הערכות: אפל תפסיק את מכירת ה-iPhone X באופן מוחלט לאחר השקת ממשיך דרכו

iPhone X (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) iPhone X (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

סמארטפון הפרימיום המתקדם והיקר ביותר מתוצרת אפל, iPhone X, החל להימכר אך ורק לקראת סוף 2017, זאת חרף חשיפתו בספטמבר של אותה השנה. כעת, נראה כי מכירתו גם עשויה להיפסק מוקדם מן הצפוי, כאשר על פי הערכות חדשות עשויה ענקית הטכנולוגיה האמריקאית לעצור את מכירות המכשיר ברגע הראשון בו ממשיך דרכו יעלה על מדפי החנויות.

את המידע החדש בנושא חושפות הערכותיו של אנליסט המובייל הפופולרי מינג-צ’י קאו, שדבריו מגיעים אלינו דרך אתר Apple Insider. על פי זה, טכנולוגיית TrueDepth Camera המשמשת את מערך הזיהוי הביומטרי Face ID מספקת לאפל יתרון אסטרטגי אל מול המתחרים, שכן עם טכנולוגיה זו מקדימה היצרנית את החברות המתחרות בכשנתיים.

הצצה לאחור

בהתאם לכך, ועל מנת לשמור על מקומה של אסטרטגיית התמחור הגבוהה, תעדיף אפל לבטל באופן מוחלט את מכירות דגם ה-iPhone X ברגע שבו יושק ממשיך דרכו. זאת, כמובן, במקום המהלך המוכר אותו נוהגת החברה לבצע, במסגרתו היא מציעה את דור האייפונים החדש בתמחור דומה או מעט יותר גבוה מזה של הדור הישן, ומורידה את מחירו של הדור הקודם.

מאוחר יותר השנה תציג אפל את דור מכשירי האייפון הבא בפיתוחה, שצפוי להגיע בדמות 3 דגמים שונים – שניים מהם יהוו ממשיכי דרך ישירים לאייפון X בעודם מציעים קווי עיצוב דומים וצג OLED. אל השניים ניתן להתייחס כעת בשמות iPhone X2 ו-iPhone X2 Plus, אך אסטרטגיית המיתוג של אפל עבורם כלל אינה ברורה בשלב זה. הדגם השלישי יגיע כדור ההמשך לסדרת iPhone 8 ועשוי להציע צג LCD כמו גם מסגרת אלומיניום סטנדרטית (בהשוואה לפלדת אל חלד ב-iPhone X). מחירו ינוע בין 700 ל-800 דולר, כך לפי הערכות קאו.

השוואת מפרטים