ’ בפורמט 18:9 עם רזולוציה מירבית בפריסה של 1080×2160 פיקסלים. ב-JDI מציינים כי פאנל המסך ישלב את טכנולוגיית ה-Pixel Eyes של החברה מהדור השני, דרכה השיגה שוליים דקים יותר ורמות גבוהות יותר של ייצוג הצבע השחור על גבי המסך.

פאנל המסך החדש יאפשר ליצרניות סמארטפונים להן אין חטיבה ייעודית לפיתוח מסכים, כפי שיש לסמסונג ו-LG, לעשות שימוש בטכנולוגיות המסך המתקדמות דרך המוצר החדש שמפתחת JDI. הקריצה לחטיבת המובייל של סוני מתבקשת במקרה זה, שכן תאגיד סוני הינו חלק מהחברות השותפות ב-Japan Display, אך עדיין לא ברור האם נזכה לראות מכשיר דגל חדש מבית סוני בעל מסך ללא שוליים בזמן הקרוב.

השוואת מפרטים