הצצה ראשונה: Sony Xperia XZ1 לוקח את המציאות הרבודה צעד קדימה

חברת סוני הכריזה בתערוכת IFA 2017 אשר בברלין על סמארטפון הדגל החדש שלה, Sony Xperia XZ1. הסמארטפון החדש לא יחליף את ה-Xperia XZ Premium ושניהם ימכרו במקביל כמכשירי הדגל של סוני. בדומה לכל מכשיריה של סוני בחמש השנים האחרונות, העיצוב המוכר נשמר גם כאן, מה שהפך את ההכרזה לפחות מרגשת. לשמחתנו, סוני שמרה טריק בשרוול שהחזיר את העניין שלנו, וחשפה כי ל-Xperia XZ1 יכולות מציאות רבודה מרשימות.

מפרטו של Xperia XZ1 תואם כמעט את זה של מכשירי הדגל של 2017, כאשר החיסרון הבולט ביותר הוא מסך 5.2 אינץ' ברזולוציית Full HD. מה שמציל במעט את כבודו זו התמיכה ב-HDR. שאר המפרט כולל את מערכת השבבים Snapdragon 835, זיכרון פנימי 4GB RAM, רכיב אחסון מובנה בנפח 64 גיגה-בייט, חריץ הרחבה MicroSD, סוללה בעלת קיבולת נמוכה יחסית של 2,700mAh ועמידות בפני מים ואבק בתקן IP68. המכשיר יהיה גם אחד הראשונים להגיע עם מערכת ההפעלה אנדרואיד 8.0 ישירות מהקופסה.

Sony Xperia XZ1 (צילום: אוהד צדוק, גאדג'טי)
Sony Xperia XZ1 (צילום: אוהד צדוק, גאדג'טי)

יצרניות הסמארטפונים מתקשות מאוד לחדש, במיוחד בתחומים אקזוטיים כמו מציאות רבודה. גם אם יש להן איזה רעיון טוב, לרוב הביצוע אינו מרשים בלשון המעטה. דווקא סוני הצליחה להפתיע עם ה-Xperia XZ1 ולהציג פתרון מוצלח מאוד לסריקת אובייקטים בתלת-ממד באמצעות מצלמת המכשיר. תוכלו לסרוק פנים או חפצים שונים ולאחר מכן לעשות בהם שימוש בכל מיני תכנים שסוני הוסיפה – רובם כרגע גימיקים, אך הפוטנציאל בהחלט מרתק. תוכלו לראות הדגמה בוידאו ההצצה ראשונה.

Sony Xperia XZ1 (צילום: אוהד צדוק, גאדג'טי)
Sony Xperia XZ1 (צילום: אוהד צדוק, גאדג'טי)

מלבד יכולת הסריקה החדשנית, המכשיר מתקשה לרגש. הוא אכן מהיר מאוד לשימוש וסוני מקבלת הרבה נקודות זכות על הקפיצה לאנדרואיד 8, רק חבל שלא שדרגה את ממשק המשתמש על הדרך. איכות הבנייה של ה-Xperia XZ1 מרגישה נפלא ביד והמעבר למבנה מתכתי עשה טוב לסוני, לעומת הזכוכית בדגם ה-Xperia XZ Premium.

השוואת מפרטים