הוכרז: Apple TV 4K – עם תמיכה ב-HDR ובשידורי 4K

אפל פתחה הערב (ג’, 12.9) את אירוע ההכרזה השנתי שלה על מכשירי האייפון באולם מיוחד שהוקדש לאחד ממייסדי החברה והמנכ”ל האגדי שלה, סטיב ג’ובס, וממוקם במתחם החדש של אפל בקליפורניה. לאחר שהוצג שעון ה-Apple Watch Series 3 עבר סגן הנשיא אדי קיו (Eddy Cue) להציג את קופסת הטלוויזיה החדשה של אפל – Apple TV 4K.

מהשם של המוצר החדש ניתן ללמוד כי אפל תשלב לראשונה במזרים המדיה אפשרות לצפיה בתכנים באיכות 4K, כאשר לכך מוסיפה החברה גם תמיכה ב-HDR10 לצד Dolby Vision. על פי קיו, ביצעה אפל שינויים בממשק המשתמש של ה-Apple TV החדש, tvOS 11, על מנת לאפשר צפייה טובה יותר על גבי טלוויזיות התומכות באיכות צפייה ב-4K, כך שהטקסטים והתמונות יופיעו בהתאמה לרזולוציה הגבוהה גם כן ויהיו חדים וברורים יותר.

בליבה של ה-Apple TV 4K נמצא מעבד ה-Apple A10X, אשר הופיע עד כה בדגמי ה-iPad Pro של החברה. מעבד זה כולל 6 ליבות בתדר מירבי של 2.4GHz לצד מאיץ גרפי בעל 12 ליבות. תכני 4K ייתמכו לא רק דרך השירותים הקיימים כמו אלו של אמזון ונטפליקס, כאשר אפל תצרף לחנות האייטיונס תכני 4K ואף תשדרג תכני HD ל-4K עבור מי שרכשו אותם עד כה, וללא תשלום נוסף.

אפל תחל למכור את ה-Apple TV 4K החל מה-22 בספטמבר עם תחילת הזמנות ב-15 בספטמבר, ותציע את המכשיר במחיר המתחיל ב-179 דולר עבור גרסה בעלת 32 גיגה-בייט של אחסון.

השוואת מפרטים