-פרסומת-

ASUS ROG Strix GL553 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

גאדג’טי מסקר: ASUS ROG Strix GL553 – כמעט נייד גיימינג
| יום רביעי, 19 ביולי 2017, 18:12 | גאדג'טי מסקר, חומרה, מחשבים

הפעם נחת על שולחן הביקורות שלנו אחד מניידי הגיימינג היותר עממיים ואהובים על המשתמשים, ה-ASUS ROG Strix GL553. האהדה כלפי מחשב נייד זה נובעת מהעובדה שהוא נייד גיימינג בעל מחיר נוח למדי: עד 6,000 שקלים בארץ. את מחשב נייד זה, מפארת חברת אסוס כנייד גיימינג איכותי מאוד.

לפני שניגש לעניין, הייתי רוצה לדבר תחילה על ניידי גיימינג. מה שעושה והופך מחשבים ניידים עבור גיימינג הוא כבר לא רק החומרה הכוללת, המתאימה להרצה של משחקים. כיום הדגש נמצא דווקא על מחשבים ניידים בעלי פיצ’רים מיוחדים, דוגמת מקלדות ומערך רמקולים ממותג, מסך איכותי, רמקולים מובנים ועוד.

למה אני מספר לכם את זה? כי נייד ה-GL553 הוא טיפוס מעט מוזר. בעוד נייד גיימינג מסורתי כולל עובי שמחזיר אותנו מעט לעשור הקודם, מחשב נייד זה הוא קטן ודק יותר. כאשר נראה מוצר שכזה – השאלה הנשאלת היא “האם הוא מסוגל להריץ משחקים היטב?” “האם הוא קריר מספיק?”. את התשובות לכל השאלות הללו, ואף נוספות, נגלה בביקורת זו.

מפרט טכני

 • מעבד: Core i7 7700HQ או לחילופין Core i5 7300HQ
 • גודל מסך: 15.6 אינץ’, ברזולוציה של Full HD
 • זיכרון RAM: עד 32 גיגה-בייט
 • כרטיס מסך: NVIDIA GeForce GTX 1050 בעל 4 גיגה-בייט זיכרון
 • אחסון: כונן SSD בעל נפח של 256GB בממשק M.2 X4 וקשיח בנפח 1 טרה-בייט
 • קישוריות: 802.11b/g/n ו-802.11 AC
 • סוללה: 4 תאים
 • משקל: 2.5 ק”ג
 • נוספים: צורב מובנה, מקלדת בעלת תאורת RGB LED, מיקרופון המותאם לסטרימינג

מבט ראשוני

מחשב ה-ROG Strix GL553 מגיע עם אריזה עשירה המספקת את כל מה שרק נרצה לקרוא – אנחנו תמיד בעד אריזות אינפורמטיביות ומושקעות. עם זאת, בפנים לא נמצא יותר מהמחשב עצמו, ספק הכוח עם כבל מותאם וניירת הדרכה.

הרושם הראשוני שמחשב נייד זה עושה הוא מבלבל למדי. מצד אחד הוא יפה – יפה מאוד ומעוצב בקפידה. מצד שני, ואף העיצוב היפה, מחשב זה נראה בעיני כמחשב נייד רגיל. אחת מהתכונות שסיפקו לו את הרושם הזה הוא העובדה שזה המחשב הנייד הכי קל שהחזקתי תחת ההגדרה “גיימינג”. כיצד הוא מספק חווית גיימינג על היותו כזה?

מבפנים, על אף שמחשב זה ממשיך את העיצוב הנעים לעין שלו, בעיקר ברגע שמדליקים אותו וזוכים לראות את מקלדת ה-LED הכה זוהרת וצבעונית ומשטח עכבר בעל גבולות בצבע אדום, המבט בו מחזק את היותו מחשב נייד יחסית סטנדרטי. בשלב זה של המבט הראשוני, המקלדת עושה עבודה מצויינת – היא נותנת פידבק על לחיצות, רחבה מספיק ואינה סובלת מתופעות של Ghosting (לחיצה של כמה כפתורים בבת-אחת).

ASUS ROG Strix GL553 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

ASUS ROG Strix GL553 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

משטח העכבר, לעומת זאת, הוא ככל הנראה הגרוע ביותר שיצא לי לעבוד איתו. הוא איטי, בנוי תחת משטח מאוד חלקלק ולא נעים לאצבע, וגם הלחיצות על מקשי העכבר דורשות הפעלה של כוח סביר. בשלב מסויים, הייתי חייב לעבור ולעבוד על מחשב זה עם עכבר רגיל.

ASUS ROG Strix GL553 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

ASUS ROG Strix GL553 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

בואו נדבר על כניסות ויציאות, ונתחיל מצד שמאל למעלה: את המערך פותח חיבור לספק הכוח, כאשר עד החיבור הבא נמצא פתחי אוורור המוציאים אוויר חם מתוך המחשב. לידם נמצא חיבור רשת, יציאת HDMI, זוג כניסות USB 3.0 סטנדרטיות וכניסת USB 3.1 Type-C אחד. זו מלווה בכניסת קול בודדה. בצד השני נמצא עוד כניסת USB מגרסת 2.0. נורות החיווי נמצאות במקום טוב ונוח, מתחת למשטח העכבר.

ASUS ROG Strix GL553 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

ASUS ROG Strix GL553 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

ASUS ROG Strix GL553 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

ASUS ROG Strix GL553 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

עבודה בפועל

העבודה בפועל כללה בעיקר גיימינג – התחום בו מחשב נייד זה מתפאר. ערכתי כמה סשנים במשחקי וידיאו קלים מאוד יחסית. לצערי, עם הזמן, מצאתי את המחשב מעט בעייתי עבור גיימינג.

בואו נתחיל מהכרטיס מסך, מסוג GTX 1050 של NVIDIA. אז כן, מדובר מלכתחילה בכרטיס מסך משוק הכניסה, אך בשל המחיר גם לא אזקוף לרעתו משחקים שלא הצליח להריץ כראוי. אך עם זאת, חשוב לדעת ולהבין שמחשב נייד זה לא מתיימר לתת חווית גיימינג מקסימלית בכל המשחקים. מחשב נייד זה מתאים חומרתית עבור גיימרים מזדמנים.

הבעיה בעת משחק עומדת בשורה עם החשדות שלי: כיצד נייד זה יכול לספק חווית גיימינג טובה וקרירה? ובכן, הוא לא. בעת שאני מעוניין להדגיש כמה שיותר את העובדה שמחשב נייד זה מתחמם ומוציא אוויר חם מאוד מצידו השמאלי, ומלווה ברעש, ארצה לשבח דווקא את העובדה שחום זה אינו מתבטא על המקלדת עצמה. את המקלדת אשבח על היכולת לבצע פעולות מהירות. אך מצד שני, היא איננה כוללת מקשי תכנות, ובעבודה בפועל פריסת המקשים צפופה למדי, על כן צריך להתרגל אליה.

נפילה נוספת מגיעה מכיוון הסוללה. עם מפרט טכני חסכוני למדי, ציפיתי לחיי סוללה סבירים עד ארוכים, אך לא קיבלתי זאת. הסוללה החזיקה מעמד במצב רגיל של גלישה קצת מעל שעתיים בלבד. משחק, מן הסתם, מספק חיי סוללה של שעה בלבד.

ASUS ROG Strix GL553 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

ASUS ROG Strix GL553 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

לשמחתי, אנחנו נמצאים כרגע בחלק הטוב של המחשב, ובהחלט יש כזה: המסך. המסך הוא למעשה מה שמציל את הדגם הזה. הפאנל שבו בחרה לעשות שימוש חברת אסוס הוא איכותי למדי. כאן הבטחותיה של החברה נמצאות בשורה אחת עם המציאות.

המסך של ה-GL553 הוא אחד מהדברים שמפתחי דגם זה לא טעו בעת העבודה עליו. הצבעים שלו פשוט יפים, נכונים וטבעיים, כאשר הם באים עם רמת בהירות גבוהה למדי. זוויות הצפיה גם הן ראויות לשבח. הפאנל בעל סוג המט בהחלט עושה את עבודתו נאמנה כשמדובר בהשתקפויות וצפיה נכונה בתמונה. סרטים ומשחקים עם מסך זה, על אף החסרונות, נראים נהדר. המשתמש אף יכול לשלוט בצבעי המסך עד לפרט האחרון, דרך לוח הבקרה הראשי של אסוס, המאפשר שליטה על כל מאפייני מחשב זה בצורה נוחה ונעימה מאוד לעין.

החברה מבטיחה איכות שמע טובה בעת שימוש ברמקולים המובנים. לעומת זאת, בעת צפיה בסדרות, או בניגון מוסיקה ברקע, לא יכולתי להתעלם מהעובדה שהצליל פשוט נשמע רע. הסטנדרט עבור מחשבי גיימינג עלה כבר מזמן לרמקולים בעלי שמע שמנסים כמה שיותר לדמות רמקולים רגילים ושמע נכון של בס. אם כן, את הסטנדרט הזה חברת אסוס לא עברה עם הדגם הנוכחי. הרמקולים המובנים חלשים מאוד, כאשר האקולייזר ושאר האפקטים ברמת התוכנה אף מחמירים את הסאונד, אותו סאונד קר ואנמי מאוד.

לסיום – מבחינת ביצועים, אי אפשר לטעות עם מעבד זה, כמות זיכרון ה-RAM וכמובן ה-SSD עליו מחשב זה רץ. הוא מהיר ומסוגל לעשות מספר גדול של משימות, זאת על אף מספר תוכנות שהותקנו על ידי היצרן ועשויות להאט אותו.

לסיכום

ממצאי הביקורת מביאים אותי לקרוא למחשב ה-ROG Strix GL553 בשמו האמיתי: כמעט נייד גיימינג. ההגדרה הנכונה תהיה, לדעתי, מחשב ביתי צבעוני בעל יכולות גיימינג מוגבלות.

נראה שמחשב זה אינו מסוגל לספק את חווית הגיימינג בצורה נוחה. הוא דקיק ונראה טוב, אך כנראה שזהו העקב אכילס שלו. מעבודה איתו ניכר שהוא “מתאמץ יותר מדי” אפילו כאשר משחקים במשחק קל להרצה, מה שמלווה בסיבוב מהיר ואגרסיבי של המאווררים, ומה שמלווה בנוסף בחום לא נעים ובמעט רעש. בנוסף לכל אלו, גם חיי הסוללה הקצרים יפריעו לא מעט.

אם אתם גיימרים מזדמנים המחפשים מחשב נייד לא יקר מדי, המתאים להרצה של משחקים באופן מוגבל – מחשב זה עשוי להתאים עבורכם. תהנו בנוסף ממסך איכותי מאוד, בעל גוונים נכונים, כזה שמתאים יותר דווקא לגרפיקאים ולמעשה עבור כל שימוש אחר. במידה שאתם גיימרים תובעניים, הדורשים נייד גיימינג קריר, שקט ובעל פיצ’רים רבים יותר – אל תחשבו אפילו על ה-GL553, כי הוא פשוט לא בשבילכם.

חשוב לזכור את המחיר של ה-GL553. אני סבור שיחד עם מחיר כזה, לולא היה מחשב נייד המתמקד בשימושי גיימינג – היה זה יכול להיות סיפור הצלחה של ממש. אך במציאות הקיימת – לא הייתי ממליץ עליו עבור גיימינג.

מה אהבנו?

 • מסך איכותי מאוד
 • תג מחיר זול
 • ביצועים מהירים
 • דק וקל לנשיאה

ומה לא?

 • מתחמם ומרעיש גם עם משחקים קלים
 • פריסת המקלדת לא נוחה
 • רמקולים בעלי איכות שמע גרועה
 • משטח עכבר לא נוח בעליל
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
אורי כרמי
כתב, מבקר ועורך תוכן ותיק, חי את עולם המחשבים, החומרה, הגיימינג והטכנולוגיה בפרט מגיל אפס. מפתח אתרים עצמאי, ובזמן הפנוי סתם אוהב לכתוב...
סלולרי: LG G3 | מחשב: Alienware 17 R3
תגובות לכתבה
 • Mikelt

  כמה נקודות:

  1) מחשב שמתיימר לספק ביצועים טובים במשחקים לא אמור לספר סוללה חזקה, כמו-כן לא משחקים תחת שום תנאי על סוללה, המחשב צריך לקבל מתח קבוע ולא להסתפק על הסוללה, כמו-כן תחת פעולת הסוללה בלבד ביצועי המחשב ירודים יותר.

  2) משטח העכבר נוח או לא מתבסס סה”כ על חוות דעת אישית של כל אחד, והוא בהחלט אינו נועד למשחקיות, ככה שהפרקטיות שלו במקרה של המחשב נ”ל פחות רלוונטית.

  3) לגבי השמע אני נוטה להאמין, במחשבים הניידים האיכות היא בדרך כלל די ירודה ושטוחה, אין תחליף לאוזניות גם בצד הזה, או לרמקול חיצוני.

 • George

  למה לעזאזל יש סידירום בתמונה? פעם אחרונה שראיתי דיסק היה לפני 5 שנים נראה לי…

 • Almog521

  אם הסוללה באמת מחזיקה שעתיים, לצבוע בכחול ולזרוק לים- בושה שקוראים לזה מחשב נייד!
  למה לא הכנסתם את זה לחסרונות? זה חסרון מובהק!!

 • עומרי

  יש לי את הגירסה עם ה I7-7700HQ וכרטיס מסך GTX 1060 שחזק משמעותית מה 1050, 16GB זיכרון ומסך 17.3″. מספק חוויית גיימינג מעולה לטעמי, משחקים “כבדים” יחסית כמו ARMA 3 עובדים על ULTRA עם קרוב ל 80FPS (מרחק מוגדר ל 5KM במשחק שזה המון כולל אובייקטים).

  מנקודת מבטי ושימושי במחשב:
  1. מסכים בהחלט לגבי הרמקולים רק שהם לא גרועים, הם מחורבנים! חלשים מאד עם צלילים גרועים ביותר, לכן אני אישית משתמש באוזניות גיימינג ואפשר ומומלץ למי שיכול להשתמש ברמקולים נורמליים חיצוניים.

  2. לגבי סוללה, כשאני עובר למצב חיסכון יש לי כמעט 3 שעות שזה מכובד ולא חשבתי מעולם לשחק בלי חיבור לחשמל אז אני לא יודע לגבי זה.

  3. המחשב מתחמם מאד אחרי שמשחקים איתו, אבל המקלדת נשארת קרירה ונעימה. צפוי כמובן שיתחמם גם עם כרטיס מסך כזה שסגור לו בקופסה יחסית קטנה. אפשר למצוא משטח קירור ו/או כל דבר אחר שאתם מכירים. מסקנה: מצפה ממנו להתחמם ככה (כמו מכל מחשב גיימינג שאמור להתחמם) אז אם אתם משחקים שעות רצוף, תארגנו משטח קירור. לא משחקים שעות? לא קריטי.

  4. משטח עכבר מתרגלים.

  5. אחריות כמו שצריכה להיות – 3 שנים איסוף והחזרה.

  ככלל, אני מאד מרוצה. הוא נראה טוב, בנוי טוב ועונה על הצרכים שלי (גיימינג, עריכת תמונות ווידאו) מעבר למצופה ותג המחיר שלו היה טוב יותר מהמקבילים שלו. קיבלתי עם המחשב גם תיק מעולה למחשב ועכבר. אבל הרמקולים המובנים מחורבנים…ממש.

  • Roi Horowitz

   יש לי אותו גם.
   לגבי ההתחממות, הרוב זה התחממות של המעבד.. תנסה להוריד נצילות ל99% מ100 ותראה איך הטמפרטורה יורדת בלי לפגוע בביצועים 😉
   נ.ב תודה אינטל 😂

 • nir

  אני קניתי לפני ארבעה חודשים בערך דגם חלש יותר.
  מעבד Core™ i7-6700HQ
  16 ג’יגה ראם DDR4 (שניים של 8)
  אחסון 256 ג’יגה SSD וטרה 7200RPM
  כרטיס מסך NVIDIA GeForce GTX960M עם 2 ג’יגה זיכרון
  וינדוס 10 ואותם יציאות כמו בכתבה.
  אני לא גיימר או משהו כזה, רציתי מחשב נייד חזק במחיר שהיה נראה לי טוב, ואם הוא מריץ משחקים סבבה אז מה טוב.
  עלה לי בזמנו 3700 ש”ח בערך, נראה כמו עסקה טובה.

גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות