אפל מאשרת כי תרכוש את אפליקציית Shazam

לוגו שאזאם לוגו שאזאם (תמונה: Shazam)

אפל אישרה הערב (ב’, 11.12) כי תרכוש את אפליקציית זיהוי השירים באמצעות חתימות דיגיטליות שאזאם (Shazam), זאת בעקבות דיווחים שעלו בסוף השבוע בנושא. את ההודעה הרשמית מסר דובר אפל טום ניומר (Tom Neumayr) לאתר BuzzFeed, ובה התייחס גם לשילובה של שאזאם יחד עם שירות הזרמת המוסיקה Apple Music.

מהצהרתו של דובר אפל ניתן להבין כי צוות Shazam יצטרף לצוות הקיים המפתח ומנהל את אפליקציית Apple Music, אולם ייתכן כי Shazam תיקח חלק גדול אף יותר בפיתוחיה העתידיים של אפל בתחום זה ובתחומים נוספים. היתרון הברור בצירופה של Shazam לאפל הוא ביכולתה של יצרנית האייפון לנתב את המשתמשים הרבים באפליקציה על גבי פלטפורמות שונות אל שירות המוסיקה Apple Music לאחר זיהוי השירים דרכה באופן מוצלח.

רכישתה של Shazam ככל הנראה תחתום את הגולל על הסכמים עם ספקיות שירותי מוסיקה אחרות אליהן בוצעו הפניות מתוך Shazam, בהן Deezer ו-Spotify. חברת Deezer, שהשיקה היום באופן רשמי את שירות המוסיקה שלה בישראל, חשפה בעקבות הדיווחים על רכישתה של Shazam כי תשיק בשבועות הקרובים שירות בעל אופי דומה שיענה לשם Song Catcher.

אפליקציית שאזאם (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
אפליקציית שאזאם (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

פיתוח נוסף עליו עבדה Shazam נוגע לתחום המציאות הרבודה, אולם באפל טרם התייחסו לנושא ספציפי זה בהקשר לרכישתה של Shazam. עם דגמי מכשירי האייפון האחרונים החלה אפל לשים דגש על תחום המציאות הרבודה, תוך שילוב רכיבי חומרה יחד עם תמיכה בצד התוכנה ותמיכה במפתחים בתחום זה עבור מערכת ההפעלה iOS.

להלן דבריו של דובר חברת אפל בתרגום חופשי לעברית:

אנו נרגשים מכך ש-Shazam והצוות המוכשר של החברה מצטרפים אלינו באפל. מאז השקתה של ה-App Store, הייתה Shazam מדורגת בין האפליקציות הפופולריות ביותר על גבי פלטפורמת iOS. היום, משתמשים באפליקציה מאות מיליוני אנשים סביב העולם, על גבי מספר פלטפורמות שונות.

Apple Music ו-Shazam מהוות התאמה מושלמת זו לזו, כשהן משתפות את התשוקה לגילוי מוסיקה והעברת חוויות מוסיקליות מצוינות למשתמשים שלנו. יש לנו תכניות מרגשות לעתיד, ואנו מצפים לשילוב Shazam עם אישור ההסכם שהוצג היום.

באפל לא התייחסו לסכום הרכישה, אולם מדיווחים שהגיעו בסוף השבוע עולה כי סכום הרכישה נאמד בכ-400 מיליון דולרים.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים