אנדרואיד 8.0 אוראו (תמונה: גוגל)

אנדרואיד 8.0 אוראו (תמונה: גוגל)

אנדרואיד 8.0 בתמונה: מותקנת כעת על 0.2 אחוזים ממכשירי האנדרואיד

חודש ספטמבר מאחורינו וגוגל מעדכנת את המעקב אחר נתח השוק של גרסאות אנדרואיד השונות זו פעם נוספת, כאשר מערכת ההפעלה Android 8 Oreo זוכה לכניסה ראשונה לטבלה מאז הושקה באופן רשמי לקראת סוף חודש אוגוסט. את נתוניה דוגמת גוגל מתוך מידע שאספה ב-7 הימים שהסתיימו ב-2 באוקטובר, 2017.

גרסת Android Oreo לא זוכה לנתח שוק גבוה במיוחד, כאשר זו מותקנת על 0.2% מהמכשירים מבוססי מערכת ההפעלה בלבד כחודשיים לאחר השקתה. נתון זה עשוי לקבל דחיפה מעלה בהמשך השנה ובתחילת השנה הבאה, אז יחלו היצרניות הגדולות בשוק לשלוח עדכונים למכשירי הדגל המובילים שלהן.

אם נסתכל על נתוני העבר נגלה כי בשנה שעברה החל LG במשלוח עדכון הגרסה למערכת ההפעלה אנדרואיד 7.0 למכשירי הדגל כבר בחודש נובמבר 2016, כאשר בסמסונג שלחו את העדכון למכשירי ה-Galaxy S7 רק בינואר 2017, כך שייתכן כי ייקח זמן לגרסת אנדרואיד 8.0 להגיע למשתמשי החברות.

גוגל עצמה צפויה להשיק את שני הדגמים החדשים בסדרת ה-Pixel 2 בקרוב, אלו יוצגו באופן רשמי לראשונה כבר באירוע שתערוך החברה מחר (ד'), כאשר עדכונים למכשירים הקיימים בתכנית Android One של החברה עשויים לתרום לנתח השוק של גרסת אוראו גם כן. נתוני ההתקנה הנמוכים של גרסת אנדרואיד 8.0 לא שונים בהרבה ממה שראינו עבור הגרסה הקודמת של מערכת ההפעלה בשנה שעברה, אז חצתה אנדרואיד 7.0 את רף ה-1% בהתקנות רק בסוף חודש ינואר 2017.

מאז העדכון האחרון שלנו בנושא, בחודש אוגוסט 2017, הספיקה גרסת אנדרואיד נוגט לגדול בנתח השוק וזו מותקנת כעת על 17.8% מהמכשירים על פי נתוניה של גוגל, זאת לעומת 13.5% שאחזה גרסה זו לפני כחודשיים. גרסת 6.0 מרשמלו הינה עדיין המשמעותית ביותר, אך מצטמצמת ותופסת כעת 32%, ירידה קלה מ-32.3% באוגוסט.

גרסאות אנדרואיד באוקטובר 2017 (תמונה: Google)

גרסאות אנדרואיד באוקטובר 2017 (תמונה: Google)

מקורות
Google
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות