-פרסומת-

קוואלקום דוחה את הצעת הרכש של ברודקום

| יום שני, 13 בנובמבר 2017, 17:30 | כלכלי
שלט קוואלקום

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

חברת קוואלקום הודיעה היום (ב’, 13.11) באופן רשמי כי היא דוחה את הצעת הרכש אותה הגישה ענקית השבבים ברודקום רק בשבוע שעבר. בברודקום ביקשו לרכוש את יצרנית השבבים מהגדולות בתחום המובייל עבור סכום שנאמד ב-130 מיליארד דולר בעסקה משולבת (מזומן ומניות), אולם בקוולאקום דוחים כעת את ההצעה ומציינים כי מדובר בהצעת בחסר משמעותי.

חבר הדירקטוריון (של קוואלקום) מאמין שההצעה של ברודקום מעריכה את שוויה של קוואלקום בחסר ביחס למיצובה של החברה בתחום המובייל ופוטנציאל הצמיחה שלה“, כך ציין יו”ר החברה, פול ג’ייקובס, בהודעה לעיתונות. על פי מנכ”ל החברה, סטיב מולנקופף, מנהלי קוואלקום “בטוחים בערך הגבוה שהם יכולים לספק לבעלי המניות של החברה עם צמיחה והובלה בסגמנטים אטרקטיביים ועם המעבר ל-5G“. בקוואלקום אף מוסיפים כי ההצעה של ברודקום עמדה בספק שכן ככל הנראה לא הייתה עומדת בדרישות הרגולטוריות.

בקוואלקום עומדים בימים אלו מול טענות מצד לקוחותיה על שימוש בטקטיקות מסחריות לא ראויות, כאשר הבולטת מכולן היא חברת אפל, שהובילה את הסכסוך אל בתי המשפט והחלה לצמצם באופן משמעותי את ההזמנות מחברת קוואלקום. אולם בקוואלקום ממשיכים עסקים כרגיל ורק ביום חמישי האחרון הודיעה החברה על כניסה להסכמים בלתי מחייבים עם מספר חברות מובייל משמעותיות בסין, בהן Xiaomi, OPPO ו-Vivo. הסכמים אלו כוללים אפשרות לרכישת מוצרים מקוואלקום על סך 12 מיליארד דולר ב-3 השנים הקרובות.

בדוחותיה הכספיים האחרונים הציגה קוואלקום ירידה של כ-3% בהכנסות משנה לשנה, כאשר הרווח הנקי הצטמצם ברבעון שהסתיים ב-30 בספטמבר לכדי 1.4 מיליארד דולר בלבד, ירידה של קרוב ל-30% בהשוואה לרווח של 1.9 מיליארד דולר שנרשם ברבעון המקביל ב-2016.

מקורות
Qualcomm
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
קריאה נוספת
עוד על הכותב
author-image
רונן מנדזיצקי
ronen@gadgety.co.il
עורך ראשי בגאדג’טי ומנהל החברה המפעילה את האתר. בעל תואר ראשון במדעי המחשב, בעבר עסק בתכנות ובניהול תיקים. אובססיבי במיוחד בנוגע לניסיון הבלתי נגמר להבין כיצד דברים עובדים ומקווה להמשיך ולחקור ללא סוף.
סלולרי: Huawei P20 Pro | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות