ניידי 5G (מקור אינטל)

ניידי 5G (מקור אינטל)

אינטל מתכננת להביא את רשת ה-5G לניידים בשנת 2019

| יום שלישי, 27 בפברואר 2018, 19:40 | מחשבים

חברת אינטל הכריזה על שיתוף פעולה רשמי עם החברות DELL, לנובו, מיקרוסופט ו-HP על מנת לשלב את המודמים של החברה מסדרת XMM 8000 מרשתות דור 5 בניידים של החברות כבר במחצית השניה של 2019, זאת על מנת ליישם את חזון ה-"מחשבים המחוברים תמיד" (always-connected PCs)

אינטל תציג במהלך כנס MCW 2018 בברצלונה מחשבי קונספט עם גרסאות מוקדמות של מודמי ה-5G על ניידי Core i5 מהדור השמיני של החברה על מנת להדגים את ביצועי הרשת ואת היתרונות שלהם בעבור הניידים.

באינטל ומיקרוסופט מאמינים בחזון המוצר המחובר תמידית (Always Connected) שיאפשר למשתמשים חוויה טובה ומשופרת לעומת זוהקיימת היום. כשהניידים יהיו מחוברים באופן רציף לאינטרנט ויאפשרו למשתמשים להיות זמינים תמיד במהירות גבוהה הדומה לזו של חיבור חוטי קבוע או דרך רשת WiFi.

פרט למודם 5G אינטל תציג במהלך כנס MCW 2018 עוד 2 טכנולוגיות מתקדמות:

  • קישוריות WiFi 802.11ax, הדור הבא של רשתות ה-WiFi עם יעילות גבוהה ואפשרויות ניהול מתקדמות לעומת הדור הנוכחי של רשתות ה-WiFi, טכנולוגיה משלימה לרשתות ה-5G לפי אינטל.
  • טכנולוגיית eSIM מובנית במודמים של החברה. אינטל שילבה את ה-eSIM במודמי החברה החל מספטמבר 2017 ועל ידי כך חסכה את הצורך בכרטיס סים יעודיי בהשוואה למחשבים ניידים בעלי מודמים אחרים המשתמשים עדיין בסים סטנדרטי.

בתחום ה-5G אינטל תנסה להדביק את הפער מול קוואלקום עם מודם ה-X50 לדור החמישי עליו הכריזה עוד בסוף 2016, תוך שיתוף פעולה עם יצרנים אחרים כמו סוני, LG ואסוס. שנת 2019 תהיה אכן מעניינת ביותר בתחום הדור החמישי אבל צריך לזכור כי קודם יש להטמיע גם תשתית תואמת בארץ, מה שאולי יגרום לדחייה עד שנראה את ניידי הדור 5 בארץ.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות