גוגל

צילום: גאדג'טי

דיווח: גוגל עובדת על שירות הזרמת משחקים וקונסולה משלה

| שבת, 10 בפברואר 2018, 12:30 | משחקים, קונסולות

גוגל מצטרפת למירוץ הגיימינג: החברה עובדת על שירות חדש להזרמת משחקים, בדומה לשירות GeForce Now של Nvidia ו-PlayStation Now של סוני. ניתן יהיה לקנות מנוי לשירות ולהנות ממגוון משחקים שיוזרמו משרתים בענן למסך הטלוויזיה שלכם דרך מכשיר ייעודי של גוגל, שייקרא Yeti ויגיע עם בקר פיזי.

ה-Yeti נמצא בפיתוח מזה שנתיים. בתחילת דרכו, לפי הדיווח, נועד לעבוד בכלל דרך Chromecast, מכשיר של גוגל המתחבר לאמצעי תצוגה (כמו טלוויזיות) ומאפשר להזרים תכנים מהאינטרנט ישירות למסך. בסופו של דבר הפרויקט התפתח למוצר בפני עצמו שאמור להגיע גם עם בקר שליטה. את הפרויקט מובילים בגוגל מריו קירז (Mario Queiroz) ומג'ד בקר (Majd Bakar).

לא ברור עדיין אילו משחקים יהיו זמינים דרך ה-Yeti, אך לפי הדיווח גוגל נמצאת במגעים עם "מפתחים מהדרג הגבוה ביותר". ייתכן והדבר רומז על נכונות לכלול גם משחקי AAA מבוקשים, אולם הדבר לא אושר. ניתן לקוות כי המכשיר יציע חוויית גיימינג מגוונת עם כותרים מכל הסוגים.

בחודש שעבר גייסה גוגל לשורותיה את פיל האריסון (Phil Harrison), מומחה וותיק מתעשיית המשחקים שהועסק בעבר במיקרוסופט וסוני. להאריסון יש ניסיון עם שירות הזרמת המשחקים Gaikai, אותו קנתה סוני לפני ששינתה את שמו ל-PlayStation Now. מפאת נסיונו העשיר, האריסון יוביל מחלקה חדשה בגוגל ששמה לא פורסם.

למעשה, לא מדובר ברעיון חדש בגוגל. לפני ה-Yeti, היו כמה יוזמות בתוך החברה ליצור קונסולת משחקים המבוססות אנדרואיד. יוזמות אלו נתקלו בתמיכה מועטה מהדרג הניהולי בחברה, ולכן לא הבשילו לכדי מוצר. ייתכן וזו היתה החלטה חכמה: להזכירכם, כבר היתה קונסולה מבוססת אנדרואיד שהגיעה עם בקר שליטה משלה – קונסולה בשם Ouya, שלא הצליחה להתרומם. ה-Yeti, בניגוד לקונסולת אנדרואיד, תהיה מכשיר להזרמת משחקים.

מקורות
9to5Google
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות