נתפסו על חם: Destiny 2 נותן לכם פחות XP ממה שהמשחק טוען

| יום שלישי, 28 בנובמבר 2017, 15:48 | משחקים

גיימר פיקח בשם EnergiserX עקב באופן מפורט אחרי מנגנון ההתקדמות ב-Destiny 2, וחשף כי במקרים מסוימים, ובמיוחד כאשר הוא התקדם מהר מדי, המשחק לא נתן לו את מלוא נקודות הניסיון שהגיעו לו, ועיכב את התקדמותו. זאת, למרות שהמשחק טען בפני השחקן כי הוא עדיין מקבל את כל נקודות הניסיון. לאחר החשיפה, Bungie הודתה כי מדובר במערכת מובנית במשחק המשפיעה על התקדמות השחקנים, ומיהרה לכבות אותה, כך ששחקנים ירוויחו נקודות נסיון באופן הוגן יותר תוך כדי משחק. המערכת מיוחסת למפיצת המשחק, Activision.

EnergiserX ערך תצפית מקיפה על כמה סגנונות משחק. בסגנון משחק "איטי", בו השחקן הורג דמויות בתזמון מרווח למדי ומאפשר לנקודות הנסיון להצטבר, ההתקדמות אכן היתה כפי שהמשחק דיווח. אולם במשחק בקצב "רגיל", בו השחקן מסייר ומשתתף באירועים פתוחים, קצב צבירת הנקודות ירד בכ-50%. בקצב משחק מהיר בו השחקן "קורע" את המשחק (power-grind), נרשמו ירידות גדולות מאוד בצבירת הנקודות, עד להפחתה של 95% מהנקודות שהיו אמורות להצטבר.

הפחתת הנקודות מתרחשת ברקע, כאשר מול עיניכם ממשק המשחק ידווח על הנקודות המירביות אותן הייתם אמורים לקבל. בפועל, סרגל ה-XP פשוט אינו מתמלא בהתאם. במילים אחרות: ככל שתשחקו בעצימות גבוהה יותר, המשחק "יפעיל את הברקסים" ויאט את התקדמותכם, אך ימשיך להציג את המספרים כרגיל, כאילו אתם מרוויחים את הנקודות ללא הגבלה.

לאחר פרסום הממצאים, Bungie הודיעה כי המערכת אכן מתייחסת באופן שונה לנקודות הניסיון אותן השחקן מקבל, בהתאם לסגנון המשחק ולאירועים המתרחשים בו. עם זאת, החברה מיהרה להבהיר כי לא מרוצה מהמצב הקיים, והיא מבטלת את המערכת האחראית להבחנה הזו. כעת נקודות הניסיון ייצברו באופן שוויוני יותר, גם אם השחקנים מבלים זמן רב במשחק ומשרשרים אירועים בזה אחר זה.

לא נמסר מדוע Activision בחרה לצמצם את צבירת הנקודות של השחקנים ככל שהם מתקדמים יותר. עם זאת, ככל שצוברים יותר נקודות כך מקבלים יותר Bright Engrams – תגמולים ב-Destiny 2 המאפשרים לפתוח פריטים אקזוטיים עבור הדמות שלכם במשחק. את ה-Bright Engrams ניתן לקבל באמצעות נקודות נסיון או באמצעות תשלום כספי.

על כן, השערה פופולארית לקיומו של המנגנון המגביל את חלוקת הנקודות, היא ש-Activision פשוט רוצה שהשחקנים יוציאו יותר כסף על המשחק, ויקבלו פחות Bright Engrams בחינם. המנגנון הזה, כפי שנמסר מ-Bungie, הושבת לעת עתה.

מקורות
PC Gamer
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות