צילום: Ubisoft

המלצת נוסטלגיה: Heroes III – מופת של אסטרטגיה בתורות
| שבת, 12 באוגוסט 2017, 15:03 | משחקים

השעה היא שתיים בלילה. אתם צריכים לקום בבוקר, אבל עוד שני תורות יתחיל שבוע חדש במשחק, ותוכלו לקנות עוד דרקונים!

השעה שלוש, ואתם בשער של הטירה הראשונה של האויב. הצבא העצום שלכם שמטובל בדרקונים הנפלאים מפיל את הגנות העיר, וכובש אותה. רק עוד עיר אחת ונצחתם את המשחק!

ארבע וחצי לפנות בוקר. אחרון הגיבורים של האויב מובס בתוך טירת הבית שלו. מסך הנצחון עולה עם מנגינת החצוצרות. אפשר, סוף סוף, ללכת לישון. סמן העכבר נודד לכפתור ה-New Game. איזה נזק כבר יהיה מלהתחיל משחק חדש? רק לבחור טירה, גיבור, להסתכל על המפה ולסגור את המשחק…

נראה שעוד לילה נחטף על ידי Heroes of Might and Magic.

“רק עוד תור אחד”. הירוז 3 (צילום: GOG)

ממשחק תפקידים בעולם פתוח למשחק אסטרטגיה עשיר בתורות

משחקי Might and Magic היו אחת מהסדרות הראשונות של משחקי תפקידים בעולם פתוח, שפותחו על ידי חברת New World Computing. למרות ההצלחה הלא מבוטלת של הסדרה, סדרת הספין-אוף שלה הצליחה הרבה יותר: Heroes of Might and Magic, או פשוט “הירוז”, כפי שהתרגלנו לקרוא לה.

משחק “הירוז” הראשון יצא ב-1995, אחרי המשחק החמישי בסדרת האם שלו. הוא שאב מקומות, מפלצות ודמויות מעולם Might and Magic, כדי לייצר משחק אסטרטגיה גרנדיוזי בתורות. הנוסחה הבסיסית פשוטה – כל שחקן שולט בטירה שמשוייכת לגזע ו/או מקצוע מסוים. את הטירה מפתחים, מאמנים בה חיילים ויצורים קסומים שילחמו בשמכם, ומצוותים את הצבאות לגיבורים.

הגיבורים עצמם משקפים בצורה מושלמת את שורשי משחק התפקידים של הסדרה – הם עולים בדרגות, עוטים ציוד, מפתחים יכולות וחלקם לומדים קסמים. כל האלמנטים האלה משפיעים ישירות על משחק האסטרטגיה, בין אם דרך חיזוק ישיר של הצבאות שלנו, או שיפור יכולת התנועה ואיסוף המשאבים של הגיבור.

הירוז הציע עושר משחקי יוצא מן הכלל, שהגיע משולב בעולם תוכן גדול ועשיר. אך כל מה שהמשחק הראשון עשה ב-1995, המשחק השני שיפר משמעותית ב-1996. הירוז 2 היה כה עמוק, מתוחכם ומיוחד, שקשה היה להאמין שאפשר לשפר אותו עוד. אף על פי כן, בגרסתו השלישית המשחק הגיע לגבהים עליהם אפילו לא חלמנו.

הסדרה המקורית, Might & Magic, של משחקי תפקידים בעולם פתוח (צילום: GOG)

הגרסה המזוקקת ביותר

הירוז 3 הגיע ב-1999 עם שמונה צבאות שונים לחלוטין. המשחק הפך יותר קריא וברור מקודמו, אך בו זמנית גם הרבה יותר עמוק ומתוחכם, כשכל צבא הציג משחקיות שונה מספיק כדי לדבר לשחקנים שונים. כל שחקן הירוז יכל להתאים לעצמו סגנון משחק ייחודי ואישי בתוך הנוסחה הכללית.

המשחק גם הגיע לקראת סוף עידן משחקי הדו-מימד. הוא השתמש בשיא הטכנולוגיה של התקופה, והוא מרהיב ביופיו. מכיוון שהוא לא עבר לתלת מימד, הוא לא התיישן בכלל, מלבד לרזולוציה הנמוכה יחסית. הציורים היפיפיים עדיין מעטרים את המשחק, את מפות העולם הגחמתיות, היצורים המפורטים והאוצרות הנוצצים שיש לאסוף.

הירוז 3 הציג גם מערכת שחקן יחיד ארוכה ומספקת. בהמשך יצאו לו שתי הרחבות שהוסיפו עוד אלמנטים למשחק, ביניהם צבא תשיעי. כבר מגרסתו הראשונה המשחק הגיע עם עורך מפות נוח ושימושי, ועד היום ישנם מאגרים של אלפי מפות ואף מערכות שלמות שנוצרו על ידי שחקנים.

מעל לכל העושר המשחקי הזה הירוז הציע גם מצב Hot Seat, המאפשר משחק מרובה משתתפים על מחשב אחד. העברתי כבר שעות רבות על המשחק עם חברים, כאשר כל אחד מבצע את תורו בזמן שהשאר עוסקים בפעילות חברתית אחרת. היום, מכיוון שהוא ירוץ על כל מחשב נייד, חלש ככל שיהיה, הירוז נהייה עוד יותר מוצלח למצבים כאלה.

המשחק השלישי בסדרת הירוז הביא את הנוסחה לשלמות. (צילום: GOG)

איך להשיג ואיפה?

חברת 3DO שהפיצה את המשחקים כבר מזמן אינה קיימת. אוביסופט (Ubisoft) רכשה את המותג, וממשיכה להפיץ משחקים חדשים בסדרה, שהופכים פחות ופחות מוצלחים בכל גרסה. בין השאר, אוביסופט שחררה גם חידוש להירוז 3, הנקרא Heroes of Might and Magic III – HD Edition.

מהדורת ה-HD זמינה לרכישה ב-Steam, Uplay ול-iOS בעלות 14.99 דולר. היא מהדורה סבירה בסך הכל, אך יש לה כמה בעיות רציניות. הראשונה היא שלמרות שחלק מהמשחק נראה טוב יותר, רובו נראה אותו דבר, וחלקו נראה משמעותית יותר רע מבגרסה המקורית. הבעיה החמורה יותר היא שההרחבות אינן זמינות, ולמעשה לעולם לא יהיו זמינות בגרסה זו. גרסה זו מומלצת רק במקרה שיש לכם אייפד ואתם ממש רוצים לשחק עליו בהירוז.

אפשרות עדיפה בהרבה היא רכישת המשחק המקורי דרך GOG.com. הגרסה הנמכרת ב-GOG.com היא הגרסה המקורית של המשחק, שהותאמה לרוץ על מחשבים מודרניים ללא התערבות נוספת מצדכם. אם תרצו, תוכלו גם לחקור תוספות שנוצרו על ידי הקהילה לשיפור הממשחק והתאמה למסכים רחבים. ניתן לרכוש את הירוז 3 עם הרחבותיו ב-9.99 דולר, את סדרת הספין-אוף הסיפורית Heroes Chronicles כולה ב-9.99 דולר נוספים, או לחליפין את כל סדרת הירוז עד למשחק החמישי כולל ב-29.99 דולר סך הכל.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות