-פרסומת-

לא צריך את Valve: מעריצי Half Life החלו לבנות בעצמם את Episode 3

| יום שלישי, 12 בספטמבר 2017, 11:22 | משחקים
Tiger Team (Half Life 2 Mod)

לפני זמן מה פורסם הסיפור המלא של Episode 3, ההמשך המבוקש ל-Half Life 2 שמעולם לא יצא. הסיפור, כפי שדמיין אותו הכותב הראשי של הסדרה מארק ליידלו (Marc Laidlaw) פורסם בבלוג שלו עם שינויי שמות, כדי לא לפגוע בקניין הרוחני של Valve – אך ניתן היה להבין מי הן הדמויות, ומעריצי המשחק אף תיקנו את שמותיהן עצמאית.

עם כל הרעש מסביב, הייתה זו רק שאלה של זמן עד שמישהו ינסה לשחזר את הסיפור באמצעות מוד, ולמען האמת זה קרה מוקדם מן הצפוי, כאשר קבוצה גדולה של מודרים ומתכנתים יצרה אירוע בשם Epistle 3 Jam בסגנון ה- Global Game Jam.

במהלך ה-Jam, כל קבוצה יוצרת גרסה משלה ל-Episode 3 בכל צורה שנראית לה. חוץ מהנושא עצמו, אין חוקים לגבי הגרפיקה, העיצוב או אפילו סגנון המשחק. למרות שאירועי ה-Jam  המקוריים נמשכים בדרך כלל 48 שעות בלבד, ה- Jam הזה יימשך כמה חודשים, עד ה-31 באוקטובר ליתר דיוק. הגולשים יכולים לדרג את המשחקים השונים, אבל לא ממש ברור מה יקבלו היוצרים הכי מדורגים, אם בכלל.

בינתיים נוצרו כבר תריסר משחקים קצרים, חלקם עצמאיים, חלקם מודים ל-Half Life 2 עצמו וחלקם ל-Garry’s Mod. רוב המשחקים הם כמובן בשלבים מוקדמים של פיתוח, ולכן הם צפויים עדיין לגדול ולהתרחב בהמשך הדרך. אולי אחד מהם יהפוך בסופו של דבר להיות משחק משמעותי שיקיף את כל אירועי הפרק, כפי שדמיין אותם ליידלו.

אחד הנסיונות המרשימים יותר עד כה הוא מוד בשם Tiger Team, המפותח על ידי Bleno Games, שכבר יצרו בעבר משחקים מעניינים כמו Thirty Flights of Loving ו- Quadrilateral Cowboy. אורכו מספר דקות בלבד והוא אמנם משתמש בחומרים שכבר ראינו בסאגה המפורסמת (במיוחד בקריינות ובדיאלוגים), אבל הוא עושה זאת בצורה מצוינת אשר בונה את המתח לאט לאט. ניתן להוריד את המוד דרך האתר בחינם.

ניתן למצוא את Tiger Team ואת כל העבודות האחרות באתר ה-Jam הרשמי.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
איתי ברנר
משחק מאז שבדיסקטים היה עדיין חור ויודע להבדיל בן כל הגרסאות של דאבל דרגון... חובב משחקי אינדי, אבל לא יסרב לחטוא בהתרסקות לתוך נהרות ב – GTA מדי פעם. בסמארטפון שלו תמצאו מנגינות קלאסיות מקירבי ופיינל פנטזי, כמו גם מבחר פודקאסטים שונים ומשונים.
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות