הוכרז: Xiaomi Mi A1 – הסמארטפון החזק ביותר בסדרת Android One

סמארטפון ה-Mi A1 (תמונה באדיבות Xiaomi) סמארטפון ה-Mi A1 (תמונה באדיבות Xiaomi)

באירוע הכרזה שערכה היום (ג’, 5.9) חברת שיאומי, הכריזה זו על סמארטפון ה-Xiaomi Mi A1 שיגיע בשיתוף פעולה עם גוגל במסגרת תכנית Android One, המיועדת להציג מכשירים בעלי גרסה נקייה של אנדרואיד שתזכה לעדכונים תכופים ומהירים יותר מאשר במכשירים בהם מתקינה החברה את ממשק המשתמש המותאם, MIUI. את הסמארטפון החדש תשווק ב-37 מדינות ברחבי העולם, כאשר ישראל היא אחת המדינות ברשימה אליה יגיע המכשיר ביבוא רשמי.

סמארטפון ה-Mi A1 הוא לא רק החבר החדש בסדרת Android One של גוגל, הוא גם הדגם החזק ביותר שהוצג בסדרה זו, שכללה עד כה סמארטפונים פשוטים שמטרתם להציג גרסה נקייה ומהירה של אנדרואיד בשווקים במפתחים ובמחירים סבירים. עם השקתו של הסמארטפון החדש בסדרה, הצהירה גוגל שמעתה והלאה תחל Android One לפנות לכל פלחי השוק.

את הדגש העיקרי ב-Mi A1 שמה Xiaomi על זוג המצלמות הנמצאות בגבו, אחת מהן משלבת עדשת טלפוטו המסוגלת לבצע זום אופטי של עד פי 2, זאת בדומה למתבצע באייפון 7 פלוס או בגלקסי נוט 8. בנוסף, מאפשרת המצלמה גם שילוב של תמונות בצבע (RGB) יחד עם תמונות בשחור לבן (Monochrome) דרך העדשות השונות, וכן הפרדה בין עדשת הטלפוטו לעדשה בעלת זווית רחבה.

מצלמות ה-Mi A1 (תמונה באדיבות Xiaomi)
מצלמות ה-Mi A1 (תמונה באדיבות Xiaomi)

באמצעות זוג המצלמות הממוקמות בגב המכשיר ניתן לתפוס תמונות פורטרייט המקנות טשטוש לרקע של האובייקט המצולם, גם זאת בדומה לאפקט שמציעים מכשירי אייפון 7 פלוס, OnePlus 5 או Galaxy Note 8. בנוסף לכך, מציעה שיאומי מצב ייפוי (Beautification) אוטומטי גם לתמונות הפורטרייט ולא רק דרך מצלמת הסלפי.

הן המצלמות והן המפרט הטכני הכולל של המכשיר החדש זהים לאלו שהציגה שיאומי מוקדם יותר השנה עם דגם ה-Mi 5X, ומכאן שמדובר בגרסה ששונה בצד מערכת ההפעלה בלבד, כאשר ב-Mi A1 לא תשלב שיאומי את ממשק המשתמש המותאם לאנדרואיד (MIUI), אלא את הגרסה הנקייה של אנדרואיד 7. בהמשך שנת 2017 הבטיחו גוגל ושיאומי כי אנדרואיד 8.0 אוראו תעשה דרכה לסמארטפון החדש.

במפרטו הטכני של ה-Xiaomi Mi A1 ניתן למצוא מעבד מתומן ליבות המשולב בפלטפורמת Snapdragon 625 מבית קוואלקום, זיכרון RAM בנפח 4 גיגה-בייט, רכיב אחסון על סך 64 גיגה-בייט, זוג מצלמות 12 מגה-פיקסל בגב המכשיר ומצלמת סלפי בעלת חיישן 5 מגה-פיקסל, סוללת 3,080mAh, חיישן אינפרה-אדום (IR) ומסך LCD בגודל 5.5 אינץ’ בעל רזולוציית תצוגה Full HD בפריסה של 1080×1920 פיקסלים.

את המכשיר משיקה החברה תחילה בהודו, ובמחיר של 14,999 רופי, הם כ-840 שקלים לפני מיסים. בהמשך יהיה הסמארטפון זמין בשווקים נוספים, ישראל ביניהם.

השוואת מפרטים