חברת KADO הישראלית משיקה קמפיין קיקסטארטר למימון המטען הדקיק לסמארטפון

מטעני KADO (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) מטעני KADO (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

חברת KADO הישראלית משיקה הערב (ד’, 21.6) קמפיין גיוס המונים באתר קיקסטארטר לשם השלמת העבודה על המטען הדקיק, אותו הציגה לראשונה בתערוכת CES בלאס וגאס בחודש ינואר. עם המטען החדש מספקים ב-KADO התייחסות לניידות של המטען, הדרוש במקרים רבים שיהיה צמוד אלינו ממש כמו הסמארטפון בו אנו משתמשים, ומציגים מטען דקיק בעובי 5 מ”מ, הכולל את תקע החשל וכבל הנתונים בחבילה אחת המסוגלת להתאים בקלות בתיק ואפילו בארנק.

המטען החשמלי של KADO הוא לא סוללה ניידת, לפחות לא בשלב זה. המוצר מיועד לחיבור הסמארטפון לחשמל ומציע אפשרות לניתוק כבל הנתונים ממנו לשם חיבור ישיר למחשב. המוצר של KADO מוצע בשלושה צבעים (לבן, שחור וזהב-ורוד) ומציע תמיכה ב-microUSB, ב-USB Type-C וב-Lightning Port של אפל, ומאחר שמדובר במטען 10W, תוכלו להשתמש בו על מנת להטעין לא רק טלפונים, אלא גם טאבלטים, אוזניות אלחוטיות, שעונים חכמים ומוצרים נוספים.

בפגישה עם גאדג’טי חשפה חברת KADO כי בעתיד ישנו רצון לפיתוח מטענים דקיקים וקלי משקל גם עבור מחשבים ניידים. מהדגמה של המוצר בפני על ידי החברה התרשמתי שאכן מדובר במטען דקיק למדי. במבחן הארנק עמד המטען בהצלחה כאשר הוא נכנס אפילו לארנק המיניאטורי שברשותי, אשר כל מטרתו היא בנשיאת כרטיסים ושטרות. במידה שחיפשתם מטען שיכנס לכם לכיס דרך הארנק (או סתם ככה) – דעו ש-KADO הצליחו ליצור מוצר שמתאים לחסכנים בינינו בדיוק.

מטען KADO בתוך הארנק (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
מטען KADO בתוך הארנק (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

כבל הנתונים המצורף למוצר מתלפף סביבו בחריץ יעודי המקיף את המטען, כך שאינו תופס מקום מעבר להיקפו, מה גם שאת כבל הנתונים ניתן לנתק מהמטען, כך שתוכלו להשתמש בו ככבל USB לטעינת המכשירים שלכם דרך המחשב או להחליף את הכבל מ-microUSB ל-Type C במידה שהחלפתם טלפון. מ-KADO לא מסרו לנו מה תהיה עלות רכישת כבל כזה בנפרד, אך אחת מהאפשרויות בקמפיין הקיקסטארטר תציע רכישה של כבלים נוספים לצד המטען, המגיע עם כבל נתונים בודד לבחירתכם.

מטען KADO עם תקע אירופאי (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
מטען KADO עם תקע אירופאי (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

המטען תומך גם בשקעי חשמל אמריקאיים וגם באלו האירופאים (הנתמכים בישראל, כמובן), אך בשלב זה טרם קיבלה החברה את כל האישורים הדרושים לשם הפצת המוצרים בעולם. עד מועד חלוקת המוצרים למשקיעים ברמות השונות בפרוייקט הקיקסטאטר, הבטיחו לנו ב-KADO שיושלמו שלבי האישורים, וכי בכל אופן לא יושק המוצר ולא ישלח ללקוחות לפני קבלת אישורים אלו.

בתמונות המצורפות מטה תוכלו לראות את השוואת הגדלים בין מטעני האייפון, הגלקסי S8 והמטען של KADO, וכן לראות את עוביו של המוצר בהשוואה לטלפון של סמסונג. ב-KADO מאפשרים לרכוש גם כיסוי למטען עם מדבקה, באמצעותה ניתן להצמיד את הכיסוי לסמארטפון כך שהמטען יהיה תמיד עמכם. זה מעט נוגד את הכיוון בו נוקטות יצרניות הסמארטפונים המבקשות להפוך את המכשירים לדקיקים, אך מדובר בהוספת כמה מילימטרים נוספים לעובי הטלפון, מה שיאפשר לכם להסתובב עם מטען דקיק הצמוד תמיד למכשיר.

מימין לשמאל: מטען גלקסי S8, מטען אייפון, מטען KADO (צילום: רונן מנדזיצקי)
מימין לשמאל: מטען גלקסי S8, מטען אייפון, מטען KADO (צילום: רונן מנדזיצקי)
מטען KADO ואייפון 7 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
מטען KADO ואייפון 7 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)
מימין לשמאל: גלקסי S8, מטען KADO, מטען גלקסי S8 (צילום: רונן מנדזיצקי)
מימין לשמאל: גלקסי S8, מטען KADO, מטען גלקסי S8 (צילום: רונן מנדזיצקי)

דרך פרוייקט הקיקסטארטר תוכלו להשקיע סכום של 35 דולרים על מנת לקבל את המטען כ”מתנה”, כאשר מספר רמות השקעה מתאפשרות וכך גם אפשרות לרכישת כבלים נוספים בעלות נוספת. עלות המטען כאשר יגיע אל השוק הפתוח, על פי הערכת החברה, תעמוד בין 59-69 דולר.

הגיוס בקיקסטארטר אינו הגיוס הראשון שמבצעת החברה. מוקדם יותר השנה גייסה KADO סכום של 1.2 מיליון דולר מקרן ההון סיכון Altair Capital וממגוון משקיעים פרטיים. KADO נוסדה בשנת 2015 על-ידי דניאל עסיס ואיתי חסיד.

למעבר אל עמוד פרוייקט הקיקסטארטר של KADO – לחצו כאן

השוואת מפרטים