גאדג’טי מסקר: פרטנר TV

שירות פרטנר TV (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) שירות פרטנר TV (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

חברות תקשורת סלולרית כבר מזמן התחילו להתפתח לספקיות אינטרנט. כעת הן מתחילות להיכנס גם לתחום גדול ומורכב בהרבה – הן מספקות לנו תוכן, ויוצאות לתחרות ישירה מול יס והוט, ספקיות הטלויזיה הגדולות בארץ. סלקום כבר נכנסה לשוק הזה עם שרותי סלקום TV, שהושקו בסוף השנה שעברה. כעת פרטנר מצטרפת עם TV משלה, והיא לא מעוניינת סתם לספק אלטרנטיבה, אלא להנהיג מהפכה. מה היא מציעה בפועל?

החבילות

פרטנר TV עצמה מגיע בתצורה אחת, בגדול. במקום חבילות צפיה שונות, השירות הבסיסי נותן גישה לכל התוכן כולו, בעלות של 69 שקלים בחודש עם 6 חודשים ללא עלות בשירות נטפליקס HD. לתכנים של נטפליקס ניתן לגשת דרך הממשק של נטפליקס ישירות דרך הממיר. זה נותן גישה לחבילת הפרמיום של נטפליקס, שעלותה הרגילה היא 50 שקלים בחודש, כאשר בתום 6 החודשים הראשונים יש לשלם את מחיר חבילת נטפליקס הרגיל לשם המשכת ההרשמה לשירות.

בנוסף, פרטנר מציעה גם מספר חבילות שירותים הכוללות את שירות הטלוויזיה: שירותי הטריפל של פרטנר יתנו לכם גישה לפרטנר TV, אינטרנט של 40 מגה וטלפון קווי בעלות של 129 שקלים בחודש (עם 6 חודשי נטפליקס HD במתנה). שירותי דאבל באותו מחיר יגיעו ללא טלפון קווי ועם אינטרנט 100 מגה, ושדרוג חבילת טריפל ל-100 מגה תעלה 10 שקלים נוספים בחודש.

השירות מגיע עם ממיר אחד ללא תשלום, אשר מותקן בביתכם על ידי טכנאי. כל ממיר נוסף יעלה לכם 29.90 שקלים נוספים בחודש, כאשר כמות הממירים הנתמכים פר בית הם אחד לכל 10 מגה של מהירות גלישה, כלומר במקרה של 40 מגה ניתן לחבר ארבעה ממירים.

הממיר עצמו מבוסס על מערכת ההפעלה אנדרואיד TV, המסוגל לא רק להציג את שידורי הטלויזיה של פרטנר, אלא גם להתקין אפליקציות אנדרואיד. הוא מגיע כבר עם אפליקציית You Tube מובנית, כמו גם אפליקציית Twitch. ניתן בקלות יחסית להוריד אפליקציות נוספות למכשיר, ביניהן גם משחקים ואפילו קודי. המשחקים דורשים בקר משחקים שיודע להתממשק עם מכשירי אנדרואיד, ובין משחקי האנדרואיד השונים יש גם מספר פנינים, כגון משחקים של חברת Tell Tale, למשל. אלה, יחד עם עוד חלק ניכר מהמשחקים, עולים כסף, כמובן, לפי המחירים הסטנדרטיים של חנות Google Play.

הממיר מתחבר לחשמל, ולטלויזיה דרך HDMI. ניתן לחבר אותו לראוטר אלחוטי, אך מומלץ לחבר אותו בכבל רשת בשביל להבטיח צפיה חלקה. בנוסף, יש בו שלוש כניסות USB. הוא קטן, שחור, תופס מעט מאד מקום וממש לא מפריע, מלבד אולי השעון שלו. על פניו מופיע שעון דיגיטלי שזוהר באור כחול חזק מאד. הצבע והזוהר של השעון הופך אותו ללא קריא כל כך, כך שרוב הזמן הוא סתם אור כחול חזק ומסנוור בחושך.

במה ניתן לצפות וכמה זה נוח?

פרטנר TV מספקת 40 ערוצי תוכן. זה כולל את כל הערוצים הבסיסיים כגון 10, 2 ו”כאן”. בנוסף ישנם חמישה ערוצי ספורט מובילים, שבעה ערוצי ילדים, ערוץ AMC, ערוץ הגיימרים GINX מתורגם לעברית ו-Viceland, ערוץ הטלויזיה של רשת התחקירים התיעודיים VICE. בעוד שהתכנים של Viceland לא מאכזבים, הערוץ לא כולל תרגום לעברית בשלב זה, כך שהוא לא נגיש בכלל למי שאינו שולט בשפה האנגלית.

שידורי ספורט בממיר פרטנר TV (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
שידורי ספורט בממיר פרטנר TV (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

כמו כן, מאוד מורגש חסרונם של תכני HBO, אשר קיימים אצל כל המתחרות המשמעותיות של פרטנר TV. אמנם פרטנר TV משלבת את נטפליקס בחבילה שלה במקום, אך תכני נטפליקס נגישים כיום לכל אחד בישראל, גם אם במחיר מעט יותר גבוה. מי שיבחר את פרטנר כספקית התוכן הבלעדית שלו, יאלץ לוותר על “משחקי הכס”, “עמק הסיליקון”, “ויפ”, “בולרז” ועוד עשרות סדרות אהובות ומדוברות.

ישנן מספר דרכים לעבור בין התכנים. אפשרות אחת היא בעזרת פונקציית ה”חיפוש”. רוצים לצפות בפרק האחרון של “גב האומה”? לראות באיזה סרטים וסדרות השתתף צביקה הדר? פשוט היכנסו לחיפוש, הזינו את שם התכנית או האמן שאתם מחפשים ופרטנר TV תמצא לכם את כל התכנים הרלוונטיים שקיימים בערוצים ובספריית ה-VOD.

חיפוש בממיר פרטנר TV (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
חיפוש בממיר פרטנר TV (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

לחליפין, אתם יכולים להיכנס ולדפדף בין הערוצים. בחרו את הערוץ אותו אתם רוצים, צפו בתכניות, דפדפו קדימה כדי לסמן תכניות להקלטה, ואפילו אחורה, לצפות בתכנים קודמים. פרטנר TV מציעה שירות Catch Up לשבועיים האחרונים, משמע, תוכלו לצפות בתכנים מכל הערוצים עד שבועיים לאחור. גם את תכני ה-Catch Up ניתן להקליט, כמובן, ולשמור תכניות ספציפיות לתמיד.

הבעיה היא שממשק הדפדוף בתוך הערוצים עצמם מסורבל ולא מאד אינטואיטיבי. מעבר לזה, קיימים רק שני הפתרונות הקיצוניים האלה – חיפוש ממוקד של תוכן ספציפי, או דפדוף מסורבל בתוך ערוצים נפרדים. אין שום פתרון ביניים אלגנטי שיכול לאפשר לכם לצפות בתכנים בצורה יותר ברורה ונוחה. לוח שידורים גדול המציג את התכנים של הערוצים השונים בטבלה, למשל, היה מאפשר לגשת אליהם ולהתייחס אליהם בצורה נוחה ומהירה יותר. אבל, אבוי, אם תרצו לראות מה קרה בערוצי Viceland ו-AMC ביומיים האחרונים, תאלצו להכנס לכל ערוץ לחוד, ולזפזפ אחורה בצורה מאוד מסורבלת.

הסרבול של הממשק תקף לא רק לזפזופ בין הערוצים או בתוך הערוצים עצמם. התגובה של הממיר לשלט לפעמים די איטית, מה שיכול להוביל ללחיצות כפולות ומשולשות ותסכול רב. כאשר אתם כבר מתרגלים לקצב של הממיר, תגלו שהוא ידרוש מכם אישורים על דברים שלא דורשים אישור לרוב. בחרתם לעבור ערוץ? תלחצו “אישור” אחרי שכבר בחרתם בו. רוצים להפסיק צפיה בסרט? שוב תמצאו את עצמכם בוהים במסך ולא מבינים למה הסרט לא מפסיק, עד שתשימו לב שהממיר מבקש מכם ללחוץ על “אישור” כדי להמשיך עם הפעולה שכבר בחרתם לבצע.

היכן שהשלט מככב זה במעבר בין הפונקציות השונות של הממשק. כפתור ה”בית” הגדול בצבע טורקיז יציג לגם את האפשרויות למעבר לתפריטים, לאפליקציות, לערוצים או לחיפוש, ואם תרצו לעבור ישר ל-VOD, להקלטות שלכם, לנטפליקס או ל-YouTube כפתורים יעודיים יקפיצו אתכם לשם מיד. ואלה כמה מהפונקציות העיקריות שישמשו אתכם, ללא ספק. מה שצורם דווקא במעבר לנטפליקס הוא שהממשק של נטפליקס הרבה יותר ריאקטיבי ואינטואיטיבי, והוא מגיב לאותו שלט בדיוק. כאשר שני השירותים ניתנים לכם גב אל גב, הסרבול של פרטנר TV בולט עוד יותר.

ממשק פרטנר TV (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
ממשק פרטנר TV (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

האפליקציה

פיצ’ר מפתה נוסף של פרטנר TV הוא אפליקציית המובייל שלה. בדומה לנטפליקס, אמזון ושאר ספקיות התוכן לצפיה ישירה, גם פרטנר מציעה לכם את האפשרות לצפות בתכניה בכל מקום, בכל שעה. אפליקציית המובייל של פרטנר TV מיועדת לסמארטפונים וטאבלטים הן של אפל והן מבוססי אנדרואיד, ותוכלו לצפות בה בכל מה שזמין לכם גם בטלויזיה.

כל הערוצים, כל תכני ה-VOD וכל ההקלטות שלכם יהיו זמינים לכם באפליקציה. כאשר אינכם מחוברים לרשת אלחוטית הצפיה תעשה על הרשת הסלולרית, אז שימו לב שלא תגמרו ככה את כל חבילת הגלישה שלכם מהר מדי. מצד שני, אם אתם מפספסים את המשחק בגלל פקקים באוטובוס, תוכלו להתחיל לצפות בו מהטלפון מיד, ולהצטרף לחברים מעודכנים.

לצערינו, גם האפליקציה מרגישה מסורבלת מעט לעומת ספקיות תוכן קיימות ומוכרות. הזפזופ בערוצים ובתכני ה-Catch Up מגושמים באפליקציה אף יותר משהם מגושמים בממיר. כאשר כבר התחלתם לצפות בתוכן, לא תוכלו מיד להעביר אותו אחורה, כפי שהתרגלתם ב-You Tube או בנטפליקס – יהיה עליכם לעבור ל”מצב גלילה לאחור”, שרק כאשר הוא פועל אתם יכולים לגלול קדימה ואחורה בתכנית. יציאה מהמצב הזה תעביר אתכם מיד חזרה למה שמשודר ברגע זה ממש. שוב, פרטנר TV דורשת מכם פעולה אחת נוספת על כל פעולה שתבצעו, היכן שאנו רגילים כבר לבצע פעולות בלחיצה או משיכה אחת קלה ומובנת.

בנוסף, אין אפשרות להריץ תכנים ברקע, דבר שאפליקציית YouTube מאפשרת לעשות כבר שנים רבות. אם אתם צופים בתכנית, ואתם מעוניינים לדפדף לערוץ אחר, תהיו חייבים לצאת מהתכנית, ולדפדף בדממה בתפריטים מאד לא קריאים. התפריטים לא עוזרים בכלל, שכן הגלילה בהם לא מאוד קריאה, כאמור, ולא תמיד תבינו על איזו שעה ואפילו על איזה יום אתם עומדים.

השורה התחתונה

פרטנר TV היא צעד גדול במהפכת הצפיה, אך היא לא בהכרח תביא את המהפכה מיד. המחירים האטרקטיביים של פרטנר יהיו ללא ספק סיבה משמעותית להגירה של משתמשים מהספקיות הגדולות. הנגישות חסרת התקדים בארץ של התכנים תהיה גם היא סיבה משמעותית למעבר. מעבר לכך, פרנטר TV טעונת שיפור.

השירות מרגיש בעיקר חצי אפוי. התכנים הטובים שם והדרכים לגשת אליהם מרובות, אך הממשק מתעקש להתנגד לצפיה שלנו בכל דרך אפשרית כמעט. זה חבל, כיוון שמתחת לממשק הזה יש את שירות הטלויזיה המשתלם ביותר בארץ נכון לרגע זה. תקוותינו היא שהמחיר המשתלם יגרום לשינוי משמעותי של מחירים בשוק הטלויזיה. כאשר שינוי זה יתחיל לקרות, כדאי מאד לפרטנר לשפר את המערכת שלה, כי כשזה יקרה המחיר כבר לא בהכרח יהיה אטרקטיבי כפי שהוא היום.

בנוסף, אי אפשר להתעלם מהמחסור בתכני HBO. זה עשוי להתפס כקטנוני, אך בשביל צופים רבים זו אחת מהסיבות העיקריות לרכוש מנוי לשרותי טלויזיה. אך אם אתם מעוניינים בערוצי טלוויזיה ישראלים, בתוספת כמה וכמה ערוצים מצוינים מחו”ל, ואם המחשבה שערוצים אלה יגיעו עם מכשיר ממנו אפשר להפעיל נטפליקס מיד בטלויזיה בלחיצת שלט אחת פשוטה, אז כרגע פרטנר TV היא האפשרות הכי טובה ומשתלמת שיש לכם.

השוואת מפרטים