סמארטפון מבוסס Windows Phone (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

סמארטפון מבוסס Windows Phone (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

מיקרוסופט משהה את פיתוחי החומרה והתוכנה עבור סמארטפונים מבוססי ווינדוס

ג'ו בלפיור, סגן נשיא במיקרוסופט וראש מחלקת ווינדוס, מאשר כי הפוקוס של מיקרוסופט כבר לא נמצא על פיתוח חומרה ותוכנה עבור פלטפורמות המובייל המבוססות על מערכת ההפעלה ווינדוס. את הדברים מסר בלפיור דרך סדרת ציוצים מחשבון הטוויטר הרשמי שלו כמענה לשאלות של גולשים, וציין גם כי הוא עצמו עבר ל"פלטפורמות אחרות" בשימוש היומיומי שלו בסמארטפון.

בלפיור מציין כי אף שמיקרוסופט כבר לא שמה את הדגש על פיתוחים חדשים עבור פלטפורמת ווינדוס לטלפונים, המשתמשים הקיימים ימשיכו לקבל תמיכה מצד החברה עד הודעה חדשה, ומוסיף כי אף הנסיונות הרבים שנעשו על מנת ליצור תמריצים עבור מפתחים, אלו לא רצו לבצע השקעה בפיתוח עבור הפלטפורמה בשל קהל המשתמשים המצומצם בה.

ההודעה של סגן נשיא חטיבת ווינדוס במיקרוסופט לא מגיעה כהפתעה מוחלטת, שהרי בחברה הצהירו עוד לפני כשנה כי יצאו מעסקי מכירות הטלפונים לצרכנים תוך התמקדות בשוק העסקי. אולם הודעתו של בלפיור מעידה על כך שבחברה לא מנסים לקדם את מערכת ההפעלה ווינדוס גם על גבי טלפונים של יצרניות אחרות, חלקן כבר הספיקו להשיק סמארטפונים המבוססים על ווינדוס 10 מאז השקתה.

דבריו של בלפיור מציעים כי סמארטפון חדש מבית מיקרוסופט שיזכה לשם Surface Phone, ככל הנראה ירד מהפרק. אולם השקעותיה הרבות של החברה בפיתוח אפליקציות עבור שתי הפלטפורמות המובילות כיום – iOS ואנדרואיד, עשויות לרמוז לכך שבמיקרוסופט יציגו בעתיד סמארטפון המבוסס על פלטפורמת אנדרואיד, אליו תצרף החברה את מגוון האפליקציות הקיימות שלה.

חבילת אופיס, אפליקציית אאוטלוק והעוזרת הדיגיטלית קורטנה כבר זמינים על גבי מכשירים מבוססי iOS ואנדרואיד לצד מגוון אפליקציות נוספות, כאשר רק בשבוע שעבר השיקה מיקרוסופט את דפדפן ה-Edge כחלק מחבילת האפליקציות הזמינות על הפלטפורמות הניידות של אפל וגוגל. את החבילה משלימה החברה עם לאנצ'ר לאנדרואיד המאפשר חיבור עם מחשב PC מבוסס ווינדוס, גם זה זכה לעדכון בשבוע האחרון.

לפניכם סדרת הציוצים של בלפיור כפי שפורסמו בחשבון הטוויטר שלו:

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות