צילום: נינטנדו

שיא חדש: “סופר מריו” נמכר ב-eBay בלמעלה מ-100,000 שקלים

לאחר שהופתענו מהדיסקטים היקרים של Doom וממשחק המגה-דרייב שנמכר באלפי שקלים, הגיע כעת תורו של מריו – וכמו תמיד, מריו שובר שיאים חדשים. סופר מריו, המשחק של נינטנדו משנת 1985, נמכר כעת ב-eBay בסכום בלתי נתפש של למעלה ממאה אלף שקלים חדשים.

סופר מריו הינו אחד המשחקים המפורסמים, המוכרים והאהובים ביותר על שחקנים מכל העולם. מריו עזר לנינטנדו להציל את תעשיית המשחקים כולה מנפילה בשנות ה-80, והפך ללהיט – ובך, נינטנדו הפיקה המוני עותקים של המשחק, לאור הדרישה הרבה שהיתה למשחק. במלים אחרות, המשחק אינו נדיר כלל וכלל, ולמרות שהינו מבוקש בקרב אספנים, הוא לא נמכר בדרך כלל בסכומים גבוהים כאלה.

המשחק שנמכר בלמעלה מ-100,000 ש”ח, עדיין בניילון. צילום: DKOldies

בקרב קהילת האספנים בישראל עלו השערות למחיר היקר של המשחק. אחת הטענות גורסת כי מדובר בהוצאה מוקדמת יחסית של המשחק, שבה תו האיכות של נינטנדו (Nintendo Seal of Quality) מופיע על רקע שחור, ואילו בהוצאות מאוחרות ונפוצות יותר הוא מופיע על רקע לבן. עם זאת, מבדיקה קצרה שערכנו, נראה שלא היה כל קושי לאתר את המשחק בגרסה עם הרקע השחור באתרי מכירות ברשת.

ובכל זאת, העותק שנמכר אינו רגיל. מדובר בעותק סגור שמעולם לא נפתח – המשחק הזה נשאר עטוף באריזה המקורית למעלה משלושה עשורים, במצב חדש לגמרי. בעל החשבון ב-eBay שניהל את המכירה הסביר בפירוט את מצב האריזה הסגורה, העיר על שיטת הניילון שהיתה בשימוש, ואף הבהיר כי המשחק ייארז ויישלח באופן שלא יפגום באריזה הנחשקת. המכירה נסגרה על סכום של $30,100.44, שהם 107,118.62 שקלים חדשים.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות