הצצה ראשונה: מבט מקרוב על Nokia 8 Sirocco

Noika 8 Sirocco (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

חברת HMD Global, האמונה על פיתוח הסמארטפונים הממותגים תחת שמה של חברת נוקיה, הציגה בתערוכת המובייל בברצלונה גרסה חדשה למכשיר הדגל Nokia 8 המקבלת עדכון משמעותי בצד העיצוב. התצוגה בדגם החדש נמתחת גם לשולי המסך ויוצרת מסך הקמור משני צדדיו, כאשר קמירות זו מגיעה מנגד גם מגב המכשיר ויוצרת מסגרת אלומיניום דקיקה למדי.

מבנה המכשיר מאפשר לאחוז אותו בקלות ביד אחת, והוא נוח למדי לאחיזה אף גב הזכוכית הקשיחה (Gorilla Glass 5 מכל צד).

עיצוב הסמארטפון החדש של החברה מרשים מאוד וכך גם המפרט הטכני המסתתר מתחת למכסה המנוע, אך כבר מהרגע הראשון ניכר כי לא הכל מושלם. הבהירות המוצגת בשולי המסך הקמורים של מכשיר ה-Nokia 8 Sirocco שונה מזו שמופיעה על יתר המסך – זה לא משהו שמפריע יתר על המידה בזמן השימוש השוטף במכשיר, אבל אם ישנה בחירה לשלב מסך קמור בסמארטפון, רצוי שהתצוגה בו תהיה אחידה גם כאשר מביטים במכשיר בזוויות שונות.

Noika 8 Sirocco (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
Noika 8 Sirocco (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

מלבד חיסרון זה, מסך ה-P OLED בו עושה החברה שימוש מציג איכות גבוהה מאוד של תמונה, עם צבעים עשירים, בהירות גבוהה ושחורים עמוקים. ממשק המשתמש הינו הבסיסי של אנדרואיד ונוח למדי להתמצאות, כאשר מדובר בסמארטפון השייך לתכנית Android One של גוגל ומקבל בהקדם האפשרי עדכונים למערכת ההפעלה ועדכוני אבטחה שוטפים.

ממשק המצלמה גם הוא נוח לתפעול, אם כי כולל אפשרויות “נסתרות” המופעלות באמצעות מחוות. בגרירת אצבע על גבי כפתור הצילום ניתן להפעיל מצב “מומחה” (Pro) המאפשר הגדרה ידנית של תכונות צילום שונות. גם כאן עשתה החברה חסד בצד העיצוב והציגה ממשק נוח לשימוש ונעים למראה.

המצלמה הקדמית מציעה אפשרות לצילום תמונות סלפי עם אפקט “בוקה” (Bokeh) המציג טשטוש סביב מושא הצילום, פונקציה שעובדת היטב בבדיקה מהירה, אך תדרוש בדיקה מעמיקה יותר כדי להבין את האיכות האמיתית של התמונות הנוצרות באמצעות אפקט זה.

Noika 8 Sirocco (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
Noika 8 Sirocco (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים