היקום הקולנועי של DC הולך להצטמצם

ליגת הצדק (תמונה באדיבות אולפני האחים וורנר) ליגת הצדק (תמונה באדיבות אולפני האחים וורנר)

אולפני האחים וורנר (Warner Bros), שמחזיקים בזכויות לדמויות גיבורי העל של DC, בוחנת זמן מה את האפשרות להרמת יקום קולנועי נרחב, בדומה לזה של מארוול (Marvel). שמועות שהתחילו לצוף לאחרונה אומתו – וורנר מתכוונים לסגת מהחזון של היקום הקולנועי שלהם, אבל לא מוותרים עליו לחלוטין.

השמועות החלו אחרי ההצלחה הגדולה של “וונדר וומן” (Wonder Woman), שהיה מנותק למדי מהיקום, גם אם רשמית היה חלק ממנו, ואחרי שמאט ריבס (Matt Reeves), במאי סרט הבאטמן הבא, לא הסכים לפרט איזה חלק הסרט יקח ביקום, אם בכלל. וורנר מאשרת ש”באטמן” הבא יהיה קשור ליקום, אבל, בדומה ל”וונדר וומן”, הקשר יהיה לא משמעותי. סרטי היקום הקולנועי של DC יעמדו בפני עצמם בעתיד, כשהקשר ביניהם יסתכם בדמויות שמכירות זו את זו ולעתים מופיעות זו בסרטים של זו.

בנוסף, אושר סופית שסרטים נוספים עם גיבורי DC יופקו, כך שיהיו מנותקים לחלוטין מהיקום הקולנועי. כך, למשל, אושר שהסרט על הג’וקר שיופק על ידי מרטין סקורסזה (Martin Scorsese), יהיה עצמאי, מנותק מהיקום, והג’וקר של סקורסזה, אותו לפי השמועות עשוי לשחק לאונרדו דיקפריו (Leonardo DiCaprio), לא יהיה קשור בשום צורה לג’וקר של ג’ארד לטו (Jared Leto).

לדבריה של דאיין נלסון (Diane Nelson), נשיאת DC Entertainment, גישה זו, לפיה גם הסרטים ביקום הקולנועי לא יהיו כבולים לקו אחיד, יאפשר לקהל “לראות את יקום DC כיקום אחיד, אבל אחד שמגיע מלבבותיהם של הבמאים שיוצרים אותם”. זה אומר, בתקווה, שבמאים אכן יוכלו לממש את החזון שלהם לדמויות שהם עובדים איתן, בלי קו מנחה כובל מדי מההנהלה של המותגים השונים.

השוואת מפרטים