כל מה שרציתם לדעת על Xiaomi Mi A1 – תשובות לשאלות שלכם

Xiaomi Mi A1 (צילום: אלי כהן, גאדג'טי) Xiaomi Mi A1 (צילום: אלי כהן, גאדג’טי)

לפני חודש בדיוק הכריזה ענקית הסמארטפונים, המובייל והטכנולוגיה סינית, שיאומי, על סמארטפון חדש, ייחודי במינו וראשון מסוגו בנוף היצע מכשירי היצרנית, וזהו ה-Xiaomi Mi A1. מדובר במכשיר המגיע כחלק מסדרת Android One של גוגל, כאשר לפני הכרזתו הקפידה החברה לשלב בסדרה זו אך ורק דגמי שוק-נמוך חלשים במיוחד הפונים לשווקים מתפתחים. עם ה-Mi A1 המצב השתנה לחלוטין ולא רק שהמכשיר מציע מפרט ביניים לא רע, אלא זה גם מהווה למכשיר הראשון בסדרת אנדרואיד וואן שפונה לשוק הגלובלי.

את ה-Xiaomi Mi A1 החלה לייבא באופן רשמי יבואנית מוצרי שיאומי בישראל, היא קבוצת המילטון, כבר לפני כשבוע, זאת זמן קצרצר לאחר השקתו הרשמית בהודו. כעת, נחת המכשיר המעניין בידינו ולפני הסקירה המלאה, החלטנו לשתף עימכם מעט מחוויותינו הראשונות וכן לספק עבורכם מענה לכל שאלותיכם הנוגעות אל ה-Xiaomi Mi A1, הן אם אתם חפצים ברכישתו והן אם אלו מגיעות מהתעניינות טהורה.

מה באריזה?

  • מכשיר מסוג Xiaomi Mi A1
  • כבל טעינה והעברת נתונים USB Type-C ל-USB A
  • שנאי 2A ו-5V התומך בטעינה מהירה
  • כתב אחריות וחוברת הדרכה
  • סיכה להוצאת מגירת כרטיס ה-SIM/MicroSD

איזו מערכת הפעלה וממשק משתמש מציע המכשיר?

נקודת המכירה והשיווק העיקרית של ה-Xiaomi Mi A1, כראוי לאחד מן הסמארטפונים העוצמתיים ביותר בסדרת Android One, היא מערכת ההפעלה וממשק המשתמש הנקיים אותם מריץ המכשיר. Mi A1  רץ על גבי אנדרואיד בגרסה 7.1.2 נוגט, כאשר על גביה נמצא את ממשק המשתמש הנקי מבית גוגל (Stock Android). אף על פי שהמכשיר מגיע בייצור שיאומי, זה אינו כולל את ממשק המשתמש המוכר של היצרנית, MIUI, זאת מלבד מספר נגיעות קטנות בדמותן של אפליקציית המצלמה, ואפליקציית השלט המאפשרת שימוש במכשיר לשליטה על מזגנים/טלוויזיות/כל מוצר אחר הניתן לשליטה באמצעות אינפרא-אדום.

כבר בשנייה הראשונה של השימוש במכשיר ניתן להרגיש את ההקלה בהסרת כל ממשק משתמש חיצוני ובהטמעתו של ממשק גוגל – בדיוק כפי שהתכוון המשורר, מה שהופך את המכשיר למהיר ביותר זאת חרף העובדה שמפרטו הטכני אינו מהעוצמתיים שראינו בשוק הביניים ועל אחת כמה וכמה בשוק המובייל בכלל. עם זאת, פיצ’רים אותם למדנו לאהוב בממשק המשתמש של שיאומי, MIUI, בהם יכולת ניהול רחבה לזיכרון ה-RAM והאחסון, ניהול אפליקציות כפולות, צילום מסך נגלל ועוד ישארו נחלתו של ה-Mi 5X, דגם זהה המגיע עם ממשק המשתמש המותאם של שיאומי.

Xiaomi Mi A1 (צילום: אלי כהן, גאדג'טי)
Xiaomi Mi A1 (צילום: אלי כהן, גאדג’טי)

כמה שטח אחסון פנוי קיים ב-Mi A1?

ה-Xiaomi Mi A1 מגיע למשתמשים בישראל עם 4GB RAM ורכיב אחסון פנימי בסך 64 גיגה-בייט, מהם פנויים לשימוש כ-55 גיגה-בייט. את זיכרון האחסון הפנימי ניתן להרחיב ב-128GB נוספים באמצעות שימוש בכרטיס MicroSD תומך.

האם קיים שקע 3.5 מ”מ לחיבור אביזרי שמע?

בניגוד למכשיר הדגל מבית שיאומי, ה-Mi 6, וסמארטפונים נוספים בייצורה, עם ה-Xiaomi MI A1 לא ויתרה היצרנית על שקע 3.5 מ”מ לחיבור אוזניות ואביזרי שמע חיצוניים. לצד שקע זה, הממוקם בחלקו התחתון של המכשיר, נמצא מחבר USB Type-C לטעינה והעברת נתונים.

כמה רמקולים מציע המכשיר?

ה-Mi A1 כולל רמקול מונו בודד המספק עוצמת שמע גבוהה למדי, אם כי נראה שבעוצמות הווליום המקסימליות הופך הסאונד למעט חלול ומתכתי.

כיצד מתפקד מערך הצילום הכפול?

בגבו של ה-Xiaomi Mi A1 משלבת החברה מערך צילום כפול הכולל שני חיישנים ברזולוציית 12 מגה פיקסל כל אחד. באמצעות מערך זה ניתן לבצע זום אופטי של עד פי 2 וכן לצלם תמונות עם אפקט בוקה המוכר. בשלב זה נראה כי איכות הצילום בהחלט פחות איכותית מזו של דגם ה-Mi 6, אך נדרש להתנסות במכשיר תקופה נוספת על מנת לספק חוות דעת רחבה בנושא.

Xiaomi Mi A1 (צילום: אלי כהן, גאדג'טי)
Xiaomi Mi A1 (צילום: אלי כהן, גאדג’טי)

כמה עולה הסמארטפון?

את ה-Xiaomi Mi A1 מתמחרת יבואנית מוצרי שיאומי, קבוצת המילטון, במחיר מומלץ של כ-1,350 שקלים בצירוף 24 חודשי אחריות של היבואנית הרשמית. אם תרצו לרכוש את המכשיר דרך היבואן המקביל, תזכו למחיר נמוך יותר של כ-1,150 שקלים, הפעם עם אחריות לשנתיים של חברת מובייל ישראל.

יש לכם שאלות נוספות בנושא ה-Xiaomi Mi A1? כיתבו לנו את שאלותיכם בתגובות ואנו ננסה לספק לאלו מענה. 

השוואת מפרטים