אפל הציגה את הדור החדש של Apple TV: חנות השכרת סרטים וסדרות בגודל כף יד

| יום רביעי, 1 בספטמבר 2010, 23:14 | קולנוע ביתי

המוצר האחרון שנחשף הערב באירוע המולטימדיה של אפל, כפי שהימר כל אנליסט מתחיל, הוא הדור השני של Apple TV. ה”ממיר” החדש של אפל, שיחליף את המוצר היחיד של החברה שלא השתדרג מזה 4 שנים, מגיע ברבע מגודלו של קודמו בתפקיד (!) – כגודל כף יד – וזורק את כל מה שקשור לאחסון והקלטת תוכן. מעכשיו, התוכן שתצרכו על הטלוויזיה שלכם יבוא דרך שירותי השכרה או ממכשירים אחרים. זאת, לפי דברי מנכ”ל החברה סטיב ג’ובס, בעקבות סקרים שנערכו בקרב מחזיקי הדור הקודם של המכשיר.

הממיר האינטרנטי החדש של אפל בנוי בצורה פשוטה וברורה: בחלקו האחורי נמצאים חיבור לחשמל, יציאת HDMI לטלוויזיה, חיבור Micro-USB, חיבור אודיו וחיבור Ethernet. בנוסף, למי שלא רוצה לכבול את המכשיר ביותר מדי כבלים, נמצאת כמובן קישוריות WiFi אלחוטית.

צריכת התוכן ב-Apple TV החדש נעשית במודל של השכרה. החברה הרחיקה לכת עד כדי ביטול של אפשרות רכישת התוכן. “זה כ”כ זול שאתם יכולים לשכור משהוא מספר פעמים בפחות מעלות רכישתו החד-פעמית הקודמת”, אמר ג’ובס. ספריית הסרטים של אפל מאפשרת השכרה של סרטים מיום יציאת ה-DVD במחיר של 5 דולר ליום, וסדרות בדולר לפרק, אם כי כרגע ערוצי הטלוויזיה היחידים המשתפים פעולה הם ABC ו-FOX. כמו כן, ניתן לשכור סרטים מהספריה הוירטואלית Netflix, לצפות בתוכן HD מ-YouTube ומשירות MobileMe, ולהזרים מדיה מהמחשב הביתי באמצעות הרשת.

אך אחת מגולות הכותרת של המכשיר החדש היא ה-AirPlay, שהוזכר בתחילת הערב כאחד השדרוגים במערכת ההפעלה הניידת של החברה: השירות המשודרג, שניתן להורדה חינם למכשירי iOS, יאפשר למשתמשים להזרים מדיה ממכשיריהם הניידים ישירות לטלוויזיה בלחיצת כפתור-וירטואלי.

בצד האכזבות, ניתן למנות את העובדה שבניגוד לשמועות המוקדמות לא כולל המכשיר החדש אפשרות להשתמש באפליקציות מהחנות של אפל על המסך הסלוני.

המוצר יגיע לחנויות בעוד 4 שבועות, וההזמנות החלו היום. מחירו 99 דולרים, כצפוי.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות