קורטנה ואלכסה יחדיו: מיקרוסופט ואמזון יאפשרו להשתמש בשתי העוזרות הקוליות במוצריהן

Echo Dot. מקור: אמזון Echo Dot. מקור: אמזון

תחום הרמקולים החכמים מתחיל לצבור תאוצה ואט ואט מתבססות להן כמה שחקניות משמעותיות בתחום. עד כה מרבית הרמקולים החכמים הריצו רק עוזרת אישית אחת שהיוותה את “מערכת ההפעלה” של הרמקול ולא ניתן היה לגשת לעוזרות אחרות או להחליפן. בעקבות חשיפה של ה-ניו-יורק טיימס נראה כי מיקרוסופט ואמזון משלבות כוחות ומאפשרות כל אחת גישה לעוזרת האישית של המתחרה בכל אחד ממוצריהן.

משתמשי מכשיריה השונים של אמזון יוכלו לפנות לעוזרת של מיקרוסופט, קורטנה, ולבקש ממנה לבצע משימות שונות בעוד שמשתמשי קורטנה יוכלו לעשות דבר דומה ולתפעל את אלכסה של אמזון. בפועל, אמזון ומיקרוסופט פשוט פיתחו אפליקציות מבוססות קול לפלטפורמות השונות והן יפעלו בדיוק כמו שכל שירות אחר שפותח עבור העוזרות האישיות בעבר. כפועל יוצא מכך, כדי להפעיל את העוזרת הקולית הנוספת במוצרים שונים, כל משתמש צריך תחילה לקרוא לעוזרת הראשונה ורק אז להמשיך: “Alexa, open Cortana” כדי להפעיל את קורטנה במכשירי אמזון ו-“Cortana, open Alexa” במקרה ההפוך.

נראה ששיתוף הפעולה הזה ייטיב עם שתי ענקיות הטכנולוגיה. כל אחת מהעוזרות האישיות שהן פיתחו מצטיינת בכמה היבטים שונים שמעניקים להן יתרון משמעותי על פני המתחרות. באופן זה, המשתמש הממוצע יוכל ליהנות מכל העולמות ולמצוא שימושים נוספים ברמקולים חכמים או בעוזרות אישיות – מה שיעלה את המכירות והשימוש לשתיהן. משתמשי אמזון יוכלו ליהנות מהפיתוחים המתקדמים של מיקורסופט בכל הקשור לשירותי האופיס או העולם העסקי ומשתמשי מיקרוסופט יוכלו ליהנות משלל הפיתוחים של אלכסה והתממשקות הרבה שלה למוצרי בית חכם.

הרעיון לשיתוף הפעולה נוצר בין ג’ף בזוס, מנכ”ל אמזון, וסאטיה נדלה, מנכ”ל מיקרוסופט, בכנס בו לקחו חלק יחדיו במאי האחרון. השניים כבר משתפות פעולה בתחום ומנוע החיפוש בינג נמצא כברירת מחדל בכל חיפושיה של אלכסה. שיתוף פעולה זה גם יוכל לסייע לשתי החברות להתמודד מול שאר השחקניות בתחום, אפל וגוגל, אשר עובדות במרץ כדי לכבוש נתחים נוספים בקטגוריה. שני המנכ”לים הביעו עניין רב בשיתוף פעולה רחב יותר ואף הזמינו את אפל וגוגל לקחת חלק בהסכם ולהציע את העוזרות האישיות שלהן בפלטפורמות נוספות ובמקביל להנגיש את העוזרות האחרות ללקחותיהן.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים