טרילוגיה חדשה ביקום מלחמת הכוכבים תופק על ידי במאי “אחרוני הג’דיי”

לוגו מלחמת הכוכבים

הבמאי והתסריטאי ראיין ג’ונסון (Rian Johnson) מטפס מהר מאוד בהיררכיה של לוקאספילם (Lucasfilm), החברה העומדת מאחורי סדרת “מלחמת הכוכבים” (Star Wars). ג’ונסון היה מוכר עד עכשיו כבמאי של סרטי נואר מודרניים, ז’אנר שבודדים הבמאים שעובדים בו כיום, והוא ללא ספק הבולט בהם – הז’אנר מתאפיין בסיפורי מתח בלשיים בהם הגיבור הוא דמות שלילית, בעולם שלילי עוד יותר.

סרטו הבולט ביותר של ג’ונסון היה “לופר”, בכיכובם של ברוס וויליס וג’וזף גורדון לוויט. בעוד כחודש יצא סרט חדש של ג’ונסון, שיהיה בולט פי כמה – “מלחמת הכוכבים: אחרוני הג’דיי” (The Last Jedi). בדומה לפרק 5, הפרק השני של הטרילוגיה המקורית של “מלחמת הכוכבים”, כך גם פרק 8 הוא פרק שני בטרילוגיה, צפוי להיות קודר יותר משאר הסרטים, והרקע של ג’ונסון הופך אותו לאידאלי כבמאי לסרט שכזה.

קת’לין קנדי (Kathleen Kennedy), נשיאת לוקאספילם, סיפרה על ג’ונסון ש”כולנו אהבנו לעבוד עם ראיין על אחרוני הג’דיי. הוא כוח של יצירה, ולצפות בו יוצר את הסרט מתחילתו ועד סופו היה אחד מהדברים המשמחים ביותר בקריירה שלי”. השבחים באים לא רק ממנה, אלא גם מההנהלה שמעליה – בוב אייגר (Bob Iger), מנכ”ל דיסני, הוא זה שהכריז על כך שג’ונסון ושותפו, המפיק רם ברגמן, יפיקו טרילוגייה חדשה לחלוטין ביקום “מלחמת הכוכבים”.

הטרילוגיה החדשה תתרחש באזור חדש לחלוטין של הגלקסיה, עם דמויות שלא הכרנו וכוכבים שלא ביקרנו בהם. היא תהייה מנותקת לחלוטין מהסיפור של משפחת סקייווקר. ג’ונסון יכתוב ויביים את הסרט הראשון בטרילוגיה, ובין אם ימשיך כבמאי לסרטים הבאים או לא, הוא וברגמן יפיקו את כולה.

מבמאי מוביל בז’אנר נשכח, ג’ונסון זינק לדרגה שיוצרי קולנוע רבים רק חולמים עליה. נדמה שאכן עבודתו על “אחרוני הג’דיי” הייתה מצוינת, לפחות מנקודת המבט של ההפקה וההנהלה. כמה טובה תהייה התוצאה הסופית? נגלה בקרוב, כאשר הסרט יעלה למסכים ב-14 בדצמבר.

השוואת מפרטים