נטפליקס על גבי טלוויזיית Smasung QLED (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

נטפליקס מגייסת את ראיין מרפי, יוצר גלי ואימה אמריקאית, עם עסקה בשווי 300 מיליון דולר

יצרנית וספקית התוכן נטפליקס (Netflix) חתמה הסכם בלעדיות עם ראיין מרפי (Ryan Murphy) וחברת ההפקות שלו, כך עולה מתוך דיווח אתר בלומברג. מרפי, אחד המוחות מאחורי “גלי”, “אימה אמריקאית”, “פשע אמריקאי”, “מלכות הצעקה” ועוד, הוא רכישה ענקית לנטפליקס. זהו צעד עצום שיבטיח עוד תכנים ומעריצים רבים לנטפליקס. מעבר לזה, מדובר במהלך ששם מקל בגלגלים של דיסני (Disney) ושל פוקס (Fox), בעקבות העסקה האחרונה בין שתי החברות.

כזכור, דיסני רכשה את פוקס לא מזמן. מרפי עבד עם פוקס בשמונה השנים האחרונות, ועלייתו המטאורית מיוחסת חלקית למערכת היחסים שלו עם החברה. מרפי תכנן לחתום שוב עם פוקס בתום החוזה שלו, אך שמועות אמרו שהרכישה של פוקס על ידי דיסני גרמה לו להסס. כעת נודע שהוא חתם עם נטפליקס, שהתחייבה לשלם לו ולחברת ההפקות שלו 300 מיליון דולר במהלך חמש שנים, תקופה בה הוא יעבוד עם נטפליקס בלעדית.

זהו מהלך עצום במלחמת הרכישות בין דיסני לנטפליקס – מאז שדיסני הכריזה על פלטרפורמת תכנים משלה, לקוחות נטפליקס התחילו לדאוג – חלק ניכר מהתכנים האהובים עליהם יעזבו את הפלטפורמה המוכרת. הרכישה של פוקס סימנה עזיבה גדולה אף יותר של תכנים. המעבר של מרפי מפוקס לנטפליקס מסמל למעשה משאב עצום שדיסני איבדה, ונטפליקס הרוויחה. כל ההתכתשות הזאת מכינה את הקרקע לעליית השירות של דיסני בשנה הבאה.

מרפי הוא הרכישה הגדולה השלישית של נטפליקס – זאת לאחר שחתמה בלעדיות גם עם מארק מילר, יוצר הקומיקס שהקים חברת הפקות לקומיקסים שלו, ושונדה ריימס, היוצרת של “האנטומיה של גריי” ועוד מספר סדרות מצליחות, שהייתה חלק ממעצמת הטלויזיה של ABC, שקטנה משמעותית עם עזיבתה.

מקורות
Bloomberg
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות