קווין ספייסי מתוך עונה 5 של "בית הקלפים" (צילום: David Giesbrecht, באדיבות נטפליקס)

נטפליקס הכריזה בפתאומיות על ביטול הסדרה בית הקלפים
| יום שלישי, 31 באוקטובר 2017, 09:30 | בידור ופנאי

“בית הקלפים” (House of Cards) הייתה סדרת הדגל הראשונה של נטפליקס (Netflix), הסדרה שהגדירה את מודל הבינג’ של ספקית התוכן, שעד לאותו רגע הציעה רק תוכן קנוי, ללא הפקות תוכן משל עצמה. כעת, בהכרזה דרמטית ופתאומית, הודיעה נטפליקס ש”בית הקלפים” תסתיים לאחר עונתה הבאה, העונה השישית של הסדרה.

ההודעה הגיעה מנטפליקס פחות מיממה אחרי השערורייה האחרונה סביב קווין ספייסי (Kevin Spacey), כוכב הסדרה. את הסקנדל התחיל אנתוני ראפ (Anthony Rapp), המככב כרגע ב”מסע בין כוכבים: דיסקאברי”, גם היא סדרה אקסקלוסיבית לנטפליקס מחוץ לארצות הברית וקנדה. ראפ חשף שלפני שנים רבות, ב-1986, קווין ספייסי ניסה לשדל אותו למין בצורה מאוד אגרסיבית, כאשר ראפ היה בן 14 בלבד וספייסי בן 26.

ספייסי הביע התנצלות בטוויטר, בה הוא טען שהיה שיכור ולא זוכר את אותו ערב, אך מתנצל אם אכן פגע, ובאותה הנשימה יצא מהארון, באומרו שרוב חייו הוא היה ביסקסואל, אך בשנים האחרונות החליט, שהוא מעדיף גברים. בעיני רבים, ההתנצלות הרגישה מתחמקת, והיציאה מהארון אופורטוניסטית. מגניו של ספייסי, מנגד, טוענים שמדובר במשהו שקרה לפני זמן רב מאוד, ושאמנם ספייסי נהג בצורה בעייתית, לכאורה, אך הדבר לא נגמר באסון.

האם ההחלטה של נטפליקס לבטל את הסדרה קשורה לאירועים האלה? הדיווחים סותרים. יש שאומרים שהביטול קשור ישירות לספייסי, ויש שאומרים שההחלטה על הביטול התקבלה כבר לפני מספר חודשים. האמת ודאי היכן שהוא באמצע, והתזמון של ההכרזה ודאי שלא מקרי.

נטפליקס מסרה שהיא “מוטרדת מאוד” מהחדשות על ספייסי, ושהקאסט והצוות של “בית הקלפים”, שכרגע מצטלמת בלי ספייסי בגלל מחויבויות קודמות של השחקן, מקבלים תמיכה מלאה בכל דבר שהם צריכים.

מקורות
Deadline
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות