שבב VEGA בכרטיס מסך Radeon RX Vega 64 (תמונה באדיבות AMD)

שבב VEGA בכרטיס מסך Radeon RX Vega 64 (תמונה באדיבות AMD)

כרטיסי המסך Radeon RX Vega 56 של AMD החלו להימכר

האח הקטן של כרטיס המסך AMD Radeon Vega 64 שרבים ציפו לו, הוא Radeon Vega 56, החל להימכר באופן רשמי ברחבי העולם, אך כצפוי המלאים לא החזיקו מעמד הרבה זמן ונכון לרגע הכתיבה לא קיימים מלאים זמינים.

הנושא של חוסרי המלאים מאפיין את תחום כרטיסי המסך בזמן האחרון כאשר מדובר בשילוב בין עיכובים בייצור במקרה של AMD עם כרטיסי ה-Vega ובין עיכובים עליהם אחראים לא פעם כורי המטבעות הקריפטוגרפיים (ביטקוין, אית’ריום וכו’…) אלו הגיעו אף למצב בו בתחילת החודש קבוצת כורים שכרה מטוס 747 על מנת להטיס משלוח של כרטיסי מסך. נכון להיום הצפי לסיום החוסרים הוא חודש אוקטובר הקרוב.

המחסורים והדרישה הגבוהה יצרו גם בעיה נוספת בצורת הפרשי מחירים בין המחיר “המומלץ לצרכן” של 399 דולר לכרטיס המסך Vega 56 ו-499 דולר לכרטיס ה-Vega 64 אותם מפרסמת AMD לבין המחיר בפועל (לרוב כ-100 דולר ויותר) שבהם הם נמכרו בחנויות, דבר שאף הוביל להודעה רשמית מטעם AMD כי האשמות בעליית המחירים הן החנויות.

Radeon RX Vega 56 מגיע כנרמז בשמו עם 56 יחידות עיבוד (compute unit) בניגוד ל-64 יחידות עיבוד ב-Vega 64 המבוססות על ארכיטקטורת Vega 10 של AMD, מה שמוריד את כמות ליבות העיבוד ל-3584. כרטיס המסך מציע זיכרון 8GB מסוג HBM2 ששונה באופן מהותי מזכרונות ה-DDR אליהם אנחנו רגילים, עם רוחב פס של 2048 ביט וצריכת חשמל של 215W.

השוואת מפרטי Vega (באדיבות AMD)

ניתן לומר כי בדיוק כמו בזירת המעבדים כך גם גזרת כרטיסי המסך מתחממת בשנת 2017, רק צריך לחכות שהמלאים יחודשו והמחירים ירדו לרמה המיועדת שלהם כפי שזו הוכרזה על ידי AMD ועומדת על 499 דולר עבור Vega 64 ו-399 דולר עבור Vega 56.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות